Właściwości zielonej herbaty

Poznaj właściwości zielonej herbaty, o których dotąd prawdopodobnie nie wiedziałaś!

Większość z Was zapewne słyszała już o właściwościach zielonej herbaty i jej pozytywnym działaniu na organizm. W tym wpisie postaram się jednak zgłębić Waszą wiedzę w tym temacie.

Zielona herbata jest (prawdopodobnie) najstarszą na świecie. Szczególnie ceni się ją w krajach Azji – uważana jest tam za napój wyciszenia i harmonii. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego jak wiele korzyści niesie za sobą jej picie. Poniżej zamieszczam pięć najważniejszych.

Właściwości zielonej herbaty, o których prawdopodobnie nie miałaś pojęcia!

– Pomaga w walce z otyłością
Zielona herbata zawiera w sobie substancje, które przyspieszają przemianę materii. Inne z jej składników pozwalają niwelować uczucie głodu, a także hamują wchłanianie się tłuszczów z pokarmów. To właśnie dlatego jest ona polecana osobom na diecie.

– Pozytywnie wpływa na koncentrację i relaksuje
Naukowcy udowodnili, że picie kilku filiżanek zielonej herbaty dziennie może zapobiegać depresji i złemu samopoczuciu. Już jedna dawka tego napoju usprawnia koncentrację oraz pomaga w zapamiętywaniu ważnych informacji. Może warto rozważyć zatem picie zielonej herbaty przed nauką?

– Poprawia stan cery
Większość nastolatek zmaga się z większymi lub mniejszymi niedoskonałościami cery. Badania dowodzą, że regularne spożywanie wspomnianego naparu pomaga w walce z zaskórnikami, zmniejsza produkcję sebum oraz zapobiega powstawaniu przebarwień i stanów zapalnych na naszej skórze.

– Zapobiega chorobom zębów i dziąseł
Dzięki swoim właściwościom, zielona herbata zapobiega takim schorzeniom jak próchnica, czy zapalenie dziąseł. Ma ona też działanie antybakteryjne, dzięki czemu niweluje nieprzyjemny zapach z ust.

– Zmniejsza ryzyko zachorowań na nowotwory
Szczególnie chodzi tu o nowotwory: piersi, skóry, żołądka, czy trzustki. Napój ten jest bogaty bowiem w silne przeciwutleniacze, czyli związki usuwające z organizmu wolne rodniki (powodujące powstawanie nowotworów).

Zielona herbata ma jeszcze kilka pozytywnych zastosowań, ja jednak wymieniłam te, które uważam za najważniejsze. Co istotne, pamiętajmy aby nie pić tego naparu w okresie ciąży lub przyjmowania leków, szczególnie tych działających na układ nerwowy. Osoby chorujące na anemię nie powinny pić dużych ilości tegoż napoju, ponieważ zmniejsza on przyswajalność żelaza.

Czytaj także: Herbatka, która przyspiesza metabolizm

Właściwości zielonej herbaty

Źródło zdjęć: Pixabay | Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj