Dokucza Ci nadmierne pocenie się? Koniecznie zobacz nasze skuteczne sposoby, które pomogą Ci pozbyć się tego problemu!

Na początku ustal przyczynę tej dolegliwości. Nadmierna potliwość może mieć podłoże hormonalne, chorobowe (cukrzyca, gorączka) lub emocjonalne. Musisz wiedzieć też, że gruczołom potowym (odpowiedzialnym za wydzielanie potu) na pewno nie sprzyja zatrucie alkoholem, palenie wyrobów tytoniowych i zła dieta. Ustalając podłoże nadmiernego pocenia i likwidując czynniki temu sprzyjające, a także stosując sprawdzone sposoby, będziesz w stanie powoli opanować tę nieprzyjemną dolegliwość.

#1. Zadbaj o higienę. Przykry zapach powstaje i utrzymuje się, gdy długo pozostaje na skórze. Pamiętaj więc – czystość przede wszystkim. W końcu częste i regularne mycie, nikomu jeszcze nie zaszkodziło. Zaopatrz swoją łazienkową półkę w antybakteryjny żel o ładnym zapachu. Powinien on likwidować bakterie, a tym samym brzydki zapach.

#2. Dezodoranty i antyperspiranty. Wybierz odpowiedni produkt dla siebie, w zależności od tego jak bardzo się pocisz. Dezodoranty zawierają związki, które hamują rozwój bakterii, dlatego pot przez kilka godzin nie pachnie. Antyperspiranty natomiast całkowicie hamują wydzielanie potu. Te drugie są więc polecane osobom z większymi problemami. Oczywiście stosuj je na oczyszczoną i suchą skórę. Pamiętaj też, aby wieczorem umyć dokładnie pachy, aby skóra mogła odpocząć.

#3. Ubranie ma znaczenie. Nadmierne pocenie można zredukować poprzez noszenie przewiewnych ubrań z naturalnych tkanin, takich jak bawełna czy len. Doskonale wchłaniają wilgoć, a skóra pod nimi dobrze oddycha, dzięki czemu bakterie rozmnażają się wolniej. Musisz niestety zapomnieć o obcisłych ubraniach ze sztucznych włókien. Swoje ubrania pierz i zmieniaj często, aby uniknąć nadmiernego wchłaniania potu przez tkaninę.

#4. Dbaj o stopy. Jeżeli twój problem dotyczy stóp – dbaj o nie z należną troską. Raz na tydzień obcinaj paznokcie, a zrogowaciały naskórek usuwaj przy każdym myciu. Po osuszeniu stóp, zastosuj preparat przeciwpotowy. Najlepsze skarpety to te bawełniane, które trzeba zmieniać często, jeśli pocenie jest obfite. Możesz też zainwestować w skarpetki z dodatkiem specjalnych włókien węglowych wchłaniających brzydkie zapachy (niestety ich koszt jest dość wysoki, gdyż wynosi około 40 zł).

#5. Specyficzne kosmetyki. Warto zaopatrzyć się w kosmetyki zapobiegające lub zmniejszające pocenie się. Dostępne są w każdej drogerii, jak i w aptece. W aptece znajdziesz nieco droższe, ale często skuteczniejsze preparaty. Zapytaj ekspedientkę lub farmaceutę o pomoc w wyborze idealnego i skutecznego produktu.

Ciąg dalszy na kolejnej stronie:

4 KOMENTARZE

  1. gdybyśmy mówili o leczeniu a nie ma przyczyny, nie trzeba chodzic na zabiegi, nie warto placic za ból i marne efekty. Ja się juz na tym przejechałam i tylko wiecej sie nerwów nabawiłam, ale końcowo wyszło już dodbrze po tym jak zaczelam stosowac urządzenie hłe hłe hłe, pomogło 100 procentowo 🙂

  2. Nadmierna potliwość może by również spowodowana nadczynnością lub niedoczynnością tarczycy więc można też zrobić komplet badań na wszelki wypadek ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here