Czy da się zaliczyć błędy już na początku znajomości z chłopakiem? Odpowiedź brzmi: Oczywiście, że tak! Kilka z nich znajdziesz właśnie w tym wpisie.

Większość dziewczyn, którym nie powodzi się w miłości, popełniają błędy już na początku znajomości. Zdarza się przecież, że chłopak zmywa się bez słowa – cała wina spada na niego, ale czy porzucona dziewczyna pomyśli choć przez chwilę, czy nie ma w tym trochę jej winy? Tak naprawdę wszystko zależy od naszego nastawienia i oczekiwań.

Błędy popełniane na początku znajomości

Nie każdy chłopak nadaje się do związku. Najgorszym błędem, jaki może popełnić singielka na etapie szukania miłości, to postrzeganie każdego przyjaznego, fajnego chłopaka, jako materiał na partnera. To, że jakiś chłopak jest miły dla Ciebie, nie oznacza, że może zostać Twoim mężem. Takie myślenie nie zaprowadzi Cię daleko, a odstraszy tylko chłopców, którzy nie lubią desperatek.

Przy nim nie jesteś sobą. Jaki sens ma relacja, w której udajesz kogoś innego, dostosowujesz się do chłopaka, żeby pozyskać jego sympatię i za wszelką cenę mu się przypodobać? Zdrowy, mocny związek polega właśnie na tym, żeby być przy kimś w stu procentach sobą i akceptować siebie nawzajem.

Bagatelizujesz alarmujące sytuacje. Nigdy nie pozwól sobie być tak zaślepiona chłopakiem, aby zgadzać się na wszystko i nie widzieć w jego zachowaniach nic złego. Znaj swoją wartość, spróbuj popatrzeć na jego zachowania w stosunku do Ciebie i innych obiektywnie i nie bagatelizuj nieprzyjemnych sytuacji, bo możesz odczuć tego skutki w przyszłości.

Analizujesz błahostki. Zarówno te pozytywne, jak i negatywne. W przypadku tych pierwszych – nimi możesz usprawiedliwić jego złe zachowania. Przykład: znacie się już sporo czasu, a on nadal nikomu o Tobie nie powiedział? Może być to mały alarm, ale przecież pisze Ci takie słodkie wiadomości z rana od czasu do czasu, więc to go usprawiedliwia, prawda? Takie myślenie jest bardzo niezdrowe, zaznacz swoje standardy już na początku znajomości, a wszystko będzie jasne. Odnośnie negatywnych małych rzeczy – z drugiej strony nie możesz przejmować się małymi błędami, np. tym, że nie napisał do Ciebie, tak jak codziennie wieczorem. Musisz znać złoty środek, przejmować się tym, co jest naprawdę ważne i co może mieć znaczenie w Waszym przyszłym związku.

Jesteś niecierpliwa. Każda znajomość potrzebuje czasu. Zatem zanim zaczniesz się ze wszystkim spieszyć i wywierać presję na chłopaku pomyśl o jego uczuciach. Może on potrzebuje więcej czasu na przemyślenie sytuacji? Poza tym, czy nie jest przyjemne właśnie to czekanie na miłość – motyle w brzuchu, czekanie na tą pierwszą randkę i pocałunek i po prostu małe kroczki?

Angażujesz się za bardzo. W miłości nie chodzi o to, żeby tylko brać – trzeba też dawać coś od siebie. Ty też pamiętaj o tej zasadzie i pomyśl sobie o niej pod względem Twojej relacji z chłopakiem. Jak jest u Was? Ty się starasz, nadskakujesz nad nim, a on nie robi praktycznie nic? Przestań się zbytnio angażować, porozmawiaj z chłopakiem, możliwe, że nie jest jednak dla Ciebie odpowiedni. Nigdy nie dawaj się oszukiwać, tworzyć związek za dwoje i kłamać sama dla siebie, że on jest idealny.

Czytaj także: Jak nie wystraszyć chłopaka, z którym planujesz związek?

Źródło zdjęć: Pinterest

3 KOMENTARZE

  1. Można prosić wpis na temat złych relacji ze znajomymi chłopaka? Jak sobie radzić z jego ciągłymi wyjściami? Coś w tym stylu? Bardzo proszę!

  2. A co jeśli to on się bardzo angażuje, a ja nie potrafię? Nie jesteśmy parą, bo ja mam straszną blokadę psychiczną. Mam 17 lat, nigdy nie miałam chłopaka i nie umiem się zachować w odpowiedni sposób. Wiem, że go ranię, ale nie robię tego specjalnie… To trwa już rok ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj