Źródło: Pinterest

Starszy brat to marzenie, czy raczej największa zmora?

Rodzeństwo rzadko kiedy bywa zgodne. Zdarza się jednak, że brat i siostra są nierozłączni. Wpływ na to ma wiele różnych czynników. Zbliżony wiek, niektóre cechy charakteru, odpowiednie wychowanie, itp. Zgodność w rodzeństwie na ogół przejawia się w tych przypadkach, gdzie różnica wieku jest niewielka. Jesteśmy wtedy podobni do siebie w postrzeganiu świata i realiach, w jakich zaczęliśmy dorastać. Im większa różnica wieku, tym ciężej jest się dogadać. Takie same cechy charakteru mogą natomiast prowadzić do kłótni. No bo wyobraźmy sobie, że mielibyśmy ciągle do czynienia z osobą, dokładnie taką samą jak my. Obstawiam, że większości z nas było by ciężko to wytrzymać. A jak powszechnie wiadomo, przeciwne bieguny zawsze się przyciągają.

Starszy brat to dla niejednej dziewczyny marzenie. Może nas zawsze obronić, będzie się o nas troszczył i pomagał nam we wszystkim. Coś w tym jest. Przecież każda z nas by chciała, żeby ktoś o nas zadbał. Jednak czasami brat zbyt nadgorliwie wykonuje swoją rolę. Staje się dla nas drugim ojcem, szczególnie gdy dzieli nas sporo lat różnicy. Na horyzoncie pojawia się jakiś chłopak ? o nie! Co to za frajer? Masz się trzymać z dala od mojej małej siostrzyczki!

Zdarzają się również przypadki, że brat będzie miał nas totalnie gdzieś. Niekiedy brat będzie nam okropnie dokuczał. Ale bez obaw. Jak to mówią: Kto się lubi, ten się czubi. Choć czasem tego nie okazujemy i nasze rodzeństwo nas okropnie wkurza, to i tak się kochamy. Bo przecież rodzina jest najważniejsza. No bo gdyby go nie było, to kto by mi dokuczał, komu robiłabym głupie żarty? Myślę, że każdy, kto ma rodzeństwo, kiedyś tak myślał. Sprawa wygląda nieco inaczej między siostrami (gdy są dwie) i między braćmi (gdy jest ich dwóch). Ale to już nieco inny temat. Przeanalizujemy teraz zalety i wady naszego kochanego starszego braciszka.

Wady posiadania starszego brata:

 • Może Ci bez ogródek rozkazywać i perfidnie to wykorzystywać wysługując się Tobą;
 • Rodzice zawsze będą Cię do niego porównywać;
 • Przy kłótniach często możesz być na przegranej pozycji;
 • Z pewnością będzie Ci dokuczał.

Zalety posiadania starszego brata:

 • Masz z kim pogadać i spędzić czas;
 • Możesz liczyć na pomoc bardziej doświadczonej osoby;
 • Możesz odnaleźć w nim swojego najlepszego kumpla;
 • Wiesz, że zawsze Cię obroni;
 • Możesz poznać jego fajnych kumpli;
 • Może Cię kryć przed rodzicami;
 • Będziesz dla niego oczkiem w głowie.

Oczywiście wszystko zależy od charakteru osoby, ale nie zapominajmy, że rodzina, jest rodziną. Choćby Ci dokucza i drażnił się z Tobą, gdzieś w głębi serca Cię kocha i zawsze będziesz jedną z najważniejszych kobiet w jego życiu.

Masz starsze rodzeństwo? Jak wyglądają Wasze relacje? Czy Twój brat jest rzeczywiście troskliwy?

Polecamy: Jak przestać kłócić się z rodzeństwem?

pytania do przyjacielaŹródło zdjęć: Pinterest

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj