Źródło: Pinterest

Poznaj znaczenia kobiecych imion, rozpoczynających się na literę ,,L” i ,,Ł”!

Nasze imię ma wpływ na to, jak kształtują się cechy naszej osobowości. Jesteś ciekawa, co oznacza Twoje imię? Czytaj dalej!

Znaczenia kobiecych imion na literę ,,L” i ,,Ł”!

Laura

Laura jest zarazem pełna zapału i flegmatyczna, a jej główną zaletą jest umiejętność rozwiązywania w parę minut każdego problemu. Jest bardzo zaradna, żyje w nadzwyczajnym tempie i nie może usiedzieć w miejscu. Jednocześnie o wiele bardziej ufa swoim przemyśleniom niż intuicji – nie jest impulsywna. Nie lubi przebywać na uboczu ani żyć w cieniu. To niezwykle kontaktowa, wesoła i sympatyczna kobieta. Bywa jednak bardzo krytyczna wobec cudzych słabostek i wad, do wszystkiego podchodzi z dużą rezerwą. Chciałaby natomiast, żeby ludzie ją podziwiali i stawiali za wzór. Posiada bardzo wysokie poczucie własnej wartości. Ma jednak wielkie serce i chętnie wysłucha oraz pocieszy każdego.

Lena

Kobieta – dziecko, której kaprys stanowi kierunkowskaz działań. Posiada jednak silną wolę i jest niezwykle niezależna. To osoba zarazem nadpobudliwa, jak i powolna. Ma tendencję do odkładania wszystkiego na później i słodkiego leniuchowania. Nie czuje pociągu do nauki, raczej zdobywa wiedzę wedle swej fantazji. Szybko orientuje się w zadaniach, ale nie poświęca wiele uwagi szczegółom. Źle znosi porażki, które uważa za zniewagę swej osoby. Ma świetne pióro, dobre oko i bogatą wyobraźnię. Jest przy tym ciekawska, gadatliwa oraz posiada szalenie dobrą pamięć – zwłaszcza w przypadku odniesionej krzywdy. Najlepiej czuje się we własnym świecie. Towarzyska, kokieteryjna – w miłości bezkompromisowa.

Leokadia

Leokadia działa i zmienia się z prędkością światła. Życie u jej boku nie należy do łatwych ale jest ciekawe. To niezwykle energiczna i ruchliwa kobieta, której wszędzie pełno. Potrafi robić kilka rzeczy na raz i chętnie angażuje się w różne przedsięwzięcia. Jest jednakże kobietą niezależną, która nie potrafi poddać się rozkazom. To ona przejmuje stery – tak w pracy, jak i w miłości. Nie do końca da się przewidzieć jej zachowanie oraz reakcje. Jest jednak lubiana za pogodę ducha, sprawiedliwość oraz otwartość na świat. Umie przyznać się do błędu. Uwielbia spotkania towarzyskie i chętnie podejmuje gości.

Lidia

To kobieta nieugięta i nie do zdarcia. Bardzo pracowita, będąca w ciągłym ruchu. Jest dość ekstrawagancka i uwielbia tworzyć. Nie stara się jednak wyróżniać, bardziej ceni sobie spokój oraz równowagę. Działa nieszablonowo, a trudności jej nie zrażają. Radzi sobie z najtrudniejszymi sprawami i wybrnie z każdej kłopotliwej sytuacji. Można na nią liczyć. Chętnie pomaga, jest ciepłą i życzliwą osobą obdarzoną zaskakującą intuicją. Szybko i trafnie ocenia ludzi. Cieszy się każdą chwilą życia, zarażając innych swą energią. Podbija serca i najczęściej je łamie. To bardzo kobieca i kokieteryjna ryzykantka.

Liliana

Liliana to niezwykła kobieta o dwoistej naturze. Podejmuje ryzykowne wyzwania i nie boi się porażek. Potrafi wiele znieść. Jest obowiązkowa i zorganizowana, mimo to nie dotrzymuje słowa. Gdy sięgnie po władzę, może wysługiwać się ludźmi. To bezlitosna obserwatorka oraz wścibska znajoma. Posiada jednak wyjątkowe wyczucie ludzi i idealnie ich dobiera. Skłonna jest do oszustw oraz przywłaszczania sobie cudzych pomysłów. Inteligencja góruje u niej nad kreatywnością. Nie cieszy się sympatią otoczenia, wysoko zadziera głowę i wieje od niej chłodem. Typowa introwertyczka. Czuła i kochająca ale nie potrafi tego okazać.

Liwia

To osoba niezwykle aktywna i przedsiębiorcza. Kiedy postawi sobie jakiś cel, uparcie dąży do jego realizacji. Nie boi się podejmować nowych wyzwań, a dzięki swojej ambicji zazwyczaj osiąga to, co sobie postanowi. Lubi mieć swoje zdanie i nie ulega wpływom innych ludzi. Nie od razu otwiera się przed innymi, przez co bywa odbierana jako wyniosła. Ma problem z zaufaniem i zawieraniem nowych znajomości. Z drugiej strony potrzebuje bliskości, wsparcia oraz miłości.

Lucyna

Ceni swobodę myśli i wypowiedzi. Jest również bardzo tolerancyjna wobec ludzi. Cechują ją ponadto zdecydowanie i pewność w działaniu. Stara się być oryginalna, dlatego nieraz uważana jest za dziwaczkę. Czasami bywa uparta i zarozumiała, co utrudnia jej nieco kontakty z otoczeniem. Ogólnie jest jednak osobą nieśmiałą i skrytą – nie lubi mówić o sobie. Za to najwięcej satysfakcji daje jej wysłuchiwanie innych i możliwość niesienia pomocy. Potrzebuje w życiu misji do spełnienia, dlatego angażuje się w pracę i jest ambitna w swych dążeniach. Do uczuć i miłości podchodzi bardzo poważnie. Nie uznaje flirtów. Jest kobietą bardzo zmysłową i czułą, ale nie zapomina się i zawsze kieruje rozsądkiem.

Ludmiła

Ludmiła to tętniąca życiem, pełna dobrych intencji i niebanalnych rozwiązań kobieta kochająca rywalizację. Pragnąc sławy zdarza jej się zatracić w swych obowiązkach. Wrogów miażdży, ale potrafi słuchać i wysłuchać. Jest bardzo pewną siebie kobietą o zadziwiającej intuicji. Bezbłędnie odczytuje ludzkie motywacje i trafnie stawia diagnozy. Przyjaciół dobiera poddając ludzi ostrej selekcji. Chociaż towarzyska, nie ufa innym i stroni od poufałości. Nie warto z nią walczyć, lepiej zaakceptować. Jest wierna swym uczuciom i posiada wielkie serce. Poszukuje czystej miłości dając z siebie wszystko i wszystkiego żądając.

Ludwika

Imię wywodzi się ze starogermańskiego języka. Kobieta o tym imieniu jest zasadnicza, energiczna, pracowita, nie znosząca obłudy, lecz także nerwowa, pobudliwa, nietolerancyjna. Posiada do przesady rozwinięty krytycyzm. Bywa, że jest przekorna, złośliwa i sarkastyczna. Zna ludzkie zalety i wady, dlatego wie jak, z kim postępować. Przez to nie ma za wielu przyjaciół. Nie lubi się narzucać, nie bywa w towarzystwie, sama też nie przyjmuje gości. Wiele podróżuje. W rodzinie jest wierną żoną, dobrą matką, dbającą o edukację swoich dzieci. Nie udziela się społecznie.

Luiza

Luiza jest pracowita, aktywna oraz sumienna, ale tylko, jeśli może odnieść sukces. Jej poświęcenie oraz niewiarygodne nieraz wyrzeczenia wynikają jednak z potrzeby zwalczenia za wszelką cenę własnych kompleksów i odzyskania wiary w siebie. Jest to bowiem kobieta, która długo przeżywa porażki, rozczarowania i bardzo źle znosi wszelkie niepowodzenia. Obdarzona ponadto sporą inteligencją oraz zadziwiającą pamięcią nie lubi obciążać się odpowiedzialnością za swe decyzje – woli zrzucić to na kogoś innego. Kocha natomiast otrzymywać praktyczne podarunki, dzięki czemu czuje się doceniania i pamiętana. Ciężko jej uwierzyć w szczerość uczuć, dlatego chętniej żyje w samotności, zamknięta w sobie.

Łucja

Łucja jest osobą odważną, energiczną oraz bardzo aktywną. Doskonale radzi sobie z wszelkimi trudnościami i problemami. Wychodzi obronną ręką z niejednej opresji życiowej. To ekstrawertyczka, ale udawana – zdecydowanie na pokaz opowiada o swych przeżyciach. Niezbyt dobrze bowiem czuje się we własnej skórze, robi więc wszystko, by ją zauważono. Ubiera się w pstrokate i dziwaczne ubrania, daje się ponieść szaleństwu. Często ironizuje i kpi ze wszystkiego dokoła. Znajomym oraz bliskim nieraz ciężko za nią nadążyć i ją zrozumieć. Nie warto jednak jej zmieniać, gdyż Łucja nie ulega wpływom. W miłości jest wierna, oddana i stała. Zdarza się, iż żałuje swojego wyboru przez całe życie, ale nie zmienia nic.

Chcesz wiedzieć co oznacza Twoje imię? Napisz je w komentarzu!

Polecamy: Znaczenia kobiecych imion na literę J!

Źródło: Pinterest

Źródła tekstu: http://www.ksiegaimion.com/imiona-zenskiehttp://www.imiona.com

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj