Źródło: Pinterest

Poznaj znaczenia kobiecych imion, rozpoczynających się na literę ,,S”!

Nasze imię ma wpływ na to, jak kształtują się cechy naszej osobowości. Jesteś ciekawa, co oznacza Twoje imię? Czytaj dalej!

Znaczenia kobiecych imion na literę S

Sabina

Sabina nie ma najłatwiejszego charakteru, chociaż może być brana za wzór staranności i sumienności. Rzeczywistość wokół siebie postrzega bardzo subiektywnie i tak też ocenia ludzi. Nie ulega wpływom ani sugestiom. Jednak gdy coś idzie nie po jej myśli, zwija się w kłębek i wystawia kolce. Niebezpiecznie namawiać ją do zmiany jakiejkolwiek decyzji. Posiada niezachwianą pewność siebie i rzadko ufa ludziom. Chętnie udowodni swoją wartość innym. Do tego kocha zaszczyty i jest zdecydowanie materialistką. Nie do końca można też zaufać jej uwodzicielskiemu spojrzeniu i sympatycznym uśmiechom. Sabina bywa zdradliwa i złośliwa, a wyrządzonej sobie krzywdy nigdy nie zapomina. Kocha szczerze.

Salomea

To imię pochodzi z hebrajskiego, a znaczy pokój. Upowszechnione zostało dopiero przez rzymian. Niewiasta o tym imieniu jest osobą towarzyską, altruistyczną, lubiącą przebywać w towarzystwie, ceniącą rodzinę i dom. Jest energiczna, zaradna i gospodarna. Umie postępować dyplomatycznie, tak by sobie ludzi nie zrażać. Jest również elokwentna, ma poczucie humoru, toteż przez całe życie otaczana jest adoratorami i przyjaciółmi. Jej wrażliwość zarówno zjednuje przychylnych, jak i zraża. Jest przesadnie zazdrosna, lubi wygody, piękne i modne ubiory, wykwintne potrawy. Ceni kontakty z ludźmi obcymi, a szczególnie zagranicznymi. Posiada uzdolnienia lingwistyczne. Ma skłonności do nauk ścisłych. Nie ucieka również od życia ascetycznego.

Sandra

Chętnie angażuje się w wielkie sprawy i nie umie długo usiedzieć w jednym miejscu. Zaradność i kreatywność stanowią gwarancję jej sukcesu. Bardzo zdeterminowana. Radzi sobie ze wszystkim, czego się podejmie, nie przejmując się niepowodzeniami. Pracuje tak długo, aż pokona przeszkody na drodze. Jest przy tym bardzo pewna siebie. Nie wywyższa się, za to z przyjemnością pomaga. Cieszy się opinią osoby sympatycznej i życzliwej. Mimo wrodzonego subiektywizmu trafnie ocenia ludzi oraz sytuacje. Często posługuje się ironią i posiada cięty język. Wobec swojej osoby narzuca otoczeniu dystans. Lubi nieraz zaszaleć, a życie z nią nie jest nudne. Pomaga przyjaciołom i docenia ich, o wrogach nie zapomina.

Sara

Sara stroni od tłumu i łatwo się płoszy, wiele dla niej znaczą doborowi przyjaciele. Jest dostojna, wyniosła, pełna wdzięku, a przy tym trochę dzika i zamknięta w sobie. Wbrew pozorom to bardzo niezależna kobieta, która potrafi pokonać największe życiowe trudności. Niezależnie czy wybierze karierę, czy poświęci się rodzinie – jest skazana na sukces. Działa precyzyjnie, cierpliwie i z poszanowaniem przyjętych zobowiązań. We wszystko wkłada duszę, ale nie uzewnętrznia uczuć. Chce być rozumiana bez słów i słów tych nie nadużywa. Trzeba ją bardzo dobrze poznać, aby wiedzieć, jak jej nie zranić. Jest niezwykle wrażliwa i silnie przeżywa zranienia, co skrzętnie ukrywa pod płaszczykiem obojętności oraz chłodu.

Sławomira

Imię słowiańskie, oznaczające osobę, która jest sławna dzięki pokojowi. Osoba ta jest człowiekiem żadna władzy, sceptycznie nastawiona do współpracowników, udającym, że jest zapracowana i zajęta. P osiada wielki umysł, który zdolny jest do przeprowadzenia analizy wszystkich zjawisk życiowych i oceny ludzi. Jest psychologiem, dlatego potrafi dobierać metody pracy do zestawów typów ludzkich. Nie posiada zbyt dużego temperamentu, jest mało towarzyski, lubi by ją ceniono i wywyższano. Nie ma za grosz poczucia humoru, nie znosi krytyki pod swoim adresem. Jest dobrym przywódcą swej rodziny. Nie uznaje zmienności w małżeństwie, dobrze wychowuje własne dzieci. Może być pedagogiem.

Sonia

Ze spokojem podąża swoją drogą, którą zna od dnia narodzin. Jest wyjątkowo pewna siebie i wszystko idzie po jej myśli. Opanowana na co dzień może łatwo wybuchnąć, kiedyś ktoś spróbuje jej przeszkodzić. Nie zmienia swych decyzji, nie ulega namowom. Musi wierzyć w korzystność zmian. To zdeterminowana rewolucjonistka angażująca się w każde działanie całą sobą. Doskonale dogaduje się z ludźmi, ponieważ ich rozumie. Wszystkie drzwi stoją przed nią otworem. Jest sympatyczna, życzliwa, pomocna. Bez problemu podbija ludzkie serca. Darzy jednak silnym i despotycznym uczuciem. Sama o sobie decyduje.

Stefania

Stefania to poważna trzpiotka. Obowiązkowa, sumienna i zdeterminowana nie jest pozbawiona pogody ducha, entuzjazmu oraz szalonych pomysłów. Doskonale wie, czego chce od życia. Wobec ludzi pozostaje jednak nieufna, a jeśli ktoś jej podpadnie, staje się kąśliwa i ironiczna. Cechuje ją wyjątkowa pamięć, dzięki której może zabłysnąć w towarzystwie. Wychodzi cało z każdej opresji, a umiejętności aktorskie sprawiają, że świetnie blefuje i ogrywa przeciwników. Nikt tak naprawdę jej nie zna, ponieważ ekstrawagancją i szaleństwem skrywa swe prawdziwe oblicze, z którym nie czuje się najlepiej. Marzy o wielkiej miłości.

Sylwia

Jest energiczną choleryczką, o szybkich reakcjach. To bardzo aktywna kobieta, która nie może długo usiedzieć w miejscu. Angażuje się całym sercem we wszystko, co robi i chętnie zapala się do nowych pomysłów oraz inicjatyw. Wydaje jej się, iż ma coś do przekazania światu. Niestety często to słomiany zapał, a trudności ją zniechęcają. Mimo to jest pełna nietypowych rozwiązań, a życie w jej towarzystwie nigdy nie jest nudne. Lubi też marzyć, ale nie popada w sentymentalizm – to realistka. Z reguły pozytywnie patrzy na świat, chociaż nie do końca mu ufa. Jest samodzielna i niezależna, przez co często zmienia otoczenie oraz znajomych. Rzadko miewa przyjaciół na całe życie. Za Sylwią trzeba umieć nadążyć.

Chcesz wiedzieć co oznacza Twoje imię? Napisz je w komentarzu!

Polecamy: Znaczenia kobiecych imion na literę ,,Z” i ,,Ż”

Źródło: Pinterest

Źródła tekstu: http://www.ksiegaimion.com/imiona-zenskiehttp://www.imiona.com

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj