Nie da się ukryć, że jest to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu, dlatego wiąże się z niemałym stresem. Sprawdź, co musisz wiedzieć zanim się na TO zdecydujesz.

Właściwy moment. Zanim zaczniesz współżyć powinnaś być nie tylko dojrzała fizycznie, ale przede wszystkim psychicznie. Nie ma tak naprawdę właściwego momentu, gdyż jest to indywidualna sprawa każdego człowieka i to Ty powinnaś czuć, że jesteś na to gotowa. Nie patrz na swoich rówieśników, bo to musi być Twoja decyzja. Jeśli zrobisz to wbrew sobie, będziesz z pewnością w przyszłości żałować, i to bardzo. Pamiętaj też, że według polskiego prawa seks przed ukończeniem 15 roku życia jest przestępstwem!

Właściwy partner. Musi to być osoba, którą darzysz pełnym zaufaniem. Nie ma nic gorszego niż utrata dziewictwa z nieznanym chłopakiem. Uwierz, że będziesz tego żałować, a co więcej może to mieć bardzo negatywny wpływ na Twoje życie seksualne w przyszłości. Poczekaj na osobę, która doceni to, że to właśnie jej chcesz ofiarować siebie, i dla której priorytetem będzie to, byś czuła się wtedy komfortowo, a nie tylko chęć ,,zaliczenia” Ciebie.

Antykoncepcja. Nie licz na to, że on o tym pomyśli (choć oczywiście zdarzają się też odpowiedzialni chłopacy i jeśli na takiego trafisz to super), dlatego warto wcześniej się nad tym zastanowić. Stosunek przerywany lub kalendarzyk małżeński to metody, które często zawodzą, więc jeśli nie jesteś jeszcze gotowa na zostanie mamą, rozważ wizytę u ginekologa w celu przepisania tabletek antykoncepcyjnych bądź kup paczkę prezerwatyw. Pamiętaj, że żadna metoda antykoncepcji nie daje 100% pewności, więc rozpoczynając współżycie musisz brać pod uwagę też możliwość wpadki.

Ważne! Prezerwatywy jako jedyny z dostępnych na rynku środków antykoncepcyjnych, chronią Cię przed AIDS i chorobami wenerycznymi. Nie bagatelizuj tych chorób, szczególnie jeśli nie jesteś pierwszą partnerką seksualną Twojego chłopaka.

Ciąg dalszy na kolejnej stronie:

3 KOMENTARZE

  1. Przejrzyjcie proszę ten tekst, ,Zanim zaczniesz współżyć powinnaś być nie tylko dojrzała fizycznie, ale przede wszystkim fizycznie.’ Ponadto, w Polsce wg prawa legalnie można współżyć od 15 roku życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here