Źródło: Pinterest

Poznaj znaczenia kobiecych imion, rozpoczynających się na literę ?E?!

Nasze imię ma wpływ na to, jak kształtują się cechy naszej osobowości. Jesteś ciekawa, co oznacza Twoje imię? Czytaj dalej!

Znaczenia kobiecych imion na literę E

Edyta

Edyta to kobieta o złożonym charakterze, który pozwala jej właściwie osądzić wiele sytuacji. Cechuje ją nad to wrodzona intuicja i nieprzeciętna wyobraźnia. Gdy wbije sobie coś do głowy, pracuje wytrwale, aż do czasu kiedy uda jej się pokonać wszystkie przeszkody. Angażuje się całym sercem, nie stroni od ryzyka i nie znosi nudy. Nie potrafi przez to długo usiedzieć w jednym miejscu – potrzebuje ciągłego ruchu i zmian. Zazwyczaj jest miła, uśmiechnięta i pełna wdzięku, ale zdarzają jej się napady złości. Jeśli ktoś ją zrani – potrafi rozpamiętywać to latami i przygotowuje zemstę. Bywa bardzo subiektywna i pewna siebie. Cechuje ją jednak wewnętrzne ciepło i chęć pomagania innym. Niestety idealizuje ludzi.

Elena

Równowaga to słowo klucz do zrozumienia natury Eleny. Kobiety o tym imieniu unikają skrajności. Nie są ani lekkomyślnymi trzpiotkami, ani nie nadają się na domowych tyranów. Są pewne siebie, ale nie przemądrzałe. W swoich decyzjach kierują się tyleż głosem serca, co zdrowym rozsądkiem. Łatwo uznają racje kogoś drugiego i dobrze czują się w grupie. Eleny są jakby stworzone do roli strażniczek domowego ogniska. W miłości są wierne, a decyzji o związaniu się z mężczyzną nigdy nie podejmują pochopnie. Dochowują wierności, a i w innych sprawach trzymają się obranej drogi i nieczęsto zmieniają zdanie. Polegają na tradycyjnych wartościach i dobrze rozumieją powołanie kobiety. Uroda Elen jest zwykle nieco… pomnikowa, mogą one także sprawiać na postronnych obserwatorach wrażenie nieprzystępnych i zasadniczych. Ale takie są tylko na zewnątrz; odprężają w domu i wszędzie tam, gdzie czują się bezpiecznie.

Eleonora

Imię to pochodzi z języka hebrajskiego. Osoba o tym imieniu jest silna, posiada wrodzone uzdolnienia kierownicze, stały charakter, silną wolę, a także duże poczucie sprawiedliwości. Z uwagi na swoją silną osobowość, ceni wolność myśli, sumienia i działania. Obdarzona jest skłonnościami do sięgania po tajemnice życia i śmierci i w ogóle wiary. Czyta dużo książek. Rodzinne powinności może zaniedbywać. Lubi być eksponowana, nie znosi sprzeciwu.

Eliza

To kobieta o niespokojnym charakterze, impulsywna i aktywna. Nie powinno się jej ponaglać, jeśli chce się, by działała skutecznie. Nie należy jej zlecać wykonania kilku czynności jednocześnie, gdyż zagubi się w działaniu. Wszystko musi mieć poukładane i zaplanowane – najlepiej przez kogoś nadzorującego jej pracę. Chętnie angażuje się w działalność charytatywną i społeczną, wyróżniając się przy tym niespożytą energią. Eliza jest kobietą o dużej kulturze osobistej. Uwielbia teatr, muzykę poważną i dobrą literaturę. Ma duszę romantyczki. Często otacza się mężczyznami, którym imponuje jej tajemniczość i dystyngowany sposób bycia. Bywa jednak tak zagoniona, iż rezygnuje z rodziny.

Elwira

Elwira to spokojna, dzielna i wytrwała kobieta. Bardzo silna osobowość, stworzona do roli przywódcy. Niezastąpiona w momentach kryzysowych. Cieszy się autorytetem oraz uznaniem. Nie pozwala jednak sobą kierować ani rządzić. To dumna i zaborcza osoba. Jeśli wybucha lub okazuje nadmierną agresję, to tylko w wyjątkowych sytuacjach. Nie warto sugerować jej, co ma robić, bo i tak postąpi po swojemu. Potrafi być despotyczna, niczym prawdziwa księżniczka, a jednocześnie chętnie angażuje się w pomoc potrzebującym. Jest ekstrawertyczką bardzo ciekawą świata, chociaż nie bywa przesadnie towarzyska. To wierna i oddana przyjaciółka, sprawiedliwie oceniająca ludzi. Miłość jest dla niej bardzo ważna.

Elżbieta

To kobieta dystyngowana, elegancka i pełna klasy. Potrafi kierować ludźmi, w razie potrzeby wykazując wiele sprytu. Jest osobą pełną majestatu, a do tego pewną siebie indywidualistką, która nieczęsto dzieli się przemyśleniami i uczuciami. Pewnie kroczy obraną drogą i nie ulega wpływom. Lubi przebywać wśród ludzi inteligentnych i wykształconych, tworzących elitę kulturalną. W towarzystwie wywołuje wiele kontrowersji. Przyjaciół trzyma z reguły na dystans, ale jest im oddana i chętnie każdego wysłucha. Bywa jednak niedyskretna. Jedni dostrzegają w niej niedostępną piękność wzbudzającą namiętności, inni – krytykują za oziębłość i niedostępność.

Emilia

Emilia jest kobietą dość bezczelną, niezwykle przebojową, z lekką skłonnością do zamykania się w sobie. Nie ulega niczyim wpływom, ma świetną pamięć i chętnie angażuje się w każde zadanie. Jeśli jej na czymś zależy – osiąga to, za niepowodzenia obwiniając innych. W towarzystwie wyróżnia się wdziękiem, ale dumna postawa i gwałtowna natura często zrażają do niej ludzi. Emilia jest jednakże osobą wrażliwą. Zdarza jej się pisać wiersze, niechętnie jednak zwierza się ze swoich przeżyć i uczuć. Jest bardzo towarzyska, ma poczucie humoru, ale bywa zbyt krytyczna wobec siebie i zdarza jej się źle oceniać innych. Ceni osoby bliskie jej sercu i dba o przyjaciół. Nie łatwo jednak zdobyć jej zaufanie.

Eugenia

Zdolna, praktyczna, przebojowa – Eugenia to kobieta tajfun i lepiej zejść jej z drogi i nie sprzeciwiać się. Nieraz na oślep gna do walki i pakuje się w kłopoty ale nie zważa na to. Posiada rozległe kontakty, które pomagają jej uniknąć wielu zagrożeń. Powinna sama decydować o swoich działaniach, a doskonale sobie poradzi z najtrudniejszymi problemami. Kocha szalone przygody oraz swobodę. Na znajomych działa jak narkotyk, który przeraża, ale bez którego ciężko żyć. Nie można się przy niej nudzić. Nie da się jej poskromić. Stanowi niebezpieczną mieszankę zmysłowości i przyjaźni. Unika ustatkowania.

Ewa

Ewa to odpowiedzialna i rozsądna kobieta, która posiada naturę pełną czułości i miłości. Niezwykle poświęca się w każdej pracy i przykłada do powierzanych jej obowiązków. Jest zdecydowaną realistką o wzniosłych ideałach. Bywa, iż wiele sił i czasu poświęca potrzebującym. Najczęściej kieruje się dobrem innych i najważniejsza jest dla niej radość dawania. Ceni sobie jednak swoją nietykalność, czy czasami wręcz samotność. Jest przy tym dość skryta i zdarza jej się zamykać w sobie. Pozostaje mimo to pewną siebie i zdecydowaną osobą. Nie lubi narzucać się ludziom, zawsze jednak jest gotowa służyć radą i pomocą. To wierna i prawdziwa przyjaciółka, na której można polegać w każdej sytuacji.

Ewelina

Jest osobą o niełatwym charakterze. To zdecydowana, pracowita, nieco chmurna i zazdrosna kobieta, ale cechuje ją bogactwo czułości i miłości. Bywa raczej skryta i nie lubi wylewności ze strony innych osób. Nie przepada za towarzystwem i nie przykłada wagi do posiadania licznych znajomych. Zdolna jest do głębokiej przyjaźni, ogranicza jednak liczbę bliższych znajomych i starannie ich dobiera. Łatwo ją obrazić czy zranić, ale równie łatwo się z nią pogodzić, ponieważ Ewelina nie jest pamiętliwa i lubi zgodne życie. Bywa przy tym zbyt zaborcza, ale bardziej z chęci ochraniania bliskich, niż posiadania ich tylko dla siebie. Sprawom rodzinnym oddaje się bez reszty, dom czyniąc swoim królestwem.

Chcesz wiedzieć co oznacza Twoje imię? Napisz je w komentarzu! 🙂

Polecamy: Znaczenia kobiecych imion na literę S

Źródło: Pinterest

Źródła tekstu: http://www.ksiegaimion.com/imiona-zenskiehttp://www.imiona.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj