Źródło: Pinterest

Masz zły humor? W tym wpisie znajdziesz 5 sposobów na jego poprawę.

Każdego z nas dopada czasem gorszy moment, kiedy mamy obniżony nastrój. Takie dołki zdarzają się szczególnie jesienią, ale nie zawsze jest to regułą. Na szczęście istnieją sposoby na poprawę nastroju. Poniżej przedstawiamy 5 najlepszych.

5 sposobów na poprawę humoru

#1. Ustal przyczynę złego humoru

Czasami najlepszym sposobem na poprawę nastroju jest znalezienie źródła problemu. Na niektóre rzeczy mamy wpływ i możemy je zmienić bądź naprawić. Nieraz wystarczy jedna rozmowa albo jeden gest, a dobry humor wróci wtedy jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki 🙂

#2. Zmień otoczenie

W dobie koronawirusa podróże stały się utrudnione, ale nie musisz od razu wyjeżdżać gdzieś daleko, aby poczuć się lepiej. Czasami wystarczy wyjść na spacer, do ogrodu lub wybrać się na wycieczkę, np. rowerową. Odrobina wysiłku uwolni endorfiny, a wyjście na świeże powietrze pomoże przewietrzyć głowę i sprawi, że poczujesz się lepiej.

#3. Umów się ze znajomymi

Spotkanie z kimś bliskim może szybko poprawić Ci humor. Umów się z kimś, komu będziesz mogła się wygadać. Z pewnością od razu poczujesz się lepiej, jak tylko zrzucisz z siebie cały ten ciężar, który Cię przytłacza i powoduje obniżony nastrój.

#4. Zrób coś pożytecznego

Zajęcie się czymś pożytecznym sprawia, że najczęściej zapominamy o naszych bolączkach. Możesz spróbować posprzątać pokój, ugotować obiad lub zająć się pielęgnacją ciała. Raczej odradzamy czytanie książek, bo możesz mieć problem ze skupieniem się, no chyba, że to Cię akurat odpręża, to jak najbardziej powinnaś spróbować!

#5. Posłuchaj muzyki

Muzyka koi zmysły i potrafi skutecznie poprawić humor. Niektórym pomaga słuchanie relaksacyjnych utworów, innym wesołych, a są również i tacy, którym lepszy nastrój wraca po przesłuchaniu kilku smutnych kawałków.

Zazwyczaj dobry humor wraca nam po kilku godzinach lub dniach. Jeżeli jednak obniżony nastrój trwa u Ciebie już od kilku tygodni i nic nie wskazuje na to, aby miało się coś zmienić, to rozważ wizytę u lekarza.

Polecamy: 5 cytatów na lepszy dzień

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj