Stresuje Cię nowa szkoła

Stresuje Cię nowa szkoła i nowi ludzie? Poznaj nasze sprawdzone triki na radzenie sobie ze stresem!

Stresuje Cię nowa szkoła? Sprawdź jak się z tym uporać!

Zacznij rozmawiać z ludźmi. Stresują Cię nowe twarze? Poznaj swoją klasę, zamiast się ich bać. Większość z nich też się stresuje, a ci najbardziej wygadani, po prostu dobrze się maskują 🙂

Ucz się więcej. Boisz się pana od fizyki albo pani od chemii? Ucz się systematycznie od samego początku, pytaj, gdy czegoś nie rozumiesz albo zostań po lekcjach. Lepiej poświęcić trochę więcej czasu na przedmiot, który sprawia Ci trudność i ze spokojem przychodzić na lekcje, niż się stresować.

Uprawiaj sport. Nic tak nie rozluźnia i odpręża, jak wysiłek fizyczny. Znajdź dyscyplinę sportu, która sprawia Ci przyjemność – dzięki temu łatwiej będzie Ci się zmobilizować do ćwiczeń.

Zapisz się na zajęcia pozalekcyjne. Po pierwsze poszerzysz dzięki temu swoje horyzonty, nauczysz się nowych rzeczy, ale będzie miała też szansę poznać nowych ludzi i nawiązać przyjaźnie. Wtedy na pewno szkoła nie będzie taka straszna 🙂

Ćwicz oddech. Żeby przezwyciężyć stres, warto przyswoić sobie w pierwszej kolejności techniki relaksacyjne, oparte na oddychaniu. Oddychaj głęboko i powoli, skupiając się jednocześnie na tym, jak rozluźnia się Twoje ciało. Dostarczając organizmowi więcej tlenu, zaczynasz się odprężać i relaksować. Umiejętność wolnego oddychania przyda Ci się w sytuacjach stresowych oraz wtedy, gdy czujesz, że zaczynasz się czerwienić. Twój mózg otrzymuje wtedy informację, że nie dzieje się nic złego i nawet jeśli się zarumienisz, to spokojny oddech sprawi, że rumieniec zniknie szybciej. Musisz tylko się odprężyć.

Spotykaj się ze znajomymi. Świat nie kończy się na szkole. Fakt, że spędzamy w niej sporo czasu, ale po lekcjach mamy swoje życie. Jeśli wydaje Ci się, że trafiłaś do fatalnej szkoły i nie ma szans na to, abyś czuła się tam dobrze, po prostu skup się na tym, że musisz tam chodzić i wytrzymać kilka godzin. Po lekcjach spotykaj się ze znajomymi, spędzaj więcej czasu z rodziną po to, aby się rozerwać i wygadać, a co za tym idzie – poprawić sobie humor.

Czytaj także: Jak się odnaleźć w nowej szkole i być lubianą

Stresuje Cię nowa szkoła

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj