Co warto zobaczyć w Krakowie?
Pexels

Jeśli planujesz wyjazd do Krakowa, to ten wpis jest przeznaczony właśnie dla Ciebie!

Kraków położony jest na południu Polski. Jest to drugie w kolejności miasto naszego kraju, jeżeli chodzi o ilość mieszkańców. Oprócz niesamowitego klimatu, który jest łatwo wyczuwalny podczas spacerów ulicami Krakowa, można poznać tam również historię Polski, która wiąże się m.in. z architekturą tego miasta. Każdy z nas powinien choć raz w życiu się tam wybrać, a poniżej przedstawiamy kilka argumentów, które za tym przemawiają.

Co warto zobaczyć w Krakowie? #1

#1. Zamek królewski na Wawelu

To miejsce jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Krakowie. Zamek królewski był siedzibą władców Polski, a obecnie spoczywają tam m.in. królowie: Władysław Łokietek, Zygmunt I Stary czy Kazimierz III Wielki. Zwiedzając zamek, warto również zwiedzić katedrę czy zobaczyć Dzwon Zygmunta. Należy tutaj zaznaczyć, że Wawel to nazwa wzgórza, na którym zbudowano zamek, a nie (jak to się potocznie przyjęło) nazwa budowli.

#2. Kościół Mariacki

A dokładniej Kościół Archiprezbiterialny Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Krakowie, często nazywany kościołem Mariackim. Spacerując urokliwym rynkiem w Krakowie, można podziwiać tą budowlę. Warto również wejść do środka i zobaczyć słynny Ołtarz Wita Stwosza, za który wpadła żółta ciżemka, o której większość z nas czytała w szkole podstawowej.

#3. Uniwersytet Jagielloński – Collegium Maius

Uniwersytet Jagielloński jest najstarszym polskim uniwersytetem. Studiowali tam znani i cenieni obecnie polscy naukowcy, między innymi Mikołaj Kopernik. Do dzisiaj uniwersytet ten jest jednym z najlepszych w Polsce, dlatego chętnie przybywają tutaj uczniowie z całego kraju.

#4. Podziemia Rynku

Jest to muzeum, w którym można zobaczyć eksponaty liczące kilka wieków, ale również można tam podziwiać nowoczesne prezentacje. Jest to obowiązkowy punkt wycieczek szkolnych, po których większość uczniów wychodzi zadowolonych, a nie znudzonych.

#5. Sukiennice

Jest to ogromna hala targowa, znajdująca się na Rynku Głównym. Jest tak duża, że trudno byłoby jej nie zauważyć. Oprócz stoisk, na których można zdobyć pamiątki z Krakowa, w Sukiennicach mieści się również oddział Muzeum Narodowego.

Jeśli planujesz zwiedzić Kraków w tym roku, nie zwlekaj i zobacz to miasto jak najszybciej, gdyż jesienna atmosfera sprawi, że spacer ulicą Floriańską, z kubkiem kawy w dłoni, będzie jedną z najprzyjemniejszych czynności, które wykonasz właśnie o tej porze roku.

Czytaj także: Co warto zobaczyć w Gdańsku? CZĘŚĆ 3

Co warto zobaczyć w Krakowie?
Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj