Źródło: Pinterest

W tym wpisie znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć na temat pocałunku.

Pocałunek to jeden z wielu sposobów na okazanie komuś sympatii. W tym wpisie przedstawiamy ciekawostki z nim związane. Bez względu na to, czy pierwszy pocałunek masz już za sobą, czy jeszcze tego nie próbowałaś, powinnaś przeczytać ten wpis.

Korzyści wynikające z pocałunku

♥ Działa przeciwbólowo. Naukowcy dowiedli, że pocałunki likwidują bóle głowy, a także mogą łagodzić bóle menstruacyjne.

♥Dotlenia organizm. Całowanie przyczynia się do wzrostu poziomu adrenaliny i przyspieszenia oddechu oraz tętna, co zwiększa poziom tlenu w organizmie.

♥Przeciwdziała powstawaniu próchnicy. Wymiana śliny sprawia, że wypłukiwane zostają bakterie odpowiadające za powstawanie próchnicy. Neutralizowane zostają także szkodliwe działania kwasów.

♥ Korzystnie wpływa na skórę. Całowanie angażuje mięśnie twarzy, co sprawia, że skóra staje się bardziej jędrna i wzmacnia się.

♥Sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi. Każdy pocałunek podnosi poziom hormonu szczęścia, dzięki czemu zmniejsza się poziom stresu i ryzyko depresji.

♥ Wspomaga odchudzanie. Podczas 1 minuty całowania można spalić około 26 kcal. Ponadto wzrasta też temperatura ciała, a metabolizm przyspiesza.

Rodzaje pocałunku

Pocałunek w czoło. Objaw troski o drugą osobę. To bardzo miły gest, szczególnie jeśli jest wykonywany przez chłopaka względem ukochanej dziewczyny.

Pocałunek w policzek. Zarezerwowany dla znajomych lub rodziny. Często jest to pierwszy rodzaj pocałunku, na który decydujemy się z osobą, z którą zaczynamy się spotykać.

Cmoknięcie w usta. Świadczy o bliskiej relacji z drugą osobą. Często cmokamy drugą osobę na powitanie lub pożegnanie. Jest to również wstęp do dłuższego pocałunku.

Francuski pocałunek. Wyraża najgłębsze emocje, takie jak miłość, czy pożądanie.

Kilka całuśnych trików

♥ Łaskocz wargi chłopaka koniuszkiem języka. Usta są bardzo unerwione, dlatego taka pieszczota sprawi mu wielką przyjemność;
♥ Delikatnie przygryzaj wargę chłopaka, na tyle, żeby nie sprawić mu bólu, ale jednocześnie podgrzać jeszcze bardziej atmosferę między Wami;
♥ Całuj chłopaka nie tylko w usta! Muśnij wargami jego policzek, czoło, brodę, a nawet płatek ucha! Na pewno spodoba mu się taki rodzaj pieszczot.

Ciekawostki o pocałunkach

W niektórych państwach (np. w Arabii Saudyjskiej) publiczne pocałunki są zakazane, a za załamanie zakazu grozi kara – chłosta

♦ Rekord Guinessa w długości pocałunku wynosi 58 godzin, 35 minut i 58 sekund i został pobity przez parę z Tajlandii w 2013 roku.

♦ Przez całe życie całujemy się średnio przez 1800 godzin, czyli 14 dni!.

♦ Większość osób podczas pocałunku przekręca głowę w prawo.

♦ Lęk przed pocałunkiem to filemafobia, natomiast nauka o całowaniu to filematologia.

Polecamy: Co zrobić, gdy chłopak nie umie się całować?

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here