Źródło: Pinterest

Brak Ci motywacji do wprowadzenia zmian w swoim życiu? Ten tekst jest dla Ciebie!

Czy zdarzały Ci się kiedyś takie momenty, w których czułaś, że marnujesz swoje życie przed telewizorem lub komputerem? A może rzeczywiście jest tak, że wracając ze szkoły siadasz i zaczynasz oglądać telewizję, a kończysz tuż przed pójściem do łóżka? Kochana, jeśli tak, to chyba czas coś zmienić.

Wstań i idź zmieniać świat!

„Zmienić, ale po co? Przecież tak jest wygodnie. Uwielbiam swój koc i ukochane pudełko czekoladek”- powiesz. Czy aby na pewno? Nie znudziły Ci się te seriale, w których w kółko leci to samo? A te czekoladki nie wywołały u Ciebie jakiś kilku fałdek tłuszczyku lub czerwonych krostek na twarzy?

Teraz nadszedł ten czas, by wstać z kanapy i zacząć żyć, ale tak żyć naprawdę. Przyznam się szczerze, że niedawno też byłam pieskiem kanapowym. Ale gdzieś w głębi mojej duszy miałam przeczucie, że jestem stworzona do rzeczy wielkich. Tylko, że samo przeczucie nie wystarcza. Trzeba jeszcze ruszyć tyłek i pracować na swoje wielkie sukcesy.

Marzysz o nauczeniu się angielskiego? O pomocy innym? Laska, wstawaj i zacznij spełniać swoje marzenia! Brzmi banalnie, co? Tyle razy już widziałaś memy w internecie w stylu „Never Give Up” albo „Padłaś? Powstań, popraw koronę i zasuwaj!” i rzygać Ci się chce od ich nadmiaru tym bardziej, że nic one w Twoim życiu nie zmieniły?

Rozumiem Cię. Muszę jednak Ci powiedzieć, że jeśli zastosujesz się do nich w czymś trudniejszym niż przeglądanie Facebooka, to mogą okazać się całkiem pomocne. Ale co ja mogę robić? – zapytasz. Ja Ci odpowiem, że bardzo wiele. Hello! Wolontariat i harcerstwo czekają, schroniska dla zwierząt i domy dziecka czekają! Tam na dworze czeka na Ciebie wędrówka przez las, skakanka, bieżnia i rower w garażu! Kurs angielskiego czeka! Ludzie i świat wciąż na Ciebie czekają! A Ty? Masz nadal zamiar czekać na odpowiedni moment? A co jeśli kiedyś będzie już za późno? Wyjdź i powiedz „cześć” nowej przygodzie!

Wstań i idź zmieniać świat!
Źródło: Weheartit

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj