W wakacje siedzisz w domu i nie masz pojęcia co ze sobą zrobić? Wattpad to idealne rozwiązanie dla Ciebie!

W wakacje często pojawiają się momenty, kiedy kompletnie nie wiemy co ze sobą zrobić. Chodzimy z kąta w kąt, szukając sobie zajęcia. Na pomoc przychodzi nam Wattpad. Aplikacja, na której możecie przeczytać opowieści różnych gatunków, napisane przez jej użytkowników. W tym poście przedstawimy Wam kilka opowieści, które według nas, zasługują na Waszą uwagę.

Sposób na wakacyjną nudę – Wattpad, cz. 1

1. Rebel (Styleesowa)

,,Nikt nie ma pojęcia kim jest ,,Rebel”.

Nikt nie wie, że jestem nią ja. Zwykła, szara, niepopularna dziewczyna z ostatniej ławki, która boi się odezwać, a swoje emocje, odczucia i spostrzeżenia przelewa na bloga”.

Historia posiada dwie części i jest nieskończona.

2. Złamaliśmy zasady (hieffy)

,,Czułam, że coś jest na rzeczy. Isaac ma jakąś tajemnicę, był taki… niezrozumiały, a ja miałam wrażenie, że coś przede mną ukrywa.

– On po prostu jest… trudno mi to wytłumaczyć Nao, po prostu znam go. Chociaż raz posłuchaj mnie i proszę cię, nie zbliżaj się do niego. Najlepiej… go unikaj i uważaj. On jest jednym z chłopaków, przed którymi próbuję cię obronić”.

Historia posiada dwie części i jest skończona.

3. Best Friends? (EwaMadzia)

,,Victoria i Sam przyjaźnią się od dziecka, można powiedzieć, że łączy ich niezwykła więź. Co się stanie, jeśli Samuel dowie się o prawdziwych uczuciach Vi? A może Victoria postara się wszystko ukryć?”.

Historia posiada dwie części i jest nieskończona.

4. Double trouble (veronicafray)

,,Katrina Johnson jest grzeczną dziewczynką. No prawie. Wierzy, że utrzymuje odpowiedni dystans w stosunku do swojej mrocznej przeszłości. Wszystko ulega zmianie, gdy przeprowadza się do swojej babci i poznaje Jase’a Martineza. Nieziemsko przystojny, pokryty tatuażami chłopak jest wszystkim tym, czego Katrina potrzebuje… unikać.

Jase ocenia błędnie dziewczynę i bierze ją za główną przyczynę problemów ich wspólnego przyjaciela. Zamierza rozkochać ją w sobie i porzucić, tak jak rzekomo ona postąpiła z Olliem. Sprawy przybierają jednak zdecydowanie inny obrót”.

Historia posiada jedną część i jest nieskończona.

5. Scary (foreverhungry131313)

,,Rose jest sierotą. To cicha myszka, która boi się ludzi i nie ma do nich zaufania. Pewnego dnia pod wpływem impulsu, pomaga nieznajomemu w dość specyficzny, ale też jedyny możliwy sposób. Niestety ON jest niebezpieczny i wywróci jej życie do góry nogami. Dopiero później dziewczyna przekona się, że nie powinna mu pomagać”.

Historia posiada jedną część i jest nieskończona.

6. Royal (Syllvia_1)

,,Vivian znajduje się na wymianie studenckiej w Anglii. Zostaje zatrudniona jako pomoc kucharza w pałacu Buckingham, gdzie poznaje sekrety i grzeszki rodziny królewskiej, w tym rozkapryszonego następcy tronu, którego ulubioną rozrywką jest robienie na złość władczej, surowej matce.”

Historia posiada trzy części i jest nieskończona.

7. Cień (hiddenguns)

,,Próbowałem cię chronić, będąc twoim cieniem”.

Historia posiada trzy części i jest nieskończona.

8. Deal, Styles (jedynawolnanazwa)

,,Liceum, piekło pełne mydlanych baniek. Do jednej z nich trafiłam ja, wraz z moim ówczesnym chłopakiem, Dylanem.

Było cudownie, każdy żył w swojej bańce mydlanej, póki pewna dziewczyna nie przebiła mojego obcasem. W tamtym momencie zostałam ochlapana wodą, tęcza została perfidnie spalona wraz z kwiatkami, wróżki zostały porwane, a jednorożce wraz z moim, już byłym chłopakiem, uciekły. Zostałam ja, zmoczona wodą i zupełnie opuszczona Mała, rzucona na pastwę losu pod szpony wytapirowanych cheerleaderek oraz napakowanych samców alfa. Ale… Przyszedł diabeł, któremu udostępniłam swoją duszę. Harry Styles, król szkoły, męska dzi*ka i mój jedyny chyba nemezis. ,,Zawrzyjmy układ. Spodoba ci się? „Ja chcę tylko moje wróżki z powrotem”.

Historia posiada dwie części i jest nieskończona.

9. Teenage Dirtbag (fleanr)

,,Renee Delilah Parker zawsze była przeciętną, zabawną chłopczycą ze średnimi ocenami. Jej matka wysłała ją pewnego razu do Mullingar, aby spędziła tam lato ze swoją paranoiczną babcią, zrzędliwym dziadkiem i kuzynką.

Renee nie zamierza tam nic robić. Chciałby jedynie siedzieć przez cały dzień w domu na Tumblrze. Wszystko się zmienia, kiedy spotyka Nialla Horana – niegrzecznego chłopca.

Jego tatuaże, nastawienie oraz sposoby flirtu wkurzają ją, ale dziewczyna nie może nic poradzić, kiedy zaczyna coś do niego czuć. (…)”

Opowieść posiada dwie części i jest skończona.

***

To pierwsza część tego postu. W następnej podamy Wam jeszcze kilka innych tytułów, którymi warto się zainteresować. Jeżeli chcecie poznać konkretne gatunki lub opowieści o wybranych osobach, to napiszcie nam o tym w komentarzach!

A może same piszecie własne opowiadania? Chętnie je przeczytamy!

Sposób na wakacyjną nudę

Źródło zdjęć: http://tumblr.com

21 KOMENTARZE

  1. Hej wiecie może co stało się z ,,3. Best Friends? (EwaMadzia)”? Od kilku lat szukam. Jedna z dwóch pierwszych książek jakie przeczytałam. Kocham ją. Miała zostać wydana i autorka ją skasowała. Ale chyba nie wyszło. Macie może jakieś informacje albo wiecie coś czego ja nie wiem?

  2. Hej, wiecie może co stało się z 3. Best Friends? (EwaMadzia)? Od kilku lat jej szukam. Miała być wydana i zniknęła z wattpada. A w końcu chyba nic z tego nie wyszło. Jedna z lepszych książek jakie czytałam. Ma ktoś może jakieś informacje?

  3. „Gra aniołów!” to według mnie najlepsza książka, jaką czytałam. Zakochałam się po uszy. Polecam serdecznie, jest prawie skończona. 🙂

  4. Osobiście uwielbiam książki o bad boy’u. Może to trochę dziecinne, ale gdy w opowiadaniu pojawia się przystojny chłopak z chytrym uśmieszkiem to od razu jestem ciekawa jak potoczy się akcja bo z takimi to nic nigdy nie wiadomo haha.

  5. 9.TD to świetna książka, oprócz dwóch części posiada również dwie niezależne historie. Polecam sprawdzić na profilu autorki!?

  6. Przy pierwszej książce jest błąd w nazwie autora i przez to nie da się od razu odnaleźć autorki :), zabrakło literki – „Styleesowa” jest poprawnie 🙂 *pozdrawiam!*

  7. Zgadzam się z Mary, odkryłam tą aplikację niecały rok temu i nadal mi się nie nudzi 😉 Piszę też swoją książkę (Fantasy) – serdecznie zapraszam @paradoksalna84 <3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj