Źródło: Pinterest

W tym wpisie znajdziesz aż 10 rodzajów pocałunków! Znałaś je wszystkie?

Całować można się na wiele sposobów. Pocałunki są symbolem nie tylko miłości, ale również zwykłej sympatii. Inaczej przecież całujemy się z ukochaną osobą, a inaczej z przyjaciółką, na powitanie. Poniżej przedstawiamy 10 rodzajów pocałunków. Znałaś wszystkie z nich?

10 rodzajów pocałunków, które musisz znać!

#1. Pocałunek w policzek

To bardzo popularny sposób na okazanie sympatii drugiej osobie. Całować w policzek możemy się z kimś z rodziny, znajomym lub z osobą, która nam się podoba, ale nie jesteśmy z nią jeszcze zbyt blisko.

#2. Pocałunek w czoło

Ten gest wykonujemy w stosunku do osoby, którą darzymy uczuciem (niekoniecznie romantycznym). Często zdarza się, że partner całuje w czoło partnerkę, ale równie dobrze ojciec może tak pocałować córkę albo babcia wnuczkę.

#3. Pocałunek w nos

Zazwyczaj takim czułym buziakiem wymieniają się partnerzy.

#4. Pocałunek w rękę

Jest coraz mniej popularny (szczególnie odkąd pojawił się koronawirus), jednak nadal występuje, głównie wśród starszego pokolenia. Jest wyrazem szacunku wobec drugiej osoby (najczęściej to mężczyźni całują w rękę kobiety).

#5. Pocałunek w usta

Szybki buziak może być formą powitania lub pożegnania. Często stanowi także wstęp do czegoś więcej.

#6. Pocałunek po francusku

Tego rodzaju pocałunku z pewnością nie trzeba nikomu przedstawiać. Popularnością bije go chyba tylko pocałunek w policzek. Świadczy o dużej namiętności oraz uczuciu, łączącym dwie osoby.

#7. Pocałunek amerykański

Polega on na ssaniu wargi drugiej osoby. Jedna osoba skupia się na górnej wardze, a druga na dolnej. Najczęściej taki pocałunek jest wstępem do czegoś więcej.

#8. Pocałunek wampirzy

To pocałunek w szyję, który nierzadko pozostawia po sobie ślad w postaci malinki. Polega na delikatnym ukąszeniu, a następnie ssaniu szyi drugiej osoby.

#9. Pocałunek głęboki

Jest niezwykle namiętny. Charakteryzuje się tym, że partnerzy wyglądają, jakby chcieli się wzajemnie pożreć. Często bywa elementem gry wstępnej.

#10. Pocałunek eskimoski

W najzimniejszych miejscach na świecie pocałunki mogą sprawiać trudność, z uwagi na ryzyko odmrożenia ust. Uczucie wyraża się jednak w inny sposób – pocierając się nosami.

Jaki jest Twój ulubiony rodzaj pocałunku? Daj nam znać w komentarzu!

Czytaj także: Sprawdzone sposoby na nudę w związku

Sekrety mistrzów pocałunku
Źródło: https://favim.com/image/6774570

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj