ideał dziewczyny według chłopców
Źródło: Pinterest

Poznaj znaczenia kobiecych imion, rozpoczynających się na literę J!

Nasze imię ma wpływ na to, jak kształtują się cechy naszej osobowości. Jesteś ciekawa, co oznacza Twoje imię? Czytaj dalej!

Znaczenia kobiecych imion na literę J!

Jagoda

To dobra pogoda, żartują znajomi. Jej pojawienie się w towarzystwie często przynosi nieco rozluźnienia względem trudów codzienności. Lubi opowiadać krótkie anegdotki, czy kawały z życia wzięte, o poplotkowaniu też nie zapomina, dzięki czemu wiele osób często kontaktuje się z Jagodą, by dowiedzieć się – co tam w świecie. Jagoda jest chłonna na wiedzę wszelką, zawsze interesuje się wszystkim, co później da się dobrze „sprzedać” w formie zabawnych opowiastek.

Jadwiga

Bardzo przedsiębiorcza i gospodarna Jadwiga nie przejawia żadnych oznak zmęczenia czy niechęci. To kobieta wicher, którą ciężko powstrzymać! Uważa, iż wszystko najlepiej wykona sama. Jest introwertyczką o syntetycznym umyśle – w mig ogarnia całość zadania, ale często potyka się o przeoczony drobiazg. Porażki są dla niej ciosem. Za to z sukcesów cieszy się jak dziecko. Jest inteligentna, rozsądna, zaradna i oczytana. Do tego świetnie gotuje. Stale też podnosi swoje kwalifikacje i nie spoczywa na laurach. To bardzo ciekawa świata osoba, chociaż zdarza jej się niejedno zapomnieć. Rzadko się zwierza przyjaciołom, ale dzięki żywym reakcjom, od razu wiadomo, co czuje i myśli. Nie łatwo ją jednak uspokoić.

Janina

Janina to kobieta do końca przekonana o swej nieomylności. Uparta, dumna, nieugięta i często bezlitosna na drodze do spełnienia marzeń. Osiąga swe cele, a z pewnością nie zniechęcą jej chwilowe niepowodzenia. Jest też bardzo wymagająca. Nie znosi, gdy ktoś nie angażuje się w powierzone mu zadania. Sama pozostaje odpowiedzialna, solidna oraz poważna. Lepiej, aby przejęła dowodzenie. Na szczęście nie brak jej serca. Chętnie oddaje się działalności charytatywnej i pomaga uciśnionym. To niekonwencjonalna kobieta, która pod twardą, racjonalną powłoką skrywa niepoprawną romantyczkę. Kierują nią namiętności i uczucia.

Jaśmina

Imię to pochodzi od słowa jasamin, które znaczy jaśmin. W tłumaczeniu na arabski oznacza ,,dar od Boga”. Jaśmina to kobieta obdarzona nieprzeciętną urodą i inteligencją. Potrafi być subtelna i urocza, ale bywa także bardzo uparta i nieustępliwa. Świetnie radzi sobie z przeciwnościami losu, jest ambitna, odporna na stres i konsekwentna. Kiedy stawia sobie jakiś cel, ciężko jest ją zniechęcić. Nie znosi, kiedy ktoś jej mówi, jak ma żyć. Jaśmina to kobieta bardzo towarzyska, wesoła i optymistycznie nastawiona do świata. Czerpie z życia pełnymi garściami, uwielbia imprezy, zakupy i wszelkie podróże. Nie lubi monotonii, a nuda to jej największy wróg.

Jessica

Jest osobą sprawiedliwą, szlachetną oraz prostolinijną. Nie znosi, gdy ktoś nią kieruje. Jessiki lubią dobre towarzystwo, są dobrymi słuchaczkami i wzbudzają zaufanie innych. Nie jest osobą podejrzliwą, małostkową ani złośliwą, dlatego też jest lubiana przez otoczenie. Jessica jest typem kokietki, uwielbia otaczać się mężczyznami i uwodzić ich, jednak kiedy już spotka tego jedynego jest wierna do końca swoich dni.

Joanna

Jest osobą niezwykle energiczną. To natura wojowniczej rewolucjonistki. Posiada zdolności organizatorskie i kierownicze. Do tego z łatwością zjednuje sobie ludzi. Zawsze stara się realizować swoje idee i często posiada dokładny plan na życie. Wywieranie na nią jakiejkolwiek presji mija się jednak z celem, gdyż Joanna wszędzie chodzi swoimi ścieżkami. Musi jednak uwierzyć we własne siły i uzdolnienia, aby odnieść należny jej sukces. Z natury jest wrażliwa na ludzką niedolę, ale nie poświęca działalności altruistycznej wiele czasu i sił. Współczuje drugim, bo tak wypada. Swoje zaangażowanie i zdolności chętnie spożytkuje na rzecz upatrzonej idei. Gdy pokocha i zaufa, może góry przenosić.

Jolanta

Jolanta jest osobą opanowaną i ostrożną. Cechy te pozwalają jej stawić czoło trudnym sytuacjom. W niektórych okolicznościach staje się agresywna. Nie podejmie działania wbrew swej woli! To ekstrawertyczka, uzewnętrzniająca swe reakcje i łatwo przystosowująca się do otoczenia. Jest wspaniałą towarzyszką spotkań i niezastąpioną rozmówczynią. Odczuwa silną potrzebę dawania siebie innym. To kobieta pełna zrozumienia, empatii i wrażliwości na potrzeby napotykanych ludzi. Jolanta jest urodzoną rewolucjonistką. Chętnie angażuje się w każdą ideę, co do której nabierze przekonania. Do tego to kochająca matka i czuła małżonka – jeśli tylko pozwoli jej się postępować zgodnie z własną wizją rodziny.

Jowita

To uparta, konsekwentna i impulsywna kobieta. Nie zrezygnuje z raz obranego celu i nie da się wbić w kierat instytucji. Jest niezależna i ceni sobie oryginalność. Potrafi walczyć o swoje. Lubi poszerzać swą wiedzę i intuicyjnie wie, co jest najlepszym posunięciem. Wybiera zawody gwarantujące wysokie zarobki i spokojne życie jej oraz jej bliskim. Mogłaby odnieść wielki sukces, ale nie zależy jej na wyścigu szczurów. Mimo ekstrawagancji ma stabilny system wartości. Dba o dobro rodzinne i dom stawia na pierwszym miejscu. Jest dowcipna, radosna, ciepła i intrygująca. Ukrywa swoje problemy, ale innych wysłucha.

Judyta

Judyta to silna i pewna siebie kobieta, która sama o sobie decyduje. Lepiej nie wchodzić jej w drogę. Staje się agresywna w obliczu zagrożenia. Zdecydowanie dąży do realizacji swych celów, ignorując porady czy sugestie z zewnątrz. Bardzo wcześnie dojrzewa i staje się poważną, żądną sukcesów oraz podziwu osobą. Cechuje ją duża inteligencja analityczna. W działaniu opiera się na faktach oraz nauce. Lubi dominować i rozstawiać innych po kątach. Również w związku. Potrafi skutecznie manipulować otoczeniem. Wszystko w dobrej wierze. Nie ufa niestety ludziom, chociaż nie stroni od towarzystwa. Wzbudza szacunek.

Julia

Jest uwodzicielską kobietą, pełną majestatu i wdzięku. Potrafi do tego być skryta i nieśmiała. Aby nie pokazać po sobie emocji, wyhamowuje swoje reakcję do tego stopnia, iż może się wydawać nieczuła lub obojętna. Posiada dar przewidywania wielkich etapów w swym życiu. Nie wygłasza innym moralizatorskich mów, ani nie robi wyrzutów. Jej zachowanie pozostaje pełne godności, taktu i poszanowanie przyjętych zwyczajów. Przywiązuje dużą wagę do przyjaźni i nie wartościuje przyjaciół ze względu na płeć. Ciężko przeżywa zdradę lub porzucenie, gdyż jest wrażliwa na porażki, zwłaszcza uczuciowe. Marzy o księciu z bajki, ale nie czeka na niego wiecznie. Adoratorów poddaje jednak wnikliwej selekcji.

Julita

Julita to przebojowa, pełna energii, pomysłowa kobieta. Do tego obowiązkowa, cierpliwa i systematyczna. Bywa jednak niezwykle uparta i zaciekle broni wyznawanych przez siebie poglądów. Ma spory potencjał oraz wiele szczęścia – sukces został wpisany w jej działania. Z życia czerpie pełnymi garściami, ciesząc się z drobiazgów. Emanujący z niej zapał oraz wrodzony optymizm porywają wiele osób, dlatego posiada licznych przyjaciół. Jest przy tym życzliwa i wrażliwa na krzywdę ludzką. Stara się czynić wokół siebie dobro i pomagać potrzebującym. Jej życiowym celem jest znalezienie prawdziwej miłości i założenie rodziny.

Justyna

Jest energiczną i pomysłową indywidualistką. Pragnie kierować innymi i dominować nad otoczeniem. W codziennym postępowaniu jest raczej praktyczna i osiąga wyznaczone sobie cele. We wszystkim, co robi, musi pozostawać w zgodzie z własnymi zasadami. Jest ciągle zajęta – kocha podróże i pracę w ruchu. Uczy się głównie poprzez działanie. Utrzymuje szerokie kontakty społeczne, przy czym lubi błyszczeć w towarzystwie i olśniewać otoczenie. Musi wszystko wypowiedzieć i wszystko przeżyć. Nie lubi żyć w cieniu. Jeśli ktoś nie wysłucha jej zwierzeń, zrani ją dogłębnie. W miłości raczej ostrożna, ponieważ mało kto jest w stanie sprostać jej wymaganiom. Potrzebuje partnera, który za nią nadąży.

Chcesz wiedzieć co oznacza Twoje imię? Napisz je w komentarzu!

Czytaj także: Znaczenia kobiecych imion na literę O!

Źródło: Pinterest

Źródła tekstu: http://www.ksiegaimion.com/imiona-zenskiehttp://www.imiona.com | https://www.znaczenie-imion.net/

6 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj