Źródło: Pinterest

W tym wpisie znajdziesz wszystko co musisz wiedzieć o pierwszym pocałunku, ale boisz się zapytać.

Zastanawiasz się, jak wygląda pierwszy pocałunek? Po czym poznać, że to właściwy moment i dlaczego dla wielu nastolatek jest on aż tak istotny? Odpowiedzi na te i inne pytania, znajdziesz w tym wpisie.

Pierwszy pocałunek – wszystko co powinnaś o nim wiedzieć!

Pierwszy pocałunek to z pewnością ważne wydarzenie w życiu każdej młodej dziewczyny. Można powiedzieć, że wkracza się wtedy w inną rzeczywistość, a pewne rzeczy mogą się wtedy zmienić. Wiele dziewczyn kompletnie nie wie, jak się do niego przygotować, ani jak całować. Aby dobrze wytłumaczyć to wszystko, zacznijmy od samego początku.

Czym jest pocałunek?

Od małego widzimy pocałunki w telewizji, na ulicy czy nawet w domu, dlatego są one dla nas czymś naturalnym. Mimo wszystko większość z nas odczuwa strach przed pierwszym pocałunkiem, a są też i tacy, którzy się tego brzydzą lub twierdzą, że to tylko i wyłącznie wymiana bakteriami.

Czym są jednak pocałunki? To nie tylko oznaka miłości, przywiązania czy namiętności. Pocałunek może być także formą wdzięczności czy sposobem wyładowania pozytywnych emocji związanych z zakochaniem. Pocałunek w związku jest formą intymnego kontaktu, dlatego też ludzie pozwalają na to, by całowały ich tylko bliskie im osoby. Wywołuje on silne emocje, takie jak podniecenie, radość i zwiększone poczucie przyjemności.

Jak się przygotować do pierwszego pocałunku?

Niestety do pierwszego pocałunku nie da się dobrze przygotować. Bardzo często jest on spontaniczny, dlatego nie da się go zaplanować. Jeśli obawiasz się, że nie będziesz umiała się całować, uspokajamy – to jest o wiele łatwiejsze niż Ci się wydaje, szczególnie, że na początku są one bardzo delikatne. Nie musisz czytać żadnych poradników. Jeśli widziałaś, jak robią to w filmach, to nie będziesz miała z tym żadnego problemu. Wystarczy, że dasz się ponieść chwili.

Jak wyczuć odpowiedni moment na pierwszy pocałunek?

Nie wiesz, w jaki sposób wyczuć, czy chłopak chce Cię pocałować albo czy to odpowiedni moment na tego typu gest? Jest na to prosty sposób – wystarczy, że będziesz obserwowała zachowanie chłopaka. Kiedy on patrzy Ci prosto w oczy lub na Twoje usta, stresuje się, przybliża się do Ciebie czy głaszcze Twój policzek? – to niektóre ze znaków, które świadczą o tym, że on chce Cię pocałować. Jeśli jednak nie jesteś pewna, czy to na pewno ten moment, delikatnie przybliż swoją twarz do jego i czekaj, aż coś się wydarzy. Możesz też sama wykonać pierwszy krok, jeśli tylko czujesz się na siłach.

Co zrobić, żeby pocałunek był udany i pozostawiał po sobie miłe wspomnienia? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci uniknąć przykrych wspomnień z tej chwili:

1. Nie śpiesz się – całowanie się to nie wyścigi, nieważne ile masz lat i ilu chłopaków całowały już Twoje przyjaciółki – jest to indywidualna sprawa i każdy robi to wtedy, kiedy czuje się na to gotowy. Nie idź za modą, tylko poczekaj, aż naprawdę będziesz na to gotowa.

2. Zrób to z odpowiednim człowiekiem – pierwsze pocałunki są szczególnie ważne dla nastolatek, dlatego też zanim się na to zdecydujesz, upewnij się, że On jest tego wart. Raczej nie całuj się z chłopakiem, którego znasz jeden dzień i pamiętaj, że nie zawsze związek musi zaczynać się od pocałunku. Kiedy poczujesz, że jesteś gotowa i masz przy sobie wspaniałego faceta – nie krępuj się i po prostu działaj!

3. Nie stresuj się i nie próbuj na siłę – nigdy nie zmuszaj nikogo do pocałunku. Staraj się za to, aby druga strona też tego pragnęła. Pamiętaj też o tym, że pocałunek to nic strasznego, więc nie ma się, ani czego bać, ani czym stresować. Bądź dobrej myśli.

4. Bądź delikatna – nie zaczynaj od namiętnych pocałunków, wszystko w swoim czasie. Zacznij nieśmiało i delikatnie, poczuj te pozytywne wibracje.

5. Zadbaj o higienę jamy ustnej – pamiętaj, że przy takiej bliskości ust, warto wcześniej umyć zęby.

6. Zadbaj o romantyczną atmosferę – nada to wyjątkowości tej chwili!

7. Zadbaj o odpowiednie miejsce – staraj się zrobić to raczej w cichym i spokojnym miejscu, gdzie nikt nie będzie Wam przeszkadzał.

8. Pamiętaj, że pocałunek działa również jak wyznanie miłości – nie całuj chłopaka, do którego nic nie czujesz, gdyż możesz go tym zranić.

9. Pamiętaj, ze nie zawsze po pierwszym pocałunku coś się zmieni w Twoim życiu – nie zawsze kończy się on związkiem.

10. Nie myśl o tym zbyt dużo! 🙂

Wpływ pocałunków na nasz organizm

Pocałunki są bardzo zdrowe i dobrze wpływają na nasze samopoczucie. Nawet, jeśli podczas nich przekazujemy sobie różne bakterie, to dzięki temu nasz organizm może wytworzyć przeciwciała i być bardziej odpornym. Całowanie się zwiększa produkcję hormonów szczęścia (podobnie jak przy zakochaniu). Pocałunek zmniejsza poziom stresu, dodaje odwagi do pokonywania własnych słabości, pomaga nam zbliżyć się do drugiego człowieka, poczuć się kochanymi i potrzebnymi, pomaga w akceptacji samego siebie. Oprócz tego dzięki całowaniu możemy nawet? spalić kalorie oraz wyćwiczyć mięśnie twarzy! Naukowcy twierdzą również, że całowanie wydłuża życie.

Dlaczego pierwszy pocałunek jest tak ważny?

Jak już wyżej wspomniałyśmy dla wielu dziewczyn jest to wkroczenie na nowy etap, zaczęcie bycia w związku lub rozpoczęcie swojego życia seksualnego. Pokazuje, czy dana osoba jest dla nas odpowiednia. Oprócz tego, zawsze najbardziej wspominane są właśnie te pierwsze razy, kiedy nie wiemy jeszcze jak coś wygląda, jak smakuje, gdy się stresujemy i obawiamy. Wiele par świętuje również rocznice swoich pierwszych pocałunków, co jest bardzo romantyczne i przypomina im o tej chwili, kiedy po raz pierwszy się tak do siebie zbliżyli. Ponieważ pocałunek to dość intymne i bliskie przeżycie z druga osobą, to dlatego jest tak głęboko przeżywany i to nie tylko za pierwszym razem.

Podsumowując: już wiesz, że całowanie to nic strasznego i nie masz się czego bać, a przy okazji dowiedziałaś się też, co robić, aby wszystko poszło gładko. Nie pozostaje nic innego, jak życzyć Ci powodzenia!

Polecamy: Zachowania, które chłopcy uważają za słodkie?

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj