Źródło: Pinterest

Sprawdźcie, jak powinnyście pielęgnować włosy zimą.

Zimą nasze włosy są szczególnie narażone na uszkodzenia z powodu niesprzyjających warunków pogodowych. Mroźne powietrze na zewnątrz i suche oraz ciepłe w pomieszczeniach, a także wiatr sprawiają, że nasze kosmyki zaczynają być przesuszone, zaczynają się łamać i często się elektryzują. Jak powinnyśmy je pielęgnować, aby były nam za to wdzięczne i pięknie się prezentowały? Odpowiedź znajdziecie w tym wpisie.

Zimowa pielęgnacja włosów

#1. Noście czapkę. Chrońcie swoje czupryny przed niskimi temperaturami i zakładajcie czapkę. Unikniecie dzięki temu nie tylko przeziębienia, ale również osłabienia kosmyków. Jeśli nie chcecie popsuć sobie fryzury, to załóżcie chociaż kaptur lub osłońcie delikatnie głowę ciepłym szalem.

#2. Nawilżajcie od zewnątrz. Jest to bardzo ważny element zimowej pielęgnacji włosów, szczególnie jeśli zaczynają się one elektryzować. Warto zainwestować w odżywkę do włosów oraz maskę, a doraźnie można używać olejków, którymi smarujemy końcówki.

#3. Nawilżajcie od wewnątrz. Nie tylko latem, gdy odczuwamy pragnienie, powinnyśmy pić dużo wody. Zimą jest ona równie ważna, gdyż nasza skóra ma wtedy skłonność do przesuszania się. Woda pomoże nam tego uniknąć.

#4. Unikajcie suszarki. Oczywiście jeśli myjecie włosy rano, to tego nie unikniecie, ale jeśli tylko macie taką możliwość, dajcie włosom wyschnąć bez dodatkowego ich podgrzewania i przesuszania.

#5. Związujcie włosy. Czasami najlepszym sposobem na poradzenie sobie z elektryzującymi kosmykami, jest po prostu ich związanie. Oczywiście staramy się spinać włosy luźno za pomocą gumki zrobionej z miękkiego materiału (unikamy tzw. gumek recepturek, które mają fatalny wpływ na nasze pukle!).

Polecamy: Zasady zimowej pielęgnacji

Zimowa pielęgnacja włosów

Źródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj