Pieski rasowe potrzebują więcej pielęgnacji niż kundelki. W tym poście doradzimy Wam, jak należy o nie dbać.

Jak dbać o rasowego psa?

#1. Pamiętaj o odpowiedniej karmie dla psa. Rasowe psy mają zazwyczaj delikatniejsze żołądki niż te zwykłe. Częściej zdarza się, że mają niestrawność, dlatego uważaj, czym go karmisz. Karma z supermarketu może Twojemu psiakowi zaszkodzić, więc najlepiej kupuj ją tylko w sklepie zoologicznym. Rasowe psy jedzą chętnie gotowane mięso. Pamiętaj jednak, że nie może ono zawierać soli, która mu szkodzi! Unikaj też dawania psu pieczywa oraz potraw, które mają w składzie dużo przypraw.

#2. Nie zapominaj o częstych wizytach kontrolnych u weterynarza. Warto czasami udać się z pieskiem do weterynarza, ponieważ może to pomóc w uniknięciu wielu chorób. Szczepienia są szczególnie ważne, ponieważ dzięki nim Twój pies będzie zdrowszy.

#3. Rasowe psy często mają włosy zamiast sierści. Wymagają one niestety więcej pielęgnacji. Zaprowadzaj pieska do fryzjera, przynajmniej raz na kilka miesięcy. Pamiętaj także o codziennym szczotkowaniu czworonoga. Dzięki temu pies uniknie swędzącej skóry. Jeżeli to szczeniak, nie zapomnij o kupieniu miękkiej szczotki.

#4. Kąp go raz na dwa-trzy tygodnie. Może nie jest to ulubiona czynność dla Twojego psa, ale dzięki temu, ominie go wiele chorób skórnych, a jego sierść będzie ładnie pachnieć. Płyny do kąpieli dla naszych czworonogów, zawierają substancje bakteriobójcze.

#5. Dbaj także o zęby swojego pupila. Do codziennej pielęgnacji używaj specjalnych ciasteczek (kupisz je w sklepie zoologicznym lub większych marketach), a w razie kamienia nazębnego, udaj się z nim do weterynarza.

#6. Chroń psa przed zimnem. Może to śmieszne, ale warto ubierać naszego pupila. Oczywiście nie chodzi tutaj o ,,psią modę”, tylko o zdrowie. W Internecie znajdziemy mnóstwo kurteczek dla pieska, które ochronią go przed przeziębieniem. Warto również zaopatrzyć się w specjale ochraniacze na łapy, które chronią nie tylko przez zimnem, ale także przed solą, która ma działanie podrażniające.

Piszcie w komentarzach jak Wy dbacie o swoje rasowe psy!

Jak dbać o rasowego psa?

Źródło zdjęć: Pexels

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj