dlaczego warto zrezygnować z makijażu

W tym wpisie przedstawię Wam powody, dla których warto zrezygnować z makijażu.

Chociaż fascynacja kosmetykami i makijażem pojawia się u nas już w dzieciństwie, to dużo słyszy się o tym, że coraz więcej nastolatek rezygnuje z codziennego makijażu. Sprawdź, dlaczego warto czasami zrezygnować z używania kosmetyków i postawić na naturalność.

Oto 5 powodów, dla których warto czasami odpuścić sobie makeup:

1. Nasza cera może odpocząć

Dzięki temu dajemy skórze odetchnąć i pozwalamy jej zrzucić martwy naskórek. Podkłady mogą działać drażniąco na skórę i przyczyniać się do powstawiania większej ilości krostek oraz pryszczy. Ponadto kosmetyki mogą wywoływać różne reakcje alergiczne. Oprócz tego nasza cera będzie wyglądała zdrowiej, gdy raz na jakiś czas odpuścimy sobie malowanie, czy nakładanie zbyt wielu warstw. Należy również pamiętać o dokładnym zmywaniu makijażu przed pójściem spać.

2. Zaoszczędzamy czas i pieniądze

Rezygnacja z makijażu oznacza, że nie potrzebujemy kupować kosmetyków, dzięki czemu zaoszczędzamy pieniądze. Oprócz tego wykonanie makijażu wymaga poświęcenia pewnej ilości czasu, musimy na przykład wcześniej rano wstawać. Rezygnując z makijażu będziesz mogła dłużej pospać oraz zakupić więcej ubrań za zaoszczędzone pieniądze ?

3. Pokazujemy swoją naturalną urodę

Wcale nie jest prawdą to, że chłopcy wolą wymalowane lalki. Bardzo zapunktujesz u nich, jeśli będziesz pokazywać się w swojej naturalnej postaci. Odsłonisz swoje prawdziwe oblicze, udowodnisz że się nie wstydzisz swoich wad i nie przejmujesz się nadmiernie wyglądem (wiadomo, że ważniejsze jest to, co mamy w środku). Ponadto chłopak nie będzie się czuł oszukany, że jesteś inną osobą niż ta, którą poznał na początku. Dzięki temu poznasz swoje naturalne piękno i przekonasz się, że jesteś wspaniała taka, jaka jesteś ?

4. Nie musimy non stop się poprawiać

Robienie makijażu wiąże się z tym, że zawsze może się coś rozmazać lub spłynąć. Przez to często przeglądamy się w lustrze, poprawiamy i tracimy cenny czas. Wiadomo, że chcemy wyglądać jak najlepiej, ale czasami tysiąc razy poprawiany makijaż nie wygląda zbyt dobrze. Problem pojawia się szczególnie w gorące dni czy podczas uprawiania sportu, gdy wraz z potem spływa z nas wszystko to, co mamy na buzi.

5. Nie musimy się martwić, że makijaż nam się rozmaże lub, że pobrudzimy nim ubrania

Tak jak powyżej, może się to zdarzyć np. podczas aktywności fizycznej, ale również przebierając się, czy najzwyczajniej w świecie przytulając kogoś – możemy odbić swój makijaż na czyimś ubraniu. Nie jest to przyjemne. W wielu sytuacjach warto więc zrezygnować z makijażu.

Jakie są powody, dla których Waszym zdaniem nie warto się malować? Koniecznie dajcie znać w komentarzu!

Polecamy: 5 powodów, dla których dziewczyny się malują

dlaczego warto zrezygnować z makijażu

Źródło zdjęć: Pinterest

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj