Pexels

Sprawdź nasze propozycje książek idealnych na wiosnę!

Czytanie książek to jeden z najlepszych sposobów na spędzanie wolnego czasu. Czasem jednak, przeglądając stronę naszej ulubionej księgarni, nie znajdujemy nic, co mogłoby nas zaciekawić. Na szczęście śpieszymy z pomocą! Przygotowałyśmy listę książek, które na pewno Wam się spodobają.

TOP 5 książek idealnych na wiosenne dni!

#1. ,,Dance, Sing & Love. Miłosny układ” (Layla Wheldon)

To książka, która utkwi Wam w pamięci na długo. Jest to pierwsze dzieło Sandry Sotomskiej, piszącej pod pseudonimem Layli Wheldon. Ta książka była na pierwszym miejscu w kategorii romans na Wattpadzie!

Opowiada ona o Livi Innocenti, dziewczynie kochającej taniec, która zajmuje się nim zawodowo. Do jej ekipy tanecznej wkracza James Sheridan – znany na świecie piosenkarz z milionami fanek, który jest ulubieńcem portali plotkarskich – zdaniem Livi egoistyczny cham, za którym zdecydowanie nie przepada, gdyż wyjątkowo mocno działa on jej na nerwy. W dodatku choreografia w ich wspólnym tournée przewiduje duet w ich wykonaniu, co dla Innocenti jest koszmarem! Po czasie, ich relacja zaczyna się jednak polepszać.

#2. ,,Silver. Pierwsza księga snów” (Kerstin Gier)

Ciemna noc skrywa strach i sprawia, że patrzymy, ale nie dostrzegamy. O tym jest właśnie tom pierwszy księgi snów.

Odkąd Liv zamieszkała w Londynie, zaczęły jej się śnić dziwne rzeczy, takie jak gadające posągi lub zielone drzwi. Szczególnie jeden sen był bardzo dziwny – ona w nocy na cmentarzu z czteroma chłopakami z nowej szkoły, przeprowadzający dziwny rytuał. Liv ich zna, jednak zawsze, gdy spotykają się na jawie, oni zdają się wiedzieć o niej więcej, niż powinni. Chyba że… mieli ten sam sen, co ona?

#3. ,,Osobliwy dom pani Peregine” (Ransom Riggs)

Powieść wywołująca dreszcz emocji, na wieść o domu sierot na tajemniczej wyspie, w którym mieszkało dużo dzieci. Cóż, po tej książce zdecydowanie trudniej jest zasnąć.

Jakub, przeciętny szesnastolatek, przyjeżdża na wyspę, aby odkryć zagadkę, z którą od dawna się zmierzał – odkryć przeszłość dziwnego domu i jego małych mieszkańców. Dziadek od dzieciństwa mu opowiadał historie związane z tym dziwnym miejscem, jednak Jakub odkrywa, że te osobliwe dzieci z powieści dziadka naprawdę istnieją. Czy chłopak zmierzy się z potworami ze snów?

#4. ,,Royal. Królestwo ze szkła” (Valentina Fast)

Otwórz złotą kopertę i daj się zaprosić na wybory, a może wygrasz nie tylko koronę, ale także miłość.

Siedemnastoletnia Tatiana prowadzi idealne życie w Królestwie Vittery. Jej ciocia wbrew woli Tatiany zgłasza ją na eliminacje wyboru żony dla księcia Vittery. Trafia do królewskiego pałacu, gdzie zmierza się z innymi dziewczynami o jego miłość. Czeka na nie również dodatkowe zadanie ? czterech chłopaków. Który z nich okaże się być księciem?

#5. ,,Slammed” (Hoover Colleen)

Ciepła opowieść o miłości, którą z pewnością pokochasz.

Bohaterką książki jest Layken Cohen, a drugi bohater to Will Cooper. Oboje w przeszłości stracili rodziców i teraz muszą wychowywać rodzeństwo. Są do siebie bardzo podobni i wręcz stworzeni dla siebie, jednak los daje im wiele trudnych sytuacji i zmusza ich do podjęcia decyzji, których nie chcą podejmować. Czy uda im się pokonać napotkane przeszkody?

A Ty, jakie książki polecasz? Koniecznie daj nam znać w komentarzu!

Czytaj także: Dlaczego warto czytać lektury szkolne?

Źródło zdjęć: Pixabay

3 KOMENTARZE

  1. Ja polecam jeszcze: odkąd cię nie ma, lato drugiej szansy i aż po horyzont autorstwa morgan matson. Naprawdę g e n i a l n e

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj