Cukier – chyba większość z nas go kocha. Nieważne czy jest on w batoniku, cieście czy innym produkcie. Jednak czy aby na pewno wszystko, co o nim słyszymy jest prawdą? Możesz być zaskoczona!

5 mitów na temat cukru

#1. Brązowy cukier jest zdrowszy od normalnego – białego. Jest to zdecydowanie nieprawda! Cukier brązowy jest w takim samym stopniu cukrem, jak cukier biały. Nie jest wcale zdrowszy. Czerpie się go z buraków cukrowych, a następnie zabarwia karmelem lub melasą.

#2. Cukier zabija. We wszystkim trzeba znać umiar. W końcu co za dużo, to niezdrowo. W przypadku cukru należy pamiętać, żeby nie spożywać go w nadmiernych ilościach. Nie jest jednak tak, że jedząc ciastko od razu wbijamy gwóźdź do własnej trumny. Tak samo jest np. z telefonami. Jeśli będziemy ich za dużo używać, zaczniemy stopniowo psuć sobie słuch. Używając ich jednak rozsądnie, nic się nam nie stanie. Spożywajmy zatem cukier z umiarem!

#3. Cukier powoduje tycie. To nie do końca prawda, mimo iż jest on bardzo kaloryczny. Cukier w naszym organizmie jest szybko trawiony, więc spożywanie umiarkowanych ilości, nam nie zaszkodzi. Jednak to od Ciebie zależy, czy zjesz jednego batonika, czy pięć. Jak już było wspomniane, cukier należy spożywać w rozsądnych ilościach! Nadmiar szkodzi.

#4. Powoduje próchnicę zębów. Cukier nie jest jedynym czynnikiem wywołującym próchnicę. Owszem, jeśli będziemy cały czas pili słodkie napoje, to faktycznie zniszczymy sobie zęby. Jak się jednak okazuje, na powstawanie próchnicy mają wpływ także inne czynniki, o których rzadko się mówi. Często do tego problemu prowadzi zła higiena jamy ustnej, połączona z nieodpowiednim odżywianiem, tzn. nadmiernym spożywaniem kawy, chipsów, herbaty czy nawet cytryny.

#5. Soki z owoców są zdrowsze, bo zawierają jedynie naturalny cukier. Mimo, iż soki takie zawierają fruktozę (można ją określić jako ,,naturalny cukier”), to nie oznacza to, że są one zdrowsze. Najrozsądniejszym wyborem będzie zwykła woda. Nie zawiera ona żadnych cukrów, co oznacza, że jest najzdrowsza dla naszego organizmu.

Zobacz także: Dlaczego warto pić wodę?

7 KOMENTARZE

  1. hej po pierwsze chciałabym poprzeć pomysł ” aniołka ” i mam do was jeszcze jedną wielką prośbę 😉
    czy mogłybyście dodać post o tym, jak poderwać chłopaka, który wie, żę nam się podoba? Z góry dziękuję, buziaczki dla was <3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj