jak poprawić swoje CV

Zapraszamy do ostatniej części wpisu zawierającej przegląd najpopularniejszych zawodów w Polsce. Być może znajdziesz poniżej pomysł na swoją karierę.

Wybór swojej przyszłej ścieżki zawodowej wielu osobom sprawia niezwykłą trudność. Wszystko z powodu szeregu dostępnych możliwości! Poniżej szczegółowo opisujemy kolejnych 5 najpopularniejszych zawodów w Polsce. Mamy nadzieję, że ułatwimy i podjęcie decyzji i podpowiemy, co robić dalej.

Przegląd najpopularniejszych zawodów w Polsce CZĘŚĆ 4

#1. Grafik

Głównym zadaniem grafika jest tworzenie projektów graficznych przy pomocy programów komputerowych. Możesz projektować przeróżne rzeczy – od ulotek, ilustracji, okładek książek, wzorów na ubraniach po logo firmy.

 • Wymagane wykształcenie: Nie musisz ukończyć specjalnych studiów, aby zostać grafikiem. Wystarczą kursy i wiedza informatyczna. Żeby dostać pierwsze oferty współpracy, powinnaś zacząć od stworzenia swojego portfolio.
 • Zarobki: Zarobki grafika to około 4-6 tysięcy złotych miesięcznie, jednak będąc freelancerem możesz zarobić jeszcze więcej.
 • Dla kogo: Jeśli jesteś kreatywna, a narzędzia graficzne masz w jednym paluszku, musisz spróbować kariery jako grafik!

#2. Fryzjerka

Stylistka włosów to bardzo popularny zawód w Polsce. Z pewnością sama nieraz musiałaś długo czekać na wizytę w ulubionym salonie fryzjerskim. Wybierając ten kierunek, nie powinnaś mieć problemu ze znalezieniem zatrudnienia.

 • Wymagane wykształcenie: Aby zostać fryzjerką, najlepiej ukończyć szkołę techniczną lub branżową o profilu fryzjerskim. Przydatne będą także staże, jednak możesz też po prostu zrobić same kursy fryzjerskie.
 • Zarobki: zarobki fryzjera wahają się od 4 do 10 tysięcy złotych, w zależności od miejsca pracy oraz doświadczenia. Najwięcej zarabiają fryzjerzy z własnym, profesjonalnym salonem.
 • Dla kogo: Z pewnością odnajdziesz się w tej pracy, jeśli potrafisz obchodzić się z nożyczkami, a farbowanie włosów nie jest Ci straszne. 😊 Musisz pamiętać, że ta praca wymaga cierpliwości oraz dokładności.

#3. Psycholog

Aktualnie jest to jeden z najbardziej potrzebnych zawodów w społeczeństwie, gdyż coraz więcej ludzi zmaga się z problemami psychicznymi. Psycholog wysłuchuje i doradza lub kieruje na odpowiednie leczenie.

 • Wymagane wykształcenie: Aby zostać psychologiem, wymagane jest ukończenie studiów wyższych oraz wybranie specjalizacji.
 • Zarobki: W zależności od miejsca i charakteru pracy, psycholog zarabia średnio od 4 do 6 tysięcy złotych miesięcznie.
 • Dla kogo: Ten zawód będzie odpowiedni dla osób, które interesują się psychologią, potrafią słuchać innych oraz są cierpliwe. Musisz być nastawiona na naukę, ponieważ studia psychologiczne nie należą do najłatwiejszych.

#4. Niania

Niania zajmuje się dziećmi pod nieobecność ich rodziców. Dba o nie, karmi i bawi się z nimi.

 • Wymagane wykształcenie: W tym przypadku nie potrzeba specjalnego wykształcenia. Musisz mieć jedynie ukończone 18 lat. Przydatne może być doświadczenie w opiece nad dziećmi.
 • Zarobki: Nianie zarabiają najczęściej od 3 do 4 tysięcy złotych miesięcznie.
 • Dla kogo: Jeśli lubisz opiekować się dziećmi, potrafisz o nie zadbać i jesteś osobą energiczną oraz kreatywną, ta praca będzie dla Ciebie idealna.

#5. Przedszkolanka

Przedszkolanka, podobnie jak niania, zajmuje się dziećmi, jednak oprócz zabawy, kładzie również nacisk na naukę.

 • Wymagane wykształcenie: Aby zostać przedszkolanką, należy ukończyć studia wyższe oraz mieć przygotowanie pedagogiczne.
 • Zarobki: W przedszkolu możesz zarobić średnio od 3 do 5 tysięcy złotych na miesiąc.
 • Dla kogo: Jeśli uwielbiasz dzieci i potrafisz przekazywać innym wiedzę, powinnaś zastanowić się nad pracą w przedszkolu.

Czy któryś z powyższych najpopularniejszych zawodów w Polsce wydaje Ci się interesujący? Daj nam znać w komentarzu!

Czytaj także: Przegląd najpopularniejszych zawodów w Polsce CZĘŚĆ 3

jak poprawić swoje CV
Photo by energepic.com from Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj