Kosmetyki idealne dla chłopaka
Źródło: Pinterest

Poznaj znaczenia męskich imion, rozpoczynających się na literę J!

Nasze imię ma wpływ na to, jak kształtują się cechy naszej osobowości. Jesteś ciekawa, co oznacza imię Twojego chłopaka? Czytaj dalej!

Znaczenia męskich imion na literę J

Jacek

Jacek to ekstrawertyk, dla którego bardzo liczy się świat zewnętrzny. Jest szczęśliwy, gdy przebywa pośród ludzi, którym imponuje. Musi błyszczeć i wieść prym, dlatego bardzo łatwo przystosowuje się do otoczenia. Nie daje się jednak przekonać do czyichś poglądów i pomysłów, przynajmniej nie od razu, gdyż po przemyśleniu argumentów nieraz w duchu się z nimi zgadza. Słowa pokory rzadko przechodzą mu przez gardło, a do błędów nigdy się nie przyznaje, za to porażki pobudzają go do zdwojenia wysiłków. Kiedy wbije sobie coś do głowy, trudno go od tego odwieść. Często jest duszą towarzystwa. To dobry towarzysz zabaw i rozmów, ale niezbyt dobry przyjaciel. Ma silną potrzebę miłości i ceni życie rodzinne.

Jakub

Jest mężczyzną ruchliwym i próbuje zawojować cały świat. Lubi uczestniczyć w życiu innych – wszystko wiedzieć, doradzać, wybierać, aż do przejęcia sterów. Do pełni szczęścia musi bowiem czuć się potrzebny i przydatny. Posiada dar szybkiej i wnikliwej analizy napotkanego problemu. Niestety bardzo subiektywnie ocenia rzeczywistość. Jego słabym punktem jest egoizm. Jakub jest mimo to pogodnym człowiekiem, o dużej kulturze osobistej. Brzydzi się kłamstwem i oszustwem. Nie stanowi jednak dobrego materiału na przyjaciela. Szybko mu się nudzi oglądanie tych samych twarzy – kocha zmiany, podróże i wystawne życie. Nie jest idealnym partnerem, ale ceni sobie życie rodzinne i swoją wybrankę.

Jan

Jan jest sprawiedliwy i pracowity. Szanuje obyczaje, kulturę i doświadczenia ludzi. Charakteryzuje go wyjątkowa inteligencja. Potrafi robić dziesięć rzeczy naraz, i to robić dobrze. Jest zarazem obiektywny i subiektywny, pełny pewności siebie i względnej nieśmiałości. Przez swój upór często sprzeciwia się, gdy proponuje mu się coś nowego. Po prostu od początku wydaje mu się, że zna najlepszy sposób postępowania. Trudno go przekonać zwłaszcza, że często ma rację. Jan jest doskonałym organizatorem, ale ma jedną wadę: chce wszystko robić sam. Wobec wszystkich jest hojny i szczery, ale wydaje się zanadto inteligentnym, aby być w pełni ludzkim. Czasem ciężko z nim wytrzymać. W miłości wierny i oddany.

Janusz

To niezależny, ambitny, inteligentny mężczyzna, który pragnie zawojować świat. I może tego dokonać! Jest dostatecznie wytrwały oraz uparty. Potrafi przewodzić innym i przekonywać do swoich koncepcji – bardzo dobrze odczytuje motywacje ludzi wokół. Nie znosi szufladkowania, utartych schematów i prostych rozwiązań. Bywa powściągliwy, enigmatyczny oraz nieco zamknięty w sobie, ale bardzo życzliwy. Nie przejmuje się opinią większości i nie traci na pewności siebie. Miewa tylko nadmierne wymagania wobec innych oraz skłonności do dominacji, ale pozostaje szlachetny i przyjazny. Ostatecznie to człowiek, z którym ciężko się nudzić. Kocha swój dom i rodzinę. Nieodwołalny monogamista, choć wybredny.

Jarosław

Jarosław jest przedsiębiorczy i ambitny, dzięki czemu wiele może w życiu osiągnąć. Bystry umysł oraz spory potencjał intelektualny to zdecydowanie jego największe zalety. Jarosława cechuje także wyjątkowa wytrwałość i pewność siebie granicząca niestety z arogancją. Bardzo wiele wymaga on innych i uważa się za lepszego od pozostałych. To nie przysparza mu przyjaciół, a wręcz przeciwnie – zbyt często staje się przyczyną konfliktów, przez co ludzie tracą do niego zaufanie. Potrafi krytykować wszystkich dokoła, ponieważ jest sceptykiem i zbytnią wagę przywiązuje do doskonałości. Jeśli da się mu szansę, otworzy się na drugich oraz obdarzy prawdziwą przyjaźnią. Potrafi się uśmiechać i być optymistą.

Jerzy

Ma wszechstronne zainteresowania i bardzo bystry umysł. Nie brak mu oryginalnych pomysłów, twórczej wyobraźni a także zapału. Jest rozsądny, staranny oraz zapobiegliwy. To urodzony strateg o nieprzeciętnej intuicji! Ogranicza go tylko dwoistość natury i zmienny charakter. Jerzy często toczy wewnętrzną walkę między rzeczywistością a wyobrażeniem, między własnymi przeżyciami a możliwościami. Cieszy się życiem, a następnie popada w melancholię. Z jednej strony nie znosi samotności, a kiedy indziej tęskni za odludziem. Ogólnie jednak jest niezwykle błyskotliwy i elokwentny. To sprawiedliwy, skromny oraz prostolinijny człowiek. Znajomi go cenią, a przyjaciele pozostają wierni na długie lata.

Joachim

Bycie potrzebnym daje mu szczęście. Joachim to aktywny i zaangażowany mężczyzna, bardzo inteligentny i pomysłowy. Niestety brak mu wiary w siebie, dlatego usilnie poszukuje aprobaty. Wszędzie go pełno, we wszystko się angażuje i każdemu chce pomóc. Nawet na siłę. Mocno przeżywa wszelkie porażki, do których duma nie pozwala mu się przyznać. W samotności analizuje jednak swoje błędy i wyciąga z nich słuszne wnioski. Potrzebuje ludzi dookoła, ale nie umie być stały w przyjaźni. Nudzą go w kółko te same twarze. Kocha szaleństwo i dobrą zabawę. Jeśli osiągnie równowagę, będzie dobrym mężem i ojcem.

Józef

Józef to mężczyzna z misją, której szczegółów jednak nie zdradza. Jest bardzo tajemniczy. Potrafi zachować pełną dyskrecję w każdej dziedzinie i wkłada całe serce w wykonywaną pracę. Józef to zaradny, pracowity i sprawiedliwy człowiek. Do tego kompetentny i sumienny pracownik. Dla znajomych jest niczym kompres na zbolałą duszę. Bardzo wiele w nim pozytywnej energii, uczucia i ciepła. Nie jest nerwowy. Chętnie i bezinteresownie pomaga. Nie stara się wyróżniać ani błyszczeć, a mimo to jego obecność staje się czymś wyjątkowym. To mężczyzna o silnej psychice i bogatej osobowości. Jest dobrym doradcą oraz kompanem owocnych dyskusji. Potrafi zagrzać serca do czynów, ale nie narzuca swoich poglądów. W miłości stały.

Julian

To zorganizowany, opanowany, uważny, zawsze osiągający wyznaczone cele mężczyzna. Nawet gdy spotykają go niepowodzenia, nie traci wiary w siebie i pomyślność losu. Żadne trudności go nie zrażają. Stale podnosi sobie poprzeczkę i stara się, jak najwięcej wycisnąć z życia. Chętnie angażuje się w różne przedsięwzięcia i nie stroni od ryzyka. Odnosi wiele sukcesów i z łatwością odnajduje się na wysokich, kierowniczych stanowiskach. Powszechnie lubiany i szanowany. Chętnie pomaga innym, nie wywyższa się i zachowuje obiektywizm nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Jego partnerka musi być inteligentna i równie ambitna.

Juliusz

Lubi ryzyko, zmagania, podróże i bycie w ciągłym ruchu. Wychodzi cało z niemal każdej opresji. Nie znosi życia w czterech ścianach. Kieruje się honorem oraz wyostrzonym poczuciem sprawiedliwości. Chętnie staje w obronie słabych, gotów do naprawdę wielkich czynów. Niestety zwykłą pracą raczej nie potrafi się zainteresować. Jego moralność bywa przy tym despotyczna i nieraz ślepa. Promienny uśmiech, głowa pełna pomysłów oraz otwartość na świat zjednują mu jednak wielu przyjaciół. W każdym otoczeniu szybko staje się gwiazdą, dzięki oryginalności i licznym talentom. Do miłości podchodzi poważnie, chociaż jest utopistą. Potrzebuje kobiety twardo stąpającej po ziemi.

Chcesz wiedzieć co oznacza imię Twojego chłopaka, przyjaciela lub brata? Napisz je w komentarzu!

Polecamy: Znaczenia męskich imion na literę B

Źródło: Pinterest
Źródła tekstu: http://www.ksiegaimion.com/imiona-meskiehttp://www.imiona.com | https://www.znaczenie-imion.net/

2 KOMENTARZE

    • Jonas (czyli po polsku Jonasz) – Człowiek noszący to imię jest bardzo dowcipny, dzięki czemu ludzie zawsze chcą z nim przestawać, a szczególnie szukają jego towarzystwa wówczas, gdy mają jakiś problem i chcą uciec od niego myślami. Wyróżnia się swoją kreatywnością, gdyż z każdej sytuacji potrafi znaleźć najlepsze wyjście i w jego głowie aż roi się od rozmaitych pomysłów, przy czym wszystkie są dobre i warte wcielenia ich w życie. Jest bardzo bystry i inteligenty i nie tylko umie to okazać swojemu otoczeniu, ale też zrobić z tych cech doskonały użytek, podobnie jak ze wszystkich swoich zdolności i umiejętności ? żadnej z nich nie marnuje, ale wszystkie stara się jak najbardziej rozwijać i spożytkować w najlepszy dla siebie i dla innych sposób.

      Ma wszelkie szanse na zdobycie dogodnej dla niego pozycji życiowej, na której zdobyciu tak bardzo mu zależy, co da mu również możliwość życia na bardzo wysokim poziomie, a jest to dla niego nie mniej ważne.

      Mimo iż w swym otoczeniu Jonasz uchodzi za człowieka luźno podchodzącego do kwestii uczuciowych, tak naprawdę marzy o założeniu, ciepłej, bezpiecznej przystani, w której mógłby odpoczywać z bliskimi po codziennych walkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj