zagraniczne seriale
Źródło: https://weheartit.com/entry/38288279

Seriale to dobry sposób na zabicie nudy. Oglądamy to, co nam się podoba, a w międzyczasie możemy się odprężyć i zrelaksować. Przygotowaliśmy dla Was listę 10 seriali, które z pewnością warto obejrzeć.

Seriale, które warto obejrzeć!

#1. Supernatural

Amerykański serial z gatunku dark fantasy. Akcja serialu zaczyna się ponad dwadzieścia lat temu, gdy spokój pewnej szczęśliwej rodziny z Kansas zostaje zdruzgotany. Szczęśliwa żona i matka dwóch synów niespodziewanie ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Świadek niesamowitego zdarzenia, jej mąż John, w panice ucieka wraz ze swoimi dziećmi – Deanem i Samem – z płonącego domu. John postanawia zgłębić sprawę śmierci żony na własną rękę. Szukając odpowiedzi w zjawiskach paranormalnych, poznaje innych podobnych jemu, żądnych zemsty ludzi.

Seriale, które warto obejrzeć!

#2. The Vampirie Daries

Amerykański serial stworzony na podstawie serii powieści L.J. Smith pt. Pamiętniki Wampirów. Dwóch braci wampirów wraca w rodzinne strony, gdzie poznają Elenę, nastolatkę uderzająco podobną do wampirzycy, która ich przemieniła. Bracia zaczynają toczyć wojnę o serce dziewczyny. Serial polecamy tym, którzy kochają historie miłosne.

Seriale, które warto obejrzeć!

#3. The Originals

Amerykański spin-off serialu Pamiętniki Wampirów. Opowiada o losach pierwotnej rodziny wampirów, żyjącej na przestrzeni wieków. Mikaelsonowie przenoszą się do Nowego Orleanu – miasta, które kiedyś pomogli zbudować. Wkrótce napotykają problemy, z którymi muszą sobie poradzić.

Seriale, które warto obejrzeć!

#4. Shadowhunters

Serial jest adaptacją serii książek Dary Anioła, autorstwa Cassandry Clare. Clary Fray właśnie dostała się do Akademii Sztuki na Brooklynie. Wydawałoby się, że jest zwyczajną nastolatką, prowadzącą normalne życie. Jednak wszystko zmienia się w jej osiemnaste urodziny. Dziewczyna odkrywa, że jest Nocnym Łowcą, hybrydą anioła i człowieka, której zadaniem jest ochrona ludzkości przed demonami. Jej matka, Jocelyn Fray, zostaje porwana przez grupę o nazwie „Krąg”, dowodzącą przez jej męża Valentine’a Morgensterna. Clary wraz z nowo poznaną drużyną Nocnych Łowców rusza jej na pomoc.

Seriale, które warto obejrzeć!

#5. Teen Wolf

Scott McCall wiedzie spokojne życie, jednak gdy pewnego razu zostaje pogryziony przez wilkołaka, wszystko ulega zmianie. Od teraz lepiej słyszy, jest silniejszy i szybszy. Musi jednak nauczyć się żyć, jako wilkołak. W nowej sytuacji pomaga mu się odnaleźć najlepszy przyjaciel, Stiles. Chłopcy nie mogą pozwolić, aby sekret ujrzał światło dzienne. Poza świetnym soundtrackiem, serial zapewni niesamowite emocje.

Seriale, które warto obejrzeć!

#6. Pretty Little Liars

Serial stworzony na podstawie serii książek o tym samym tytule, opowiadający historię czterech dziewczyn – Arii, Spencer, Hanny oraz Emily. Ich przyjaźń skończyła się po zaginięciu „królowej” ich paczki – Alison. Rok później cała czwórka zaczyna dostawać wiadomości od kogoś, kto podpisuje się „A”. Osoba ta grozi, że zdradzi wszystkie ich sekrety, a nawet te, o których wiedzieć mogła tylko Alison.

Seriale, które warto obejrzeć!

#7. The Walking Dead

Amerykański serial telewizyjny, stanowiący adaptację komiksu o tym samym tytule. Akcja serialu skupia się na grupie ludzi, którzy starają się przeżyć w apokaliptycznym świecie, opanowanym przez zombie.

Seriale, które warto obejrzeć!

#8. Orange Is the New Black

Serial opowiada historię Piper Chapman, która na 15 miesięcy zostaje zesłana do żeńskiego więzienia. Powodem jest posiadanie walizki pełnej pieniędzy z transakcji narkotykowych, swojej byłej dziewczyny i międzynarodowej przemytniczki narkotyków, Alex Vause. W serialu przedstawione są losy osadzonych z różnych klas społecznych i o różnym pochodzeniu. Poznajemy historie kobiet i personelu więzienia, uzupełniane o wydarzenia z przeszłości.

Seriale, które warto obejrzeć!

#9. American Horror Story

Amerykański serial z gatunków dramat i horror. Każda seria AHS, posiadająca własny podtytuł, stanowi zamkniętą i kompletną opowieść. Seria pierwsza, w późniejszym czasie opatrzona podtytułem Murder House, opowiada o nawiedzonym domu. Druga – Asylum, o pacjentach i personelu szpitala psychiatrycznego. Trzecia – Sabat, o czarownicach, czwarta – Freak Show, o trupie cyrkowej, a piąta – Hotel, o nawiedzonym hotelu Cortez.

Seriale, które warto obejrzeć!

#10. The 100

Nuklearna wojna niszczy cywilizację na planecie. Po wielu latach ze statku kosmicznego z ocalałymi ludźmi, zostaje wysłana na Ziemię grupa nieletnich przestępców w celu kolonizacji.

Seriale, które warto obejrzeć!

Jakie są Wasze ulubione seriale? Piszcie w komentarzach! 🙂

Źródło zdjęć: https://pl.wikipedia.org/ | http://www.filmweb.pl

13 KOMENTARZE

  1. Na pewno jeszcze Sherlock Holmes i Glee
    A co do shadowhunters to tym którzy czytali książki raczej nie polecam. Strasznie to zepsuli

    • Serial jest adaptacją,nie ekranizacją 🙂 Jeżeli już mam oceniać odskocznię od książki,nie byłabym sobą gdybym nie ponarzekała. Sam w sobie serial nie jest zły 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj