Źródło: Pinterest

Jaki wiek jest najlepszy na rozpoczęcie związku? Odpowiedź znajdziesz w tym wpisie!

W jakim wieku najlepiej zacząć związek?

Często zdarza się, że pierwszego ,,męża” mamy już w przedszkolu

Oczywiście ciężko brać na poważnie taki związek. Jest to mało prawdopodobne, żeby związek z przedszkola przetrwał całe życie, choć pewnie i takie przypadki się zdarzają.

Czy szkoła podstawowa to dobry moment na szukanie chłopaka?

I tak i nie. W tym czasie zaczynamy dojrzewać, hormony buzują, zaczynamy zwracać coraz większą uwagę na płeć przeciwną i niejedna z nas zakochuje się wtedy ,,na zabój”. Czasami w piosenkarzu lub aktorze. Zazwyczaj jednak te wielkie miłości mijają i po jakimś czasie pozostają jedynie miłym (bądź nie) wspomnieniem.

Przychodzi moment gimnazjum i pierwsze związki na poważnie

Jesteśmy wtedy przekonane, że dany chłopak jest naszą drugą połówką i tym jedynym. Nie przyjmujemy do wiadomości, że może być inaczej. Wkurzamy się, że dorośli nie traktują nas (i naszych związków) poważnie. Niestety często miłości z czasów gimnazjum nie są na zawsze. Dlaczego tak się dzieje? W tym wieku nadal dojrzewamy (hormony i te sprawy), często chcemy tego chłopaka mieć za wszelką cenę, żeby nie czuć się gorszą od koleżanek. Po czasie okazuje się, że jednak więcej nas łączy, niż dzieli. On ma inne spojrzenie na świat, Wasze życiowe priorytety się różnią, co więcej, on nadal nie dorósł do poważnego związku.

Szkoła średnia

Wkraczamy w dorosłość, kształtuje się nasz charakter, wiemy czego szukamy w związku. Choć wiele związków rozpoczętych w tym wieku ma szansę przetrwać, równie dużo się rozpada. Nadal nasze drogi mogą się rozejść choćby przez obranie różnych ścieżek kariery, poza tym jesteśmy jeszcze młodzi i często przeraża nas wizja spędzenia całego życia z jedną osobą.

Studia

To w tym okresie najczęściej wiążemy się na całe życie. Jesteśmy już dorośli, a przy okazji na uczelni, w akademiku lub na imprezach mamy sporo okazji, do poznania nowych osób.

Po studiach z jednej strony jesteśmy coraz starsi, więc nasze życiowe wybory dotyczące drugiej połówki, są bardziej przemyślane i trafione. Z drugiej jednak strony, nasze szanse na poznanie kogoś, są mniejsze niż wcześniej. W pracy nie zawsze trafimy na ludzi w naszym wieku. Pozostaje Internet, zajęcia dodatkowe lub kluby, czy puby.

Tak naprawdę nie ma idealnego wieku do rozpoczęcia związku. Na to, czy dana relacja przetrwa wpływ ma wiele czynników, a wiek to tylko jeden z nich.

W jakim wieku zaczęłaś swój związek? Daj nam znać w komentarzu! 🙂

W jakim wieku najlepiej zacząć związek?

10 KOMENTARZE

  1. Jestem z chłopakiem od 1 klasy gimnazjum, w przyszłym roku kończę szkołę średnią i nie zapowiada się na rozstanie ??

  2. wiek ma znaczenie to po pierwsze, ludzie wiążą się przede wszystkim w wieku 20 paru lub kilku lat 🙂 trzeba wiedzieć czego się chce, a tego dzieci w gimnazjum i lo nie wiedzą

    • G***o prawda . Ja jestem ze swoim chłopakiem od 3 kalsy gimnazjum i nadal się kochamy a jesteśmy już długo po małużeństwie 🙂

  3. Miałam w 1 gimnazjum „chłopaka” i to rozpadło się z większym hukiem i dla mnie żalem niż było tego warte. Nie żałuję, ale już bym raczej tego nie powtórzyła.

  4. Ja zaczęłam swój pierwszy poważny związek mając 15 lat, jestem aktualnie w szkole średniej i nadal jesteśmy razem. Najlepsze jest to, że już planujemy wspólną przyszłość i na razie nie zapowiada się, aby nasz związek się rozpadł 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj