trening zimą
Pexels

Jesteś na kwarantannie i nie masz możliwości wyjścia z domu? Sprawdź, jakie ćwiczenia możesz wykonywać, aby nie wyjść z formy.

Rok 2020 jest specyficzny pod wieloma względami. Chyba nikt nie spodziewał się, że świat opanuje wirus, który będzie miał aż tak ogromny wpływ na nasze życie. Przymusowe siedzenie w domu ma wiele minusów, a jednym z nich są dodatkowe kilogramy, które wiele osób zyskało w wyniku braku ćwiczeń. Na szczęście siedząc w domu wcale nie musimy rezygnować z treningów. W tym wpisie podpowiadamy, jakie ćwiczenia można wykonywać bez wychodzenia z domu.

Co ćwiczyć podczas kwarantanny?

Brak możliwości wychodzenia z domu nie musi wcale oznaczać rezygnacji z ćwiczeń!

#1. Joga

Joga wpływa korzystnie nie tylko na nasze ciało, ale również na umysł, co jest szczególnie ważne w sytuacji, kiedy jesteśmy zamknięci w domu. Poza tym poprawia postawę ciała, zwiększa nasz zakres ruchowy, wzmacnia mięśnie, przyspiesza przepływ krwi, rozluźnia, redukuje stres. Niektóre efekty są widoczne już po pierwszej sesji!

#2. Rozciąganie

Wiele osób podejmuje wyzwanie i zaczynają się rozciągać, aby móc zrobić szpagat. Już nawet kilka minut dziennie może przynieść niesamowite efekty po kilku tygodniach treningu.

#3. Taniec

Ten rodzaj ćwiczeń z pewnością poprawi Ci humor, szczególnie jeśli przed kwarantanną byłaś stałą bywalczynią klubów albo po prostu lubisz ruszać się w takt muzyki. Jeżeli tylko masz trochę miejsca w pokoju, śmiało możesz w ramach treningu potańczyć. Wypróbuj także popularną zumbę, która daje ogromne efekty.

#4. Gotowe zestawy ćwiczeń

W Internecie możesz znaleźć całą masę darmowych treningów, dzięki którym będziesz mogła wyrzeźbić poszczególne części ciała. W zależności od tego jak długi i intensywny jest zestaw ćwiczeń, możesz spalić od 200 do nawet 500 kcal!

Polecamy: Płaski brzuch w 30 dni! Podejmij skuteczne wyzwanie!

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj