Źródło: Pinterest

Często zdarza Ci się nie mieć niczego do roboty? W tym wpisie znajdziesz 6 skutecznych sposobów na nudę.

Jeśli często nie masz pomysłu co ze sobą zrobić, to w tym wpisie znajdziesz sprawdzone sposoby na nudę, dzięki którym nie będziesz już nigdy siedzieć bezczynnie.

Większości z nas zdarza się od czasu do czasu nie mieć niczego do roboty i jest to całkowicie normalne. Jeśli jednak odbywa się to zbyt często, to warto byłoby to zmienić. Takie nic nie robienie, w dłuższej perspektywie może prowadzić do obniżenia nastroju (nudzę się, więc jestem niezadowolona) albo pojawienia się kompleksów (nie mam żadnych zainteresowań, czyli jestem beznadziejna). Nie możemy do tego dopuścić, więc zróbmy coś, żeby temu zapobiec. Poniżej znajdziesz nasze sposoby na nudę.

#1. Zajmij się zaległymi tematami. Nie jest to może najprzyjemniejszy sposób na nudę, ale za to bardzo pożyteczny. Uwierz, że jeśli zabierzesz się za nadrabianie zaległości (czy to w nauce, czy w sprawach domowych), to czas zleci Ci bardzo szybko i na pewno nie będzie on zmarnowany.

#2. Załóż bloga. Prowadzenie bloga zajmuje sporo czasu – wymyślenie i napisanie tekstu, zrobienie i obróbka zdjęć, odpisywanie na komentarze – to wcale nie jest taka prosta sprawa. Jeśli się na to zdecydujesz, to z pewnością nie będziesz narzekać na nudę.

#3. Zrób coś dobrego dla innych. Wolontariat to świetny pomysł dla osób, które mają dużo wolnego czasu. Nie dość, że pomagasz innym sprawiając im radość, to jeszcze wykorzystujesz czas i robisz coś pożytecznego. Może zachęci Cię również fakt, że w szkole, na studiach czy w pracy, działa to na Twoją korzyść.

#4. Obejrzyj serial lub przeczytaj książkę. Z pewnością to pierwsze, co przychodzi Ci na myśl, gdy nie masz co robić. Nic dziwnego – w końcu to dwa najpopularniejsze sposoby na nudę 🙂 Jeśli jednak z jakiegoś powodu z nich nie korzystasz, to może zrób to w inny sposób – znajdź serial, który już znasz i obejrzyj go w wersji angielskiej (może być z angielskimi napisami dla ułatwienia). Poszukaj również książki w wersji angielskiej. Dzięki temu połączysz przyjemne z pożytecznym.

#5. Naucz się czegoś, co przyda Ci się w życiu. Z pewnością szkoła zaspokaja Twoją potrzebę uczenia się, ale dobrze wiemy, że nie wszystkie pozyskane tam informacje przydadzą Ci się w życiu. W wolnym czasie warto więc podszkolić się z Excela (darmowe kursy znajdziesz w Internecie), pozostałych narzędzi z pakietu Office, Photoshopa, dowiedzieć się jak stworzyć dobre CV (większość z nas będzie kiedyś go potrzebować!) lub odbyć darmowy kurs Internetowe Rewolucje (jeśli planujesz lub działasz w sieci).

#6. Poszukaj dodatkowej pracy. Jeśli nie masz co robić z wolnym czasem to zrób coś, z czego będziesz mieć pieniądze. Nawet jeśli nie jesteś pełnoletnia to masz wiele możliwości, żeby zarabiać pieniądze. Zajrzyj do naszego wpisu: Sposoby na zarobienie pieniędzy dla nastolatków!

Mamy nadzieję, że nasze pomysły okażą się pomocne i dzięki nim już nigdy nie będziesz mieć problemu z wykorzystaniem wolnego czasu. Jeśli masz więcej sposobów na nudę i chciałabyś się nimi podzielić, to czekamy na Twój komentarz!

sposób na nudę

Źródło zdjęć: Favim

8 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj