Rozwiązanie technologiczne o nazwie blockchain jest wykorzystywane coraz częściej w różnych dziedzinach, co pozwala poprawić ich bezpieczeństwo i wydajność w sposób zdecentralizowany. Zobaczymy sobie w naszym dzisiejszym artykule, jak blockchain ulepsza oprogramowanie na potrzeby zakładów sportowych.

Bezpieczeństwo zapewniane przez blockchain

Blockchain to rozwiązanie, które jest dobrze znane ze swojego wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Dysponuje ono różnymi cechami, które sprawiają, że firmy mogą w łatwy sposób zintegrować go ze swoją działalnością w razie potrzeby. Struktura typu ?rozproszona księga? pomaga w zapisaniu szczegółów transakcji, które są przejrzyste dla wszystkich osób zaangażowanych w transakcję. Jako że bukmacherzy muszą mieć pewność, że ich dane dotyczące zakładów są generowane bezpiecznie, a wszystkie zakłady są rozliczane dokładnie i szybko, to jest to dla nich znakomita opcja. Blockchain automatyzuje przetwarzanie biznesowe za pomocą samoczynnie wykonujących się inteligentnych kontraktów po osiągnięciu określonych warunków opisanych publicznie. Zwarty system wydarzeń jest interpretowany i realizowany znacznie taniej niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań.

Rozwiązania oparte o blockchain są wyjątkowo skuteczne nie tylko w zakładach sportowych, ale w każdym aspekcie nowego świata biznesu. Blockchain zapewnia lepsze bezpieczeństwo, bezbłędną realizację zakładów, zwiększone bezpieczeństwo danych i przejrzystość. Wykorzystanie kryptowaluty znacznie obniża opłaty przy tym za przetwarzanie płatności. Zmniejsza to marże w zakładach sportowych, jednocześnie dając graczom większą szansę na wygraną. 

Inteligentne kontrakty

Inteligentne kontrakty to samorealizujące się programy, które są opisane publicznie z dokładnymi warunkami wśród wszystkich stron zaangażowanych w transakcję. Eliminuje to potrzebę istnienia scentralizowanej strony, ułatwiając przetwarzanie transakcji dokładnie tak, jak powinno to być zrealizowane. Dane zakładów są rejestrowane przy użyciu technologii blockchain, której nie można zmienić. Dodatkowe zabezpieczenia w oprogramowaniu do zakładów zapewniają integralność danych podczas publicznego udostępniania. Zapobiega to manipulacji i usprawnia przepływ danych. System nagradza graczy dostarczających dane, jednocześnie minimalizując koszty dla operatorów.

Jedną z najważniejszych korzyści płynących z wykorzystania nowej technologii w oprogramowaniu do zakładów jest kryptowaluta. Jeden z głównych operatorów już złożył oświadczenie, że zapewni wybranym sprzedawcom bezpłatne przetwarzanie kryptowalut.

Przezroczystość

Kluczowym zmartwieniem dla większości graczy obstawiających zakłady sportowe są wyniki gier, wypłaty i wygrane, które są poddawane zbytecznej weryfikacji lub celowo też ukrywane. Oczywiście mowa tylko o nieuczciwych bukmacherach, którzy jednak na rynku się okazjonalnie zdarzają. Problemy te można naprawić za pomocą blockchain. Wszystkie zdarzenia są rejestrowane w rozproszonej księdze, a nie w jednym centralnym zbiorze danych. Każda transakcja/zdarzenie jest rejestrowane i udostępniane wszystkim zaangażowanym stronom. Taka przejrzystość pomaga większej liczbie osób na nieskrępowane branie udziału w zakładach.

Wszystkie wygrane są wyliczane automatycznie i przyznawane obstawiającemu. Blockchain nie wymaga uwierzytelniania stron trzecich do wykonania transakcji tak, jak banki. Tutaj kryptowaluty można wypłacić i zdeponować w zakładach bez przechodzenia tradycyjnego, długiego procesu w celu dostarczenia dowodów i walidacji transakcji.

Inteligentne zakłady

Blockchain rozwiązuje największy problem dotyczący bukmacherów i płynności transakcji finansowych u graczy. Zwykle użytkownicy wpłacają pewną kwotę na swoje konta, aby mogli obstawiać wydarzenia sportowe. Płatności obejmują różne fazy, w tym nadawcę, odbiorcę i bramkę płatniczą. Bramki płatnicze są niezbędne do przetwarzania wszystkich żądań wypłat. Pobierają opłaty wcześniej, aby odbiorca otrzymał środki. Natomiast w przypadku technologii blockchain oraz kryptowalut wynik to wyższe wypłaty dla klientów i lepsze marże dla operatorów.

Wypłaty

Inteligentne kontrakty stanowią dowód skuteczności zakładów. Obstawiający mogą wykorzystać te informacje, aby zwiększyć swoje szanse dzięki uznanym kanałom analitycznym i bardziej wiarygodnym osądom. Odporny na manipulacje dziennik transakcji służy do trwałego rejestrowania i śledzenia zakładów i wypłat. Dzięki temu obstawiający mogą śledzić swoje zakłady za pomocą wygodnych w użyciu narzędzi.

Obstawiane kwoty są wysyłane bezpośrednio do cyfrowego portfela, a transakcje są realizowane automatycznie poprzez tworzenie depozytu i inteligentnej umowy. Zautomatyzowane środki kontroli ryzyka służą do obsługi inteligentnych kontraktów. Zakład można rozpocząć tylko wtedy, gdy wszystkie warunki zostały spełnione.

Anonimowość

Tradycyjni bukmacherzy muszą przestrzegać różnych przepisów we wszystkich swoich transakcjach. Proces ten może obejmować przesyłanie przez użytkowników różnych dowodów dokumentów i ich walidację. Jest to bardzo żmudny proces, który często zniechęca graczy. Blockchain rozwiązuje ten problem poprzez pełną anonimowość, dzięki czemu gracze nie muszą podawać powtarzających się danych za każdym razem, gdy przeprowadzają transakcję. Wszyscy gracze są proszeni o zdeponowanie swoich kryptowalut na podany adres w celu wzięcia udziału w zakładzie.

Gracze nie muszą już oczekiwać przez kilka dni, aby ich wygrane zostały przetworzone, a minimalne kwoty wypłat są skutecznie zmniejszane. Wygrane są wypłacane szybko i bez ograniczeń. Niezmienny charakter transakcji kryptowalutowych rozwiązuje również kwestie braku płatności i oszustw. W ten sposób Blockchain pomaga różnym branżom lepiej się rozwijać dzięki popularnym funkcjom.

Jak jeszcze blockchain może zmienić zakłady sportowe?

Od czasu rozwoju hazardu sportowego pojawiło się wiele różnych problemów technicznych w tej branży, przede wszystkim związanych z rozwojem technologii. Technologia blockchain ma na celu rozwiązanie tych problemów, a tym samym przywrócenie zaufania do branży zakładów sportowych. Blockchain dla zakładów sportowych i zdecentralizowana gra hazardowa w kasynie zostały przekształcone w taki sposób, że każdy może stawiać zakłady, opierając się na tej technologii. 

Korzystanie ze zdecentralizowanych aplikacji sportowych, takich jak blockchain, zapewni przejrzystość, przywróci zaufanie, a także zapewni, że obstawianie będzie bezpłatne, czyli podsumowując, nie widzimy żadnych istotnych ograniczeń w graniu opartym o blockchain i zdecentralizowany system przetwarzania danych wykorzystywany przez bukmacherów online oraz kasyna internetowe. Krótko mówiąc, stoimy u progu istotnych zmian ? wystarczy tylko poczekać na ich wprowadzenie, bo to jest jedyna sensowna droga!

Powyższy tekst ma charakter wyłącznie informacyjny. Wpis jest napisany w języku polskim i adresowany jest wyłącznie do pełnoletnich polskojęzycznych odbiorców, przebywających na terytorium, gdzie korzystanie z serwisów o tematyce gier hazardowych jest dozwolone. Zakłady bukmacherskie związane są z ryzykiem, dlatego w Polsce dozwolone są wyłącznie dla osób, które ukończyły 18 lat. Jeżeli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia, koniecznie skontaktuj się z instytucjami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Graj odpowiedzialnie u legalnych bukmacherów, z ważną licencją Ministerstwa Finansów.