Źródło: Pinterest

Jeśli lubisz czytać i sprawia Ci to ogromną przyjemność, a poszukujesz nowych pozycji, to ten wpis jest przeznaczony właśnie dla Ciebie!

3 książki, które warto przeczytać #1

#1. ?Tusz” Alice Broadway

Jest to pierwszy tom serii „Ksiąg skór”, która jest dokładnie trylogią. Książka opowiada o Leorze, która żyje w świecie, gdzie wszystko zapisywane jest na skórze za pomocą tytułowego tuszu, w postaci tatuaży. Każdy, kto rodzi się w tym mieście, jest skazany na tatuaże. Każda zbrodnia jest znaczona na ramieniu, a na plecach wytatuowane jest drzewo genealogiczne. Dodatkowo, z okazji każdych urodzin, obywatel musi poddać się drobnemu znaczeniu, a zawód jaki wykonuje, jest łatwy do rozpoznania poprzez odpowiedni znak na nadgarstku. Losy Leory czytelnik poznaje dogłębnie dzięki trzem tomom, ale już w pierwszej części dowiaduje się, z jakimi problemami przyjdzie zmierzyć się dziewczynie.

#2. ?Gdyby ocean nosił twoje imię” Tahereh Mafi

W tej książce poznajemy historię szesnastoletniej Shirin, która jest muzułmanką i nosi hidżab, przez co nie ma łatwo w życiu. Dodatkowo fabuła rozgrywa się kilkanaście miesięcy po zamachu z 11 września, co jeszcze bardziej potęguje nienawiść wobec dziewczyny. Spotyka się ona z agresją ze strony ludzi, którzy jej tak naprawdę nie znają, ale oceniają. Jedyną osobą, która akceptuje ją taką, jaką jest, jest Ocean, chłopak o rok starszy, niebojący się konsekwencji zadawania się z nastolatką. Książka ta jest idealnym przykładem na to, że w życiu często spotykamy się z hejtem ze strony osób, których nawet nie znamy.

#3. ?Bez mojej zgody” Jodi Picoult

Książka opowiada o dziewczynce, która została stworzona tylko i wyłącznie po to, aby stanowiła ona pełną zgodność dawcy, dla swojej chorej na raka starszej siostry. Annie pomimo młodego wieku, przeszła już wiele operacji, wiele razy również oddawała krew, aby pomóc swojej siostrze. W pewnym momencie swojego życia Annie podejmuje decyzję, która zaważy na jej życiu, ale też na życiu jej siostry. Losy obu dziewczynek zmienią się diametralnie. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jaką decyzję podjęła ta niezwykła trzynastolatka, to zachęcamy do lektury.

Jeśli czytałaś już którąś z powyższych propozycji, to podziel się z nami w komentarzu swoimi przemyśleniami na temat danej lektury. Zachęcamy do czytania, zwłaszcza w jesienne popołudnia bądź wieczory.

Czytaj także: Serie filmowe i kinowe, które warto obejrzeć

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj