Lekcja ciągnie się w nieskończoność, a Ty zaraz zaśniesz z nudów? Sprawdź nasze wskazówki, jak to przetrwać!

Sposoby na przetrwanie nudnej lekcji

Na początek mała rada: Pamiętaj, że żaden nauczyciel nie będzie zadowolony z faktu, że jego lekcje Cię nudzą, dlatego pod żadnym pozorem nie daj tego po sobie poznać! Jeśli zamierzasz coś pisać lub rysować, to nie daj się złapać.

Poucz się na inny przedmiot

To najlepszy i najbardziej pożyteczny sposób na przetrwanie nudnej lekcji. Oczywiście może być Ci ciężko wyciągnąć inny podręcznik i z niego się uczyć, ale mała karteczka z wzorami lub słówkami z języka obcego, nie powinna stanowić problemu.

Napisz wierszyk

Możesz do tej zabawy zaangażować koleżankę z ławki – wtedy będzie jeszcze ciekawiej. Podajcie sobie wzajemnie kilka słów kluczowych, które muszą zostać użyte w rymowankach lub napiszcie jedną wspólną.

Przejrzyj poprzednie tematy pod kątem sprawdzianu

Podkreśl (najlepiej kolorem) wszystkie ważne informacje, które mogą przydać Ci się podczas nauki do sprawdzianu. Będziesz miała mniej roboty później. Nie powinnaś mieć również problemu w przypadku, gdyby nauczyciel przyłapał Cię na tym – w końcu powtarzasz materiał z jego przedmiotu.

Narysuj sobie zegarek w zeszycie

Co kilka minut (np. 5 lub 10) rysuj nową strzałkę na zegarze. Co prawda nie sprawi to, że będziesz się mniej nudzić, ale przynajmniej będziesz widziała ile jeszcze czasu zostało do dzwonka 🙂

Przygotuj listę rzeczy do zrobienia

Zastanów się, co musisz zrobić po powrocie do domu – porządek, nauka, pranie, trening? Zapisz sobie to wszystko na kartce, aby nic Ci później nie umknęło.

Wymyśl szyfr

Razem z koleżanką z ławki wymyślcie Wasz własny szyfr, dzięki czemu, nawet jeśli ktoś przeczyta Wasze liściki, to nie będzie wiedział o czym piszecie.

Powróżcie sobie

Miłosne wróżby? To świetny pomysł na lekcyjną nudę!

Krok 1: Na kartce napisz swoje imię i nazwisko, a pod spodem imię i nazwisko chłopaka, który Ci się podoba.

ANNA NOWAK
MATEUSZ KANIA

Krok 2: Zacznij od pierwszej litery swojego imienia i sprawdź ile razy się ona powtarza. Skreśl je wszystkie, a pod spodem zapisz tę liczbę.

ANNA NOWAK
MATEUSZ KANIA
6

Krok 3: Zrób to samo z kolejnymi literkami.

ANNA NOWAK
MATEUSZ KANIA
641121111111

Krok 4: Dodawaj do siebie zewnętrzne cyfry, aż do uzyskania liczby dwucyfrowej. Wynik oznacza w ilu procentach do siebie pasujecie.

641121111111

752232

984

138

93% 

Jakie są Wasze sposoby na nudne lekcje? Podzielcie się nimi w komentarzach!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj