5 powodów dla których powinnaś ściąć włosy
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/711779916097289903

Zastanawiasz się, czy zmiana fryzury to na pewno dobry pomysł? W tym wpisie znajdziesz 5 powodów, dla których powinnaś ściąć włosy!

Wiele dziewczyn ma opory przed ścięciem włosów, nawet jeśli są one zbyt długie bądź zaniedbane albo utrudniają codzienne życie. Poniżej przedstawiamy powody, dla których powinnaś ściąć włosy. Być może one zachęcą Cię do zmiany fryzury!

5 powodów, dla których powinnaś ściąć włosy

#1. Możesz zarobić pieniądze

Są firmy i fundacje, które zapłacą Ci nawet kilkaset złotych za kilkunastocentymetrowy kucyk z Twoich włosów. Peruki wytwarzane z naturalnych włosów są bardzo drogie. W Internecie znajdziesz na ten temat sporo informacji. Są tam również opinie osób, które zdecydowały się na sprzedaż oraz sprawdzone organizacje, którym można zaufać.

#2. Twoje włosy odżyją

Ścinając włosy, pozbędziesz się rozdwojonych końcówek, cienkich włosów i odrostów, a dodatkowo wyrównasz swoje kosmyki. Dzięki temu Twoje włosy staną się zdrowsze i będę się lepiej układać. Fryzjerzy zalecają podcinanie włosów nawet co 3 miesiące. Jeśli będziesz to robić regularnie, wystarczą 2-3 centymetry.

#3. Poświęcisz mniej czasu na pielęgnację

Im krótsze włosy, tym mniej czasu trzeba przeznaczyć na ich umycie, wysuszenie oraz uczesanie. Skracając włosy nawet o kilka centymetrów, z pewnością poczujesz różnicę, a pielęgnacja i stylizacja Twojej fryzury, zajmie Ci znacznie mniej czasu.

#4. Zmienisz swój wygląd

Jeśli jesteś znudzona już swoim wyglądem lub od pewnego czasu planujesz jakąś zmianę, ścięcie włosów może być tym, czego potrzebujesz! Być może okaże się, że w nowej fryzurze wyglądasz lepiej i każdy będzie prawił Ci komplementy? Krótkie uczesania są teraz bardzo modne, a nawet jeśli nie będziesz do końca zadowolona z metamorfozy, pamiętaj, że włosy w końcu odrosną.

#5. Będzie Ci wygodniej

Długie włosy mogą sprawiać problem podczas jedzenia, spania, a nawet w czasie gorących dni. W krótszym uczesaniu będzie Ci wygodniej uprawiać sport, spać i jeść, a podczas upałów nie będziesz się aż tak bardzo pocić. Ponadto pozbędziesz się problemu z wyborem odpowiedniego upięcia.

Daj nam znać, czy powyższe powody przekonały Cię do ścięcia włosów!

Czytaj także: Skuteczne sposoby na gładką cerę u nastolatek

fryzury dla krótkich włosów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj