Każda z nas na pewno posiada biżuterię ze sztucznego tworzywa, która po pewnym czasie ciemnieje. Zanim ją wyrzucisz, skorzystaj z naszych porad, aby przywrócić jej dawny blask.

Złota i srebrna biżuteria są często zbyt drogie, dlatego wiele nastolatek decyduje się na zakup sztucznych błyskotek. Takie ozdoby mogą wyglądać naprawdę pięknie, jednak często noszone, zaczynają ciemnieć. Dzieje się tak na skutek reakcji chemicznych ze skórą lub z powietrzem. Aby temu zapobiec, wystarczy odpowiednio zadbać o naszą biżuterię.

Sposoby na ciemniejącą biżuterię

Odpowiednie przechowywanie

Skutecznym sposobem na zapobieganie ciemnieniu biżuterii, jest jej odpowiednie przechowywanie. Zamykaj ją w szkatułkach lub po prostu w ciemnym miejscu, aby zabezpieczyć ją przed wilgocią i powietrzem. Dobrym pomysłem jest także przechowanie takiej biżuterii w rożnych woreczkach. Dodatkowo pomoże Ci to w utrzymaniu porządku.

Bezbarwny lakier do paznokci

Może jest to banalne, ale skuteczne. Warstwa lakieru chroni biżuterię przed powietrzem i wilgocią, ale także przed zabrudzeniami. Najważniejsze jest, aby pomalować miejsce, które styka się ze skórą, czyli np. wewnętrzną stronę pierścionka, bransoletki lub naszyjnika. Pamiętaj, aby zrobić to dokładnie!

Sok z cytryny

Wybielające właściwości soku z cytryny są znane nie od dziś. Wypróbuj ten sposób na sztucznej biżuterii! Wystarczy sok z cytryny wetrzeć delikatnie w naszą błyskotkę przy pomocy miękkiej szmatki. Podczas pocierania, ciemny nalot powinien zniknąć.

Daj nowe życie swojej biżuterii 

Jeżeli zapominałaś odpowiednio przechowywać swoją biżuterię i nie pomalowałaś jej bezbarwnym lakierem do paznokci, to daj jej nowe życie! Przerób ją według swojego pomysłu! Bądź kreatywna. Pomaluj ją kolorowym lakierem do paznokci i utrwal. Możesz też wykorzystać do tego celu spray. Dobrym pomysłem jest też przerobienie naszyjnika na łańcuszek do torebki. Zrób to, a Twoja biżuteria będzie Ci jeszcze służyć przez długi czas.

Wyrzuć ją 

Jeśli żaden z powyższych sposobów nie sprawdził się w Twoim przypadku, to chyba będziesz zmuszona pozbyć się swojej błyskotki. Każda rzecz kiedyś skończy swój żywot, jednak nie przejmuj się tym za bardzo, ponieważ taka biżuteria jest tania.

Srebrna biżuteria

Masz biżuterię z prawdziwego srebra, która zaczęła ciemnieć? Mamy na to sposób! Wypoleruj ją przy użyciu pasty do zębów! Jeśli do tej pory nie znałaś tej metody, to koniecznie ją wypróbuj. Pamiętaj jednak, żeby dokładnie zetrzeć resztki pasty, a jeśli polerujesz sztućce, to dokładnie umyj wszystko, aby potrawy nie smakowały miętą 🙂

Jeśli znasz więcej sposobów na ciemniejącą biżuterię, to koniecznie podziel się nimi w komentarzu!

Sposoby na ciemniejącą biżuterięŹródło zdjęć: Pexels

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj