Źródło: Pinterest

W tym wpisie udowodnimy, że miesiączka to nic strasznego, i że stereotypy o niej to tylko mity.

Mimo iż żyjemy w XXI wieku i dzisiejsza wiedza o własnym ciele jest dużo większa niż kiedyś, zdarzają się przypadki, że my, kobiety, wierzymy w stereotypy o miesiączce, które kiedyś opowiadali nasi dziadkowie. W rzeczywistości wiele z nich mija się z prawdą. W co więc nie powinniśmy wierzyć?

Stereotypy o miesiączce, w które nie powinnaś wierzyć!

1. Podczas miesiączki nie powinno uprawiać się sportu

To, że jesteśmy w tym czasie osłabione wcale nie oznacza, że powinnyśmy całkiem zrezygnować z aktywności fizycznej. Wręcz przeciwnie! Niektóre ćwiczenia mogą złagodzić skurcze i pozytywnie wpłynąć na nasz nastrój. Ważny jest tylko umiar – w TE dni szybciej się męczymy, a intensywne ćwiczenia mogą nasilić krwawienie, dlatego wybierz umiarkowanie intensywną aktywność fizyczną.

2. W czasie okresu nie należy odwiedzać fryzjera

Ten mit krąży wśród ludzi już od lat. Niektórzy uważają, że zmiany hormonalne negatywnie wpływają na strukturę włosów. Ta teza nie została jednak nigdy potwierdzona, a i sami fryzjerzy nie widzą w tym ani grama prawdy.

3. Podczas miesiączki nie wolno się opalać

Długotrwała ekspozycja na słońce może przyczynić się do bardziej obfitego krwawienia, jednak zachowując umiar nie ma żadnych przeciwwskazań do opalania się w czasie miesiączki.

4. W czasie okresu nie wolno uprawiać seksu

Możesz to robić (podczas menstruacji jest małe ryzyko zajścia w ciążę) jednak zarówno Ty, jak i partner musicie zadbać o odpowiednią higienę (wziąć prysznic przed i najlepiej po stosunku, a także podłożyć ręczniki). W czasie okresu łatwiej o infekcję, dlatego odpowiednia higiena jest tak ważna.

5. Krew menstruacyjna jest skażona

Niegdyś uważano, że kobieta mająca okres jest nieczysta, a jej krew przenosi choroby. Nic bardziej mylnego: jeśli nie chorujemy na żadną z chorób przenoszonych drogą płciową, to nasza krew menstruacyjna jest normalna, taka sama jak ta wylatująca z palca, kiedy się skaleczymy.

6. Menstruacja to temat tabu

Może jest to dość intymny temat, na który nie mówi się raczej na forum, jednak żadna z nas nie powinna się jego wstydzić. Jest to normalny proces każdej kobiety, dlatego w niektórych sytuacjach wręcz warto o nim rozmawiać, aby na przykład pomóc młodszej siostrze go zrozumieć czy uświadomić chłopakowi jak to jest.

Jeśli znacie jeszcze inne stereotypy o miesiączce, to koniecznie podzielcie się nimi w komentarzu!

Polecamy: Jak powinien zachować się chłopak, kiedy dziewczyna ma okres?

jak powiedzieć mamie o okresie
Źródło: Pinterest

Źródło tekstu: https://stylzycia.polki.pl/choroby,obalamy-mity-na-temat-miesiaczki,10391122,artykul.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj