Źródło: Pinterest

W tym wpisie znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć na temat pocałunku.

Pocałunek to jeden z wielu sposobów na okazanie komuś sympatii. W tym wpisie przedstawiamy ciekawostki z nim związane. Bez względu na to, czy pierwszy pocałunek masz już za sobą, czy jeszcze tego nie próbowałaś, powinnaś przeczytać ten wpis.

Korzyści wynikające z pocałunku

? Działa przeciwbólowo. Naukowcy dowiedli, że pocałunki likwidują bóle głowy, a także mogą łagodzić bóle menstruacyjne.

?Dotlenia organizm. Całowanie przyczynia się do wzrostu poziomu adrenaliny i przyspieszenia oddechu oraz tętna, co zwiększa poziom tlenu w organizmie.

?Przeciwdziała powstawaniu próchnicy. Wymiana śliny sprawia, że wypłukiwane zostają bakterie odpowiadające za powstawanie próchnicy. Neutralizowane zostają także szkodliwe działania kwasów.

? Korzystnie wpływa na skórę. Całowanie angażuje mięśnie twarzy, co sprawia, że skóra staje się bardziej jędrna i wzmacnia się.

?Sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi. Każdy pocałunek podnosi poziom hormonu szczęścia, dzięki czemu zmniejsza się poziom stresu i ryzyko depresji.

? Wspomaga odchudzanie. Podczas 1 minuty całowania można spalić około 26 kcal. Ponadto wzrasta też temperatura ciała, a metabolizm przyspiesza.

Rodzaje pocałunku

Pocałunek w czoło. Objaw troski o drugą osobę. To bardzo miły gest, szczególnie jeśli jest wykonywany przez chłopaka względem ukochanej dziewczyny.

Pocałunek w policzek. Zarezerwowany dla znajomych lub rodziny. Często jest to pierwszy rodzaj pocałunku, na który decydujemy się z osobą, z którą zaczynamy się spotykać.

Cmoknięcie w usta. Świadczy o bliskiej relacji z drugą osobą. Często cmokamy drugą osobę na powitanie lub pożegnanie. Jest to również wstęp do dłuższego pocałunku.

Francuski pocałunek. Wyraża najgłębsze emocje, takie jak miłość, czy pożądanie.

Kilka całuśnych trików

Łaskocz wargi chłopaka koniuszkiem języka. Usta są bardzo unerwione, dlatego taka pieszczota sprawi mu wielką przyjemność;
Delikatnie przygryzaj wargę chłopaka, na tyle, żeby nie sprawić mu bólu, ale jednocześnie podgrzać jeszcze bardziej atmosferę między Wami;
Całuj chłopaka nie tylko w usta! Muśnij wargami jego policzek, czoło, brodę, a nawet płatek ucha! Na pewno spodoba mu się taki rodzaj pieszczot.

Ciekawostki o pocałunkach

? W niektórych państwach (np. w Arabii Saudyjskiej) publiczne pocałunki są zakazane, a za załamanie zakazu grozi kara – chłosta

Rekord Guinessa w długości pocałunku wynosi 58 godzin, 35 minut i 58 sekund i został pobity przez parę z Tajlandii w 2013 roku.

Przez całe życie całujemy się średnio przez 1800 godzin, czyli 14 dni!.

Większość osób podczas pocałunku przekręca głowę w prawo.

Lęk przed pocałunkiem to filemafobia, natomiast nauka o całowaniu to filematologia.

Polecamy: Co zrobić, gdy chłopak nie umie się całować?

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj