Co zrobić, żeby podczas Świąt nie przytyć, a jednocześnie nie czuć się jak na diecie? Skorzystaj z naszych porad!

W Święta rzadko kiedy trzymamy dietę i bardzo dobrze! Taki psychiczny odpoczynek od rygorystycznych zasad żywieniowych przyda się każdej z nas. Z drugiej strony przy stole pełnym pysznego jedzenia, ciężko zachować umiar, przez co jemy zbyt dużo i później źle się czujemy. Jak tego uniknąć? Zastosuj nasze triki!

Jak nie przytyć podczas Świąt?

Weź mniejszy talerz. Jedzenie nakładaj na mniejszy talerz. Dzięki temu trikowi zjesz mniej, ale jednocześnie do Twojego mózgu trafi informacja, że zjadłaś pełen talerz, czyli wszystko będzie tak, jak powinno być.

Nakładaj mniejsze porcje. Zazwyczaj chcemy spróbować wszystkiego, ale gdy dostaniemy do rąk miskę z pierogami, nakładamy 6 od razu. To błąd. Nie bój się, że jedzenia zabraknie. Nałóż sobie 1 pieroga, a jeśli później będziesz mieć miejsce na więcej, po prostu sobie dołóż. Jeśli ktoś będzie się dziwił, że nałożyłaś tak mało, powiedz, że dopiero się rozkręcasz albo po prostu chcesz spróbować wszystkiego 🙂 Nawet mała porcja każdej z potraw sprawi, że będziesz mieć pełen talerz jedzenia.

Jedz wolno. Staraj się skupiać na jedzeniu. Podczas Świąt jest to trudne, bo przecież trzeba ze wszystkimi porozmawiać 🙂 Odkładaj jednak wtedy sztućce (tym bardziej, że nie wypada rozmawiać z pełnymi ustami) i wróć do jedzenia dopiero po skończeniu rozmowy. Odwracając uwagę od jedzenia, zjesz więcej, niż gdybyś skupiała się na tej czynności.

Dużo pij. To jasne, że im więcej wypijesz, tym mniej zjesz.

Rób sobie przerwy. Raz na jakiś czas odejdź od stołu. Twój żołądek na pewno będzie Ci za to wdzięczny 🙂

Podziel się z kimś ciastem. Może ktoś pomoże Ci zjeść ten gigantyczny kawał ciasta. Nie? W takim razie nie próbuj wszystkich słodkości jednego dnia. Zostaw sobie część na następny dzień.

Idź na spacer. Ruch to podstawa! Po obfitej kolacji, wyciągnij rodzinkę na spacer.

Jak radzicie sobie ze Świątecznym obżarstwem? Piszcie w komentarzach!

Jak nie przytyć podczas Świąt?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj