Dodatki stanowią ważny punkt każdej stylizacji. Dla wielu osób brak założenia kolczyków, ulubionej bransoletki czy kilku pierścionków przed wyjściem z domu sprawia, że myślą o tym przez resztę dnia. Biżuteria może mieć więc duży wpływ na to, jak czujemy się w skomponowanym looku. Dziewczyny śledzące trendy modowe z pewnością zainteresują się również tymi jubilerskimi. Co warto wiedzieć na ten temat?

Pierścionki – cienkie obrączki czy masywne sygnety?

Od jakiegoś czasu w świecie biżuterii można zauważyć więcej przestrzeni na eksperymentowanie. To zwłaszcza młode dziewczyny chętnie próbują nowych stylów czy motywów, które pojawiają się w trendach, a także umiejętnie je mieszają. Dużą popularność zyskały m.in. masywne pierścionki o dużym rozmiarze. Często nawiązują do stylu vintage lub wyróżniają się prostymi kształtami. Co ciekawe, kluczem do stworzenia modnego zestawienia jest połączenie pierścionków, które na pierwszy rzut oka do siebie nie pasują. Kilka sporych sygnetów na jednej ręce to codzienność dla wielu dziewczyn.

Jednak to właśnie pierścionek obrączka nie wyjdzie z mody przez długi czas. Pomimo zwrotowi ku masywniejszej biżuterii nurt minimalistyczny jest równie widoczny na ulicach, zdjęciach udostępnianych przez trendsetterki w mediach społecznościowych czy wybiegach mody i z pewnością nieszybko z nich zniknie. A to wszystko z uwagi na duże zainteresowanie subtelnymi dodatkami, które zazwyczaj są bardziej uniwersalne i świetnie współgrają z większością stylizacji.

Różne typy kolczyków – jakie wybrać?

W trendach biżuteryjnych nie brakuje wielu rodzajów kolczyków nawiązujących do odmiennych motywów – wiele uwagi przyciągają te geometryczne i kwiatowe. Ciekawe romby, kolorowe kulki, duże kwadraty, a może bardziej skomplikowane kształty? Do wyboru pozostają również delikatne lub znacznie większe modele z kwiatkami, np. kolczyki z zawieszkami, które można znaleźć przykładowo na stronie https://lilou.pl/pl/sklep/bizuteria/kolczyki/kolczyki-z-zawieszkami.html. W zależności od wybranego typu należy spodziewać się innego efektu. Co więcej, duży wpływ na spójność biżuterii ze stylizacją ma także odpowiednia fryzura. Dla przykładu z dłuższymi kolczykami dobrze mogą prezentować się wysoko upięte włosy.

Jeśli decydujemy się na delikatniejsze kolczyki w bardziej klasycznym stylu, jak złote modele o prostym kształcie (różne przykłady znajdziemy między innymi tutaj: https://lilou.pl/pl/sklep/bizuteria/kolczyki/kolczyki-zlote-585.html), śmiało możemy dobrać do nich także bardzo popularne nausznice. Wielu projektantów to właśnie na nich skupiło uwagę, tworząc swoją kolekcję biżuterii. Ten typ kolczyków występuje w ponadczasowych modelach, dlatego stworzy spójne połączenie z innymi ozdobami na uszy. Jednocześnie nie można odbierać im oryginalności. Na rynku znajdziemy równie dużo ciekawych kształtów i kolorów prezentowanych przez nausznice, co przypadnie prawdopodobnie do gustu dziewczynom, które lubią eksperymentować z zestawieniami biżuteryjnymi.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj