porady dla osób noszących okulary

W tym artykule przedstawię 5 porad, które przydadzą się osobom noszącym okulary.

Co musisz zrobić, aby okulary nie niszczyły się tak szybko oraz abyś Ty czuła się w nich dobrze? Przeczytaj ten wpis, a znajdziesz odpowiedzi na te i inne (równie ważne) pytania.

5 przydatnych porad dla osób noszących okulary

1. Zawsze miej przy sobie miękką szmatkę do wycierania

Okulary często się brudzą, co znacznie ogranicza nam widoczność. Właśnie dlatego tak ważne jest, abyś zawsze miała przy sobie coś do przetarcia soczewek. Pamiętaj jednak, by była to albo miękka szmatka przeznaczona specjalnie do okularów, albo chusteczki nawilżane do czyszczenia szkieł. Używając innych materiałów możesz porysować szkła, przez co szybko będziesz musiała je wymienić na nowe. Staraj się nie wycierać soczewek chusteczkami higienicznymi, czy papierem toaletowym. Możesz również umyć szkła wodą z odrobiną płynu do mycia naczyń.

2. Zawsze ściągaj okulary dwiema rękami

Zwracaj uwagę na to, aby zdejmować okulary przy użyciu dwóch rąk. W przeciwnym razie oprawki mogą Ci się wykrzywić i przez to zniszczyć. Wiadomo, że nie zawsze mamy taką możliwość, aby użyć obu rąk, ale w takiej sytuacji starajmy się robić to delikatnie.

3. Kontroluj swój wzrok i stan techniczny okularów

Kontrolowanie okularów oraz naszego wzroku to dwie z najważniejszych rzeczy. Systematycznie oglądaj swoje okulary, sprawdzaj czy są wygodne i czy nie mają żadnych usterek. Jeśli coś zaczyna Cię uwierać albo nagle dojdziesz do wniosku, że oprawka jest krzywa, to natychmiast udaj się do optyka, gdyż może mieć to wpływ na Twój wzrok. Jeśli zauważysz, że zaczynasz widzieć gorzej, to także nie zwlekaj z wizytą u specjalisty. Kolejnym ważnym aspektem jest to, aby okulary były odpowiednio dopasowane do Twojej głowy. Noski muszą przylegać, a okulary nie mogą Ci spadać z nosa.

4. Ściągaj okulary kiedy leżysz

Może Ci się zdarzyć zasnąć w okularach, ale staraj się w miarę możliwości do tego nie dopuszczać. Oprócz tego, że leżenie w okularach jest niewygodne, to mogą Ci się wgnieść oprawki lub poluzować śrubki, przez co okulary będą wymagały naprawy.

5. Zadbaj o zapasową parę okularów

Mogą być tańsze, ale ważne żeby były. W razie awarii pierwszej pary, nie będziesz się stresowała, że nic nie widzisz, bo będziesz miała pod ręką zamiennik. Przyda się on również wtedy, gdy oddasz oprawki do naprawy albo będziesz wymieniać szkła.

A co Ty poradziłabyś osobom noszącym okulary? Koniecznie daj nam znać w komentarzu! 🙂

Polecamy: Dodatki do okularów z AliExpress

porady dla osób noszących okulary

Źródło zdjęć: Favim

7 KOMENTARZE

  1. niby 4 punkt to taka oczywistość, ale zdarzyło mi się niestety kiedyś zasnąć w okularach. Nie dość, że mi się odcisnęły, to poluzowała mi się śrubka, także nie polecam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj