Źródło: Pinterest

Jesteś nieśmiała? Rozmowa z kimkolwiek przyprawia Cię o palpitacje serca? Sprawdź, jak temu zaradzić!

Bycie nieśmiałą to wada czy zaleta? Zależy, jak na to spojrzeć. Nieśmiałe dziewczyny często są postrzegane jako urocze i słodkie, ale z drugiej strony czasem może być im ciężko, bo np. nie mają odwagi zagadać do kogoś, czy powiedzieć czegoś wprost.

Pewność siebie jest czymś dobrym. Wiemy czego chcemy, rozmawiamy o wszystkim bez przeszkód. Zbyt wielka pewność siebie może być jednak zgubna. Najlepiej jest znaleźć złoty środek.

Jak więc pokonać nieśmiałość?

Po pierwsze: Musisz się odważyć zrobić pierwszy krok! Możesz zacząć od zagadania do przypadkowej osoby na ulicy. ?Przepraszam, która godzina??, ?Jak mogę dojść do rynku? Może chciałabyś mnie tam zaprowadzić??.

Po drugie: Ćwicz! Widzisz jakiegoś chłopaka czy dziewczynę czytającą książkę? Zagadaj. ?Hej, co czytasz? Polecasz tę książkę??. Możesz nawet tak po prostu zacząć rozmowę z kimś obcym. Boisz się? Tak naprawdę istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że jeszcze kiedyś spotkasz tę osobę ponownie. Możesz za to wiele zyskać, bo w ten sposób łatwo nawiązać wartościowe znajomości. Jeśli będzie Ci łatwiej poproś przyjaciółkę lub przyjaciela o wsparcie. We dwójkę będzie Wam raźniej, a jeśli coś pójdzie nie tak, zawsze możecie się pośmiać, zaczepiając ludzi na ulicy.

Po trzecie: Staraj się być bardziej otwartą dla ludzi, których już znasz. Chyba, że lepiej Ci idzie z obcymi – patrz punkt wyżej. Nie ma nic trudnego w zagadaniu do koleżanki z klasy, choćby o zadanie domowe, ale im więcej razy to zrobisz, tym więcej wprawy w tym nabierzesz. Przede wszystkim nie dawaj się natrętnym myślom, że ktoś Cię wyśmieje. Zawsze może się znaleźć ktoś niemiły, tacy są ludzie. Nie można się jednak zrażać i brać tego do siebie. Udowodnij sobie i innym, że dasz radę!

A Ty jak radzisz sobie z nieśmiałością? Pochwal się w komentarzu!

Polecamy: (NIE) kocham samej siebie, czyli dlaczego nastolatki się nie akceptują?


Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj