dlaczego powinnaś ćwiczyć

Zastanawiasz się, czy powinnaś zacząć ćwiczyć? W tym wpisie przekonamy Cię, że odpowiedź brzmi: TAK!

Jesteś jedną z tych osób, które uważają, że ćwiczenia są tylko dla osób z nadwagą? Możesz się zdziwić, ale unikając ćwiczeń, szkodzisz swojemu zdrowiu. Jest mnóstwo osób, które mówią, że czują się dobrze w swoim ciele i nie potrzebują ćwiczeń. Ćwiczenia nie służą jednak tylko zmniejszeniu obwodu w pasie, ale mają także szereg innych zalet. W tym wpisie przedstawiamy 5 powodów, dla których powinnaś włączyć aktywność fizyczną do swojego planu dnia.

5 powodów dlaczego powinnaś ćwiczyć

#1. Ćwiczenia poprawiają humor

Z pewnością słyszałaś o tym, że wysiłek fizyczny powoduje zwiększenie poziomu serotoniny, która zwana jest także hormonem szczęścia. Nawet kiedy masz zły humor warto zmobilizować się do treningu, aby później poczuć radość i satysfakcję. Dodatkowo ćwiczenia pomagają zredukować stres, więc jeśli coś Cię gnębi, wskakuj w wygodny strój i poświęć 30-40 minut na ćwiczenia. Z pewnością nie będziesz tego żałować.

#2. Ćwiczenia zmniejszają ryzyko zachorowania na wiele chorób

Ćwiczenia wpływają między innymi na poprawę układu sercowo-oddechowego, pomagają w utrzymaniu prawidłowej masy ciała, przyspieszają metabolizm oraz regulują poziom cukru we krwi. Dzięki temu zmniejszają ryzyko zachorowania na raka, cukrzycę, otyłość, nadciśnienie tętnicze, miażdżycę czy niedokrwienie serca.

#3. Ćwiczenia ułatwiają zasypianie

Regularne treningi ułatwiają zasypianie, a także wpływają korzystnie na długość i jakość snu. Jeśli cierpisz na bezsenność to powinnaś spróbować z ćwiczeniami. Unikaj jednak trenowania bezpośrednio przed pójściem spać, bo efekt może być odwrotny do zamierzonego – pobudzony organizm potrzebuje odpowiedniej ilości czasu, aby się wyciszyć.

#4. Ćwiczenia wzmacniają Twoją sprawność (lepsza postawa)

To jasne, że regularne treningi wpływają korzystnie na Twój organizm, zwiększając jego wydolność. Nie tylko gubisz zbędne kilogramy, ale stajesz się silniejsza i bardziej sprawna. Dodatkowo wzmacniasz kręgosłup, dzięki czemu poprawia się Twoja postawa.

#5. Ćwiczenia motywują Cię do bycia lepszym człowiekiem

Regularne treningi, walka z samym sobą, pokonywanie swoich słabości – to wszystko sprawia, że odczuwasz dumę, a wraz z nią chcesz być coraz lepsza. Wiele osób dzięki treningom pokonuje swoje nałogi, dlatego można śmiało powiedzieć, że ćwiczenia oddziałują także na pozostałe sfery naszego życia.

Czytaj także: 10 porad, które pomogą Ci schudnąć

dlaczego powinnaś ćwiczyć
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/172473860709450533/

Źródła zdjęć: https://pl.pinterest.com/pin/490118371946058579/
https://pl.pinterest.com/pin/172473860709450533/
https://pl.pinterest.com/pin/576390452309166049/

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj