organizer do szafki
Pexels | AliExpress

W tym wpisie znajdziesz pomysł na organizer do szkolnej szafki, który możesz zrobić samodzielnie przed końcem wakacji!

Chociaż do rozpoczęcia szkoły zostało jeszcze trochę czasu, to o niektórych rzeczach warto pomyśleć już wcześniej. Kompletowanie wyprawki to dla większości uczniów dość przyjemna czynność, ale trzeba przyznać, że może zająć trochę czasu, szczególnie jeśli część rzeczy zamierzamy zrobić samodzielnie. W tym wpisie przedstawiamy pomysł na organizer do szafki szkolnej, który możesz zrobić już teraz!

Szkolne DIY: organizer do szafki

Do jego wykonania będziesz potrzebować jedynie pudełka po butach i kilku tekturowych pasków. Przyda Ci się również kolorowy papier (lub papier na prezenty), dobry klej lub zszywacz tapicerski oraz nożyczki.

Dno pudełka wyłóż papierem i przymocuj go za pomocą kleju lub zszywacza tapicerskiego. Górę pudełka możesz odciąć.

organizer do szafki
Szkolne DIY: organizer do szafki

Odmierz kilka tekturowych pasków (w zależności od tego, ile chcesz mieć przegródek) o długości około 2 cm większej niż długość pudełka. Każdy pasek zegnij 1 cm od końca, tak jak pokazano na poniższym rysunku. Wykonaj nacięcia do połowy wysokości na każdym pasku.

organizer do szafki
Szkolne DIY: organizer do szafki

Tekturowe paski połącz ze sobą od stron z nacięciami, tak aby utworzyły siatkę i włóż je do pudełka. Zagięte końce przyklej lub przymocuj za pomocą zszywek do bocznych ścianek pudełka.

organizer do szafki
Szkolne DIY: organizer do szafki

Teraz pozostaje już tylko przyozdobienie Twojego organizera! Jeżeli nie obkleiłaś go papierem, możesz zrobić na nim rysunki, pomalować go farbami lub posmarować klejem i posypać brokatem.

W kwadratowych przegródkach możesz przechowywać gumkę do mazania, temperówkę, klej, spinacze, pendrive, korektor w taśmie, pomadkę do ust lub drobne monety. Jeżeli zamiast kwadratowych przegródek zrobisz również prostokątne, bez problemu zmieścisz do organizera także długopisy, ołówki, nożyczki i cyrkiel.

Gotowe! Teraz wszystko będzie miało swoje miejsce.

Czytaj także: Jak się przygotować na nowy rok szkolny?

Nie masz tyle cierpliwości, żeby samodzielnie stworzyć organizer do szafli? Gotowe przyborniki kupisz w super cenach na AliExpress!

  1. Pojemnik na długopisy, 28,69 zł [klik].
  2. Przegrody do szufladki, 27,09 zł [klik].
  3. Organizer na długopisy, 21,18 zł [klik].
organizer do szafki
Pojemnik na długopisy, 28,69 zł.
organizer do szafki
Przegrody do szufladki, 27,09 zł.
organizer do szafki
Organizer na długopisy, 21,18 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj