Źródło: Pinterest

Kupne plannery mają to do siebie, że wszystko narzucają. Masz ograniczone miejsce na notatki, podział na dni lu tygodnie… Zamiast się ograniczać, zrób własny kalendarz!

Aby wykonać swój własny bullet journal możesz wykorzystać jakiś zeszyt w kratkę, kupić zeszyt w kropki lub drukować już wybrane wzory i wpinać je do segregatora. W wakacje na pewno znajdziesz w domu jakieś zeszyty, które nie zostały wykorzystane w ciągu roku szkolnego. Zakup gotowych planszy ze sklepu to również jest dobry pomysł.

Zrób swój bullet journal

Przede wszystkim – to Ty tu rządzisz! Nie inspiruj się za bardzo propozycjami, bo to Tobie ma się podobać wzór. Wszyscy robią miesiąc w arbuzy? Ty zrób w marmur i też będzie dobrze! Tak samo układ stron – spróbuj narysować różne kombinacje i zobacz co Ci najlepiej pasuje. W wakacje nie mamy tak dużo spraw do zrobienia, więc masz czas aby eksperymentować. Jest wiele możliwości rozmieszczenia dni i tygodnia, próbuj do skutku. Potem w ciągu roku szkolnego będziesz wiedziała jaki wzór się najlepiej sprawdza.

Jak zacząć? Pierwsza strona to może być miesiąc. Możesz tylko napisać ważne daty miesięczne, a możesz też zrobić całą tabelkę do wpisywania notatek przy każdej dacie. Zależy ile masz wolnego miejsca i czego konkretnie potrzebujesz. Kolejna strona może być poświęcona na plan treningowy w danym miesiącu lub tygodniu. Następnie możesz zacząć rozpisywać kolejne dni lub tygodnie. Jeśli z góry wiesz wiesz, że jakiś dzień jest bardzo aktywny, to od razu zostaw tam więcej miejsca na notatki i dodaj przedział godzinowy na spotkania. Dostosuj całkowicie ten kalendarz do swoich potrzeb.

W internecie jest wiele pięknych wzorów, jednak nie martw się jeśli nie umiesz ich odwzorować. To nie jest aktywność zarezerwowana tylko dla utalentowanych. Możesz skorzystać z gotowców, które po prostu wydrukujesz lub stworzyć same tabelki.

Nasza rada – eksperymentuj! Rób co tylko chcesz, próbuj. Jest wiele inspiracji i wzorów na których możesz bazować.

Czytaj także: Bullet Journal ? co to takiego?

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj