Twoje włosy często się plączą i nie jesteś w stanie nad nimi zapanować? Nadciągamy z pomocą!

Plączące się włosy to problem, który wielu dziewczynom spędza sen z powiek. Każda próba rozczesania tych kołtunów kończy się bólem i łzami w oczach. Jeśli znasz ten problem z autopsji, to czytaj dalej, aby poznać nasze sposoby na to, aby na nowo polubić się z grzebieniem oraz szczotką.

Skuteczne sposoby na splątane włosy

Problem z rozczesaniem włosów mają najczęściej posiadaczki suchych czupryn, dlatego w tej sytuacji należy zaprzyjaźnić się z olejkami, maskami i odżywkami.

Dobrym sposobem na splątane włosy jest ich umycie, nałożenie odżywki i rozczesanie dopiero wtedy. Odżywka ,,otula włosy”, dzięki czemu stają się one gładsze i łatwiej je rozczesać, a z drugiej strony są chronione przed łamaniem się (oczywiście nie w 100%). Najlepsza do tego będzie odżywka bez spłukiwania, ale jeśli takiej nie mamy, to może być inna. Należy ją delikatnie zmyć, aby nie poplątać na nowo włosów. Zamiast odżywki możemy użyć oleju kokosowego lub dowolnego olejku, ale w ich przypadku sama woda może nie wystarczyć do ich spłukania.

Pomóc w przypadku splątanych włosów może również drewniany grzebień z szeroko rozstawionymi ząbkami lub dobra szczotka, np. Tangle Teezer.

W przypadku często plączących się włosów, warto mieć pod ręką specjalny spray, który ułatwi ich rozczesywanie.

Co zrobić, żeby włosy mniej się plątały?

Przede wszystkim zadbaj o odpowiednie ich nawilżenie i unikaj stosowania lakieru do włosów. Staraj się również na wystawiać włosów na działanie wiatru, który jak wiadomo nie wpływa dobrze na nasze kosmyki (najlepiej noś czapkę!). Wbrew pozorom unikanie grzebienia oraz szczotki to nie jest dobra metoda. Postaraj się używać tych przyborów 2 razy dziennie, aby włosy mniej się plątały.

sposoby na splątane włosyŹródło zdjęć: Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj