Źródło: Pinterest

Nie możesz przekonać się do porannych ćwiczeń? Sprawdź, jakie są zalety porannego treningu.

Jeśli zastanawiasz się, która pora na trening jest dla Ciebie najlepsza, to w tym wpisie znajdziesz zalety porannego treningu. Sprawdź, czy przekonają Cię do wcześniejszego ruszenia się z łóżka 🙂

#1. Lepszy początek dnia. Poranny trening doda Ci energii i zwiększy poziom endorfin na cały dzień. Wstań pół godziny wcześniej i zafunduj sobie lepszy dzień.

#2. Łatwiej osiągniesz cel. Zazwyczaj, żeby zrobić rano trening, trzeba wstać wcześniej z łóżka. A skoro już udało Ci się do tego zmotywować, to chyba szkoda byłoby tracić efekty, odpuszczając dietę? Zdyscyplinowane osoby, często szybciej osiągają zamierzony cel.

#3. Podkręcony metabolizm. Zaczynając dzień od treningu, Twój metabolizm będzie pracował na pełnych obrotach, a Ty spalisz zbędne kalorie szybciej, niż ćwicząc wieczorem.

#4. Nie masz czasu na wymówki. Ćwicząc od razu po śniadaniu (zjedz coś lekkiego, np. banana lub serek wiejski), nie będziesz mieć czasu na wymówki i wykręcanie się od treningu. Często odkładając jakieś rzeczy na później, zdarza się, że nie robimy ich wcale. Ponadto zyskujesz więcej czasu po południu i nie musisz już myśleć o tym, że trzeba jeszcze poćwiczyć.

#5. Łatwiej zasypiasz. Wieczorny trening może powodować problemy z zasypianiem (w końcu wysiłek dodaje energii). Ćwicząc rano, zyskujesz energię na cały dzień, a wieczorem jesteś bardziej zmęczona, przez co Twój sen jest głębszy, a Twój organizm lepiej się regeneruje.

#6. Mniejsza ,,konkurencja”. Większość ludzi ćwiczy po południu, dlatego musisz się liczyć z tym, że na siłowni będziesz mieć ,,konkurencję”. Wybierając godziny poranne, masz pewność, że nikt nie będzie przeszkadzać Ci i na żadne urządzenie, nie będziesz musiała czekać.

Czytaj także: 5 drobnych zmian, dzięki którym schudniesz

Źródło zdjęć: Pinterest

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj