Źródło: Pinterest

Marzysz o tym, aby mieć smukłe nogi? Sprawdź 4 najlepsze ćwiczenia, dzięki którym osiągniesz swój cel!

Smukłe nogi to marzenie wielu dziewczyn. Jeżeli Ty również chciałabyś takie mieć, powinnaś włączyć do swoich treningów odpowiednie ćwiczenia. W tym wpisie przedstawiamy 4 najbardziej skuteczne.

4 najlepsze ćwiczenia na smukłe nogi

#1. Wykroki

To ćwiczenie rzeźbi nie tylko nogi, ale również pośladki. Poza tym poprawia równowagę oraz polepsza krążenie krwi.

Jak wykonywać wykroki?

Stań prosto z nogami rozstawionymi na szerokość bioder. Wysuń jedną nogę do przodu i powoli opuszczaj ciało do momentu, aż będzie ona zgięta pod kątem 90 stopni. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz ćwiczenie 10 razy, a następnie zmień nogę.

#2. Unoszenie nóg w leżeniu na boku

Regularne wykonywanie tego ćwiczenia angażuje do pracy nie tylko mięśnie nóg, ale także brzucha oraz pośladków. Możesz je wykonywać bez względu na Twój poziom zaangażowania.

Jak wykonywać unoszenie nóg w leżeniu na boku?

Połóż się na boku, nogi wyprostuj, a głowę podeprzyj na zgiętej ręce. Unieś nogę do góry i powoli opuść, nie odkładając jej na ziemię. Powtórz ćwiczenie 10 razy, a następnie zmień stronę.

#3. Przysiady

To jedno ze skuteczniejszych ćwiczeń, które przede wszystkim działa na nogi i pośladki, ale również na brzuch. Podczas jego wykonywania należy zwrócić uwagę na poprawną technikę, co ma kluczowe znaczenie przy unikaniu kontuzji.

Jak wykonywać przysiady?

Stań prosto z nogami rozstawionymi na szerokość bioder. Powoli uginaj kolana, wypychając jednocześnie biodra do tyłu. Zwróć uwagę na ułożenie kolan – nie powinny one wystawać poza linię stóp. Plecy trzymaj prosto. Możesz założyć gumy oporowe bezpośrednio nad kolanami, aby wzmocnić efekty ćwiczenia.

#4. Wymachy nóg do boku

To ćwiczenie jest dość podobne do unoszenia nóg w leżeniu na boku, z tą różnicą, że wymachy wykonujemy w pozycji stojącej.

Jak wykonywać wymachy nóg do boku?

Stań prosto ze złączonymi nogami. Aby utrzymać równowagę możesz oprzeć dłoń na krześle lub ścianie. Powoli unieś jedną nogę do boku, a następnie opuść, nie opierając jej już o podłogę. Powtórz 10 razy, a następnie zmień nogę. Dla utrudnienia możesz założyć gumy oporowe wokół kostek lub przyczepić obciążniki.

Znasz inne skuteczne ćwiczenia na smukłe nogi? Daj nam znać w komentarzu!

Czytaj także: 4 najlepsze ćwiczenia na zgrabne pośladki

Źródło: Pinterest

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj