Źródło: Pinterest

Chciałabyś skrócić okres? W tym wpisie podpowiemy Ci, jak to zrobić!

Większość dziewczyn nie lubi mieć okresu. Choć nie każda z nas zmaga się ogromnym bólem i huśtawką nastojów w TE DNI, to i tak odczuwamy pewien dyskomfort i chcemy, aby skończył się on możliwie jak najszybciej. W tym wpisie podpowiemy Ci co możesz zrobić, aby Twój okres trwał możliwie jak najkrócej.

Jak skrócić okres?

Na początek musimy Cię nieco zmartwić: okres to nie wizyta u fryzjera i nie da się go zaplanować na konkretne dni. Miesiączkę można spróbować wywołać (więcej na ten temat przeczytasz we wpisie: Jak wywołać spóźniony okres?), ale kiedy już się zacznie, nie da się ot tak sprawić, żeby zakończył się dokładnie wtedy, gdy tego chcemy. Jak w takim razie skrócić okres? Zacznijmy od najskuteczniejszej metody.

Skrócenie okresu za pomocą tabletek antykoncepcyjnych

Tabletki antykoncepcyjne to jedna z metod zapobiegania niechcianej ciąży, ale nie jest to jedyne ich działanie. Regulują one długość cyklu, dzięki czemu wiemy, kiedy dokładnie możemy się spodziewać okresu. Częstym ?skutkiem ubocznym” przyjmowania tabletek jest także skrócenie krwawienia, zmniejszenie jego obfitości, a także załagodzenie bólu, który często towarzyszy nam podczas okresu. Oczywiście nie zachęcamy do stosowania tabletek antykoncepcyjnych po to, aby skrócić długość krwawienia. Jest to lek sprzedawany na receptę, a decyzja o jego przyjmowaniu powinna być uzgodniona z ginekologiem. Jeżeli jednak masz w planach ich stosowanie, to wiedz, że dzięki nim możesz nie tylko zapobiec ciąży, ale też skrócić swój okres.

Skrócenie okresu dzięki ćwiczeniom

Wysiłek fizyczny może przyczynić się do skrócenia okresu. Ćwiczenia pomagają również załagodzić ból, dlatego nie trzeba ich unikać w czasie miesiączki. Oczywiście nie należy się przetrenowywać, szybki marsz, jazda na rowerze lub ćwiczenia z niewielkim obciążeniem z pewnością nie zaszkodzą.

Pomóc w przypadku skrócenia okresu może także… orgazm. Skurcze macicy powodują, że krew szybciej wydostaje się na zewnątrz, co w efekcie prowadzi do tego, że miesiączka trwa krócej.

Skrócenie okresu dzięki witaminie C

Ta metoda nie jest potwierdzona przez naukowców, jednak wiele osób twierdzi, że przyjmowanie zwiększonej dawki witaminy C prowadzi do skrócenia okresu. Jednym z działań witaminy C jest obkurczanie naczyń krwionośnych, co w teorii ma prowadzić do skrócenia miesiączki. Można się śmiać z tej metody, ale z drugiej strony nie zaszkodzi spróbować. A nóż w naszym wypadku to zadziała? 🙂

Polecamy: Halo, miesiączko, gdzie jesteś? Czyli dlaczego spóźnia się okres

jak powiedzieć mamie o okresie

Źródło zdjęć: Pinterest

8 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj