Co warto zobaczyć w Gdańsku

Zapraszamy do przeczytania trzeciej części wpisu na temat zabytków oraz ciekawych miejsc Gdańska.

W tym wpisie przedstawiamy ostatnie już atrakcje Gdańska, które naszym zdaniem warto zobaczyć lub zwiedzić podczas pobytu w tym mieście.

9. Stadion Energa Gdańsk został wybudowany z myślą o UEFA Euro 2012. Pierwszy oficjalny mecz rozegrano na nim 14 sierpnia 2011 roku. Nazwa stadionu jest nieprzypadkowa, ponieważ od 2015 roku jego sponsorem jest Energa. Obiekt może pomieścić 41 620 osób. Podczas zwiedzania można poczuć się jak piłkarz. Jest możliwość obejrzenia szatni zawodników, sal konferencyjnych, a także przejścia drogą, jaką pokonują piłkarze grający mecz. Będąc na terenie obiektu, można również wejść na murawę, zrobić sobie zdjęcie oraz strzelić gola. Inną opcją jest poczucie się jak kibic (można usiąść na trybunach) i podziwianie stadionu w pełnej okazałości. Cennik biletów: ulgowy ? 15 zł, normalny ? 21 zł.

10. Westerplatte ? to zalesiony półwysep pomiędzy Zatoką Gdańską, a zakolem Martwej Wisły. Nazwa tego miejsca pochodzi z języka niemieckiego i oznacza ?zachodnia wyspa?. Od 1 do 7 września 1939 roku podjęto próbę obrony Westerplatte, która zakończyła się kapitulacją. Najważniejszym punktem tego półwyspu jest Pomnik Obrońców Wybrzeża. Spacerując po tym terenie, można zobaczyć Wartownię nr 1, pomnik z napisem ?Nigdy więcej wojny? oraz Cmentarz Poległych Obrońców Westerplatte. Dostać się tam można komunikacją miejską, tramwajem wodnym oraz statkami pływającym ze Starówki.

Ciekawostka: Na Westerplatte można kupić najtańsze pamiątki 🙂

11. Park Oliwski – początkowo był to przyklasztorny ogród założony przez cystersów. Zyskał on popularność w 1925 roku, gdy Oliwa została siedzibą biskupa gdańskiego. Pięćdziesiąt lat później w północno?wschodniej części parku powstał Ogród Botaniczny, posiadający bogatą kolekcję drzew, krzewów i roślin ozdobnych. W Parku Oliwskim można podziwiać stawy, w których znajdują się ryby, wodospad oraz galerię współczesnej rzeźby gdańskiej. Umiejscowiona jest tam także altana parkowa, w której wiele par decyduje się na ślub w plenerze.

12. Latarnia Morska Gdańsk Nowy Port została oddana do użytku w 1894 roku. Przez lata wskazywała drogę do gdańskiego portu statkom, jak też była punktem obserwacyjnym dla pilotów morskich. Z powodu uruchomienia w Porcie Północnym nowej, większej latarni, w 1984 roku została zamknięta. Obecnie na zwiedzających czeka właściciel latarni Jacek Michalak, który w 2001 roku ją wykupił i wyremontował. Aby dostać na samą górę, należy wspiąć się po 114 schodach. Ceny biletów: ulgowy ? 6 zł, normalny 10 zł.

Chętnie poznamy Wasze ulubione miejsca. Podzielcie się nimi w komentarzu i dajcie znać, czy chciałybyście poznać ciekawe miejsca innych polskich miast.

Co warto zobaczyć w Gdańsku? CZĘŚĆ 1

Co warto zobaczyć w Gdańsku? CZĘŚĆ 2

Co warto zobaczyć w GdańskuŹródło zdjęć: DlaNastolatek.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj