shopping
Źródło: https://favim.com/image/1332015

Jeśli zastanawiasz się, który sposób zakupów jest lepszy – stacjonarnie czy online, to ten wpis jest dla Ciebie!

Choć zakupy online mają coraz więcej zwolenników, to nadal sporo osób woli kupować w sklepach stacjonarnych. W tym wpisie porównujemy oba te rozwiązania.

Zalety zakupów w sklepach stacjonarnych

Możesz dotknąć towar. To zdecydowanie największa zaleta zakupów w sklepach stacjonarnych. Szczególnie istotne jest to w sklepach odzieżowych, gdzie możemy od razu przymierzyć ubranie i odłożyć na półkę, gdyby na nas nie pasowało.

Możesz łatwo dobrać dodatki. Zarówno w przypadku kompletowania stylizacji, jak i wyboru dodatków do domu, łatwiej będzie nam dopasować do siebie wszystkie elementy. Co prawda wyszukiwanie w sklepie online trwa krócej, ale nie każdy umie sobie wyobrazić, czy jedna rzecz będzie pasować do drugiej.

Widzisz, co dokładnie kupujesz. W Internecie często widzimy piękne zdjęcia które czasami nijak się mają do rzeczywistości. W sklepie stacjonarnym kupujemy dokładnie to, co widzimy.

Wady zakupów w sklepach stacjonarnych

Nie każdy sklep pozwala zwrócić towar. Sprzedawcy, których towar możemy kupić w sklepie stacjonarnym nie mają obowiązku przyjąć naszego zwrotu (oczywiście nie chodzi o sytuację, gdy towar jest uszkodzony, tylko wtedy, gdy się rozmyślimy). Jest to tylko i wyłącznie ich dobra wola.

Towar w sklepie może być ubrudzony. Szczególnie dotyczy to damskich ubrań, na których często możemy znaleźć ślady kosmetyków. Problem pojawia się także w drogeriach, gdy nie ma dostępnych testerów – czasami naprawdę ciężko jest znaleźć nienaruszony podkład czy korektor.

Kolejki do kasy. Są one uciążliwe zwłaszcza podczas wyprzedaży. Jeżeli brak Ci cierpliwości i nie lubisz stać bezczynnie, to zakupy online będą lepszym rozwiązaniem.

Zalety zakupów online

Niższe ceny. Towar oferowany przez Internet często jest tańszy od tego, który możemy kupić w sklepie stacjonarnym.

Większy wybór. Zazwyczaj sklepy online mają szerszy asortyment niż te stacjonarne, ponieważ w magazynie zmieści się więcej towaru niż na regałach.

Możliwość łatwego filtrowania. Zakupy przez internet umożliwiają nam znalezienie dokładnie takiej rzeczy, na jakiej nam zależy i w cenie na jaką możemy sobie pozwolić. W sklepach stacjonarnych pozostaje nam jedynie spacer między półkami.

Brak kolejek. Są one uciążliwe zwłaszcza podczas wyprzedaży. Na szczęście coraz więcej sklepów umożliwia korzystanie z promocji także podczas zakupów przez internet

Wady zakupów online

Koszty dostawy. Choć wiele sklepów nie pobiera opłat za dostawę w ogóle lub robi takie promocje, to nadal w wielu przypadkach do ceny towaru musimy doliczyć kilka, a czasem nawet kilkanaście złotych.

Płatne zwroty. Niektóre sklepy umożliwiają zwrot towaru za darmo, jednak nadal jest to rzadkością. Za zwrot nietrafionego zakupu musimy zapłacić, a jeśli wymieniamy zakupiony przedmiot, to dochodzą do tego jeszcze koszty ponownej dostawy.

Czas oczekiwania na zamówienie. W sklepie stacjonarnym możemy cieszyć się zakupami, jak tylko odejdziemy od kasy. Na zamówienie ze sklepu internetowego trzeba poczekać minimum 2 dni. W okolicy Świąt lub przecen czas oczekiwania może wynieść nawet tydzień.

Gdzie wolicie kupować? W sklepach stacjonarnych, czy przez Internet?

Polecamy: O czym musisz pamiętać kupując buty przez internet?

Źródło: https://favim.com/image/1332015/

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj