W tym wpisie znajdziesz teksty, których lepiej nie mówić przyjaciółce.

Choć przyjaźń powinna opierać się na szczerości, nie zawsze mówienie prawdy prosto w oczy jest dobrym pomysłem. Czasami lepiej jest pewne fakty przemilczeć. W tym wpisie przedstawiamy teksty, których lepiej nie mówić przyjaciółce.

1. ?Wyglądasz w tym grubo”. Jeśli Twoja przyjaciółka zamierza kupić (albo już kupiła i zamierza założyć na siebie) ubranie, w którym wygląda grubo, to oczywiście powinnaś wybić jej ten pomysł z głowy. Trzeba to jednak zrobić delikatnie, bo mówienie wprost, że wygląda grubo, jest złym pomysłem.

2. ?Twój chłopak jest beznadziejny”. Nie musisz uwielbiać chłopaka swojej przyjaciółki, ale jeśli ona jest z nim szczęśliwa, to powinnaś spróbować go zaakceptować. Powtarzanie jej na każdym kroku, że on jest nieudacznikiem na pewno jej w tym nie pomoże.

3. ?Nie masz chłopaka, bo jesteś brzydka”. Taki tekst wypowiedziany w kierunku przyjaciółki byłby po prostu podły. Nawet jeśli uważasz, że ona nie grzeszy urodą to wcale nie musisz jej o tym informować. No chyba, że jej ?brzydota” wynika z zaniedbania. Wtedy taki kubeł zimnej wody może zadziałać mobilizująco.

4. ?Jesteś głupia”. Czasem teksty tego typu wypowiadamy w żartach. Nigdy jednak nie możemy mieć pewności, czy naszej przyjaciółce nie zrobi się przykro. Szczególnie jeśli nie będzie to jednorazowa sytuacja, a będziemy jej to powtarzać co jakiś czas.

5. ?Nie lubię Twoich znajomych”. Niepochlebne komentarze względem znajomych Twojej przyjaciółki to nie do końca dobry pomysł, bo może się okazać, że są oni dla niej ważniejsi od Ciebie.

Czytaj także: Teksty, których nie powinnaś mówić chłopakowi

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj