Masz problemy z zasypianiem, czego konsekwencją są ospałość i złe samopoczucie? Oto 7 sposobów na dobry, zdrowy sen.

Pamiętaj, że sen to naprawdę ważna czynność i nie możesz jej lekceważyć. Od tego zależy wiele aspektów twojego  życia.

Skuteczne sposoby na problemy z zasypianiem

1. Nie jedz zbyt późno. Wszystko zależy od tego, o której pójdziesz spać – zawsze staraj się jeść około 2-3 godziny przed snem. Weź również pod uwagę, by kolacja była lekkostrawna i niezbyt ciężka. Kalorycznym posiłkiem tylko zapchasz swój organizm, przez co nie będzie on mógł strawić tego pożywienia i może zacząć cię boleć brzuch.

2. Ćwicz. Jeśli w ciągu dnia mało się ruszałaś, nic nie robiłaś – istnieje duże prawdopodobieństwo, że twój organizm potrzebował więcej ruchu i przez to nie możesz zasnąć. Jeśli nie masz czasu w ciągu dnia – poświęć chociaż 10 minut wieczorem na jakikolwiek wysiłek.

3. Zrelaksuj się. To również świetny sposób. Tuż przed snem zrób sobie domowe spa, weź gorącą kąpiel. Unikaj cytrusowych zapachów, które pobudzają, a wybieraj kojące, np. lawendowe. Poleż tam chwilę, posłuchaj cichej, spokojnej muzyki i po prostu się zrelaksuj.

4. Odłóż telefon. Wyłącz laptopa, telewizor, nie przeszkadzaj sobie niczym. Postaraj się, by nic cię nie rozpraszało i żebyś mogła skupić się tylko na spokojnym śnie.

5. Czytaj książki, wykonaj masaż, słuchaj muzyki. To świetne sposoby na dobry sen. Szczególnie jeśli książka jest wyjątkowo dla ciebie nudna, a muzyka spokojna i niezbyt szybka. Posmaruj się relaksującymi balsamami, mgiełkami.

6. Odśwież pokój, medytuj. Wywietrz dobrze pokój, bo ciepłe powietrze źle wpływa na organizm i rano może boleć cię głowa. Znajdź filmiki o medytacji i sama spróbuj chociaż 10 minut dziennie. Medytacja pomaga radzić sobie ze stresem, pomaga rozwiązywać problemy i wycisza organizm.

7. Wymyśl swój rytuał. Ważne, by poinformować w jakiś sposób organizm, że pora na sen. Na przykład jeśli idziesz na imprezę, a codziennie chodzisz spać o 22.00 to przez głośną muzykę potrafisz wytrzymać nawet do 2 na ranem. Wypracuj sobie czas, by trochę poćwiczyć, pomedytować i zrelaksować się. I pamiętaj że zerwanej nocy nie da się przespać następnego dnia.

Skuteczne sposoby na problemy z zasypianiem

Źródło zdjęć: Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj