włosy
Źródło: Pinterest

Skróciłaś włosy, a teraz tego żałujesz? W tym wpisie znajdziesz 6 sposobów, dzięki którym już wkrótce będziesz mogła cieszyć się bujną czupryną!

Wiele dziewczyn marzy o długich włosach, ale czasami rosną one naprawdę wolno. W tym wpisie podpowiadamy, jak przyspieszyć ich porost. Sprawdź koniecznie!

6 sposobów na przyspieszenie porostu włosów

#1. Unikaj gorącej wody

Myj włosy w letniej wodzie, a ostatnie płukanie rób chłodną wodą. Dzięki temu zabiegowi zamkniesz łuski włosów, przez co staną się one bardziej błyszczące. Gorąca woda osłabia włosy, co sprawia, że są bardziej suche i łamliwe.

#2. Regularnie podcinaj końcówki

Wystarczy kilka centymetrów co 6-8 tygodni. Dzięki temu końce włosów nie będą się łamać, tylko będą równej długości.

#3. Unikaj suszarki i prostownicy

Wiele dziewczyn używa suszarkę i prostownicę każdego dnia. Niestety stylizacja na gorąco bardzo osłabia włosy, przez co stają się one kruche. Jeśli nie potrafisz zrezygnować z suszarki, używaj chłodnego strumienia powietrza, a przed prostowaniem włosów koniecznie użyj ochronnego sprayu.

#4. Nie kładź się spać z mokrą głową

Mokre włosy są bardziej podatne na uszkodzenia, dlatego nie należy kłaść się spać, dopóki ich nie wysuszysz. Jeżeli nie masz innego wyjścia, to spleć włosy w luźny warkocz i zwiąż materiałową gumką. Warto również zainwestować w satynową poszewkę na poduszkę.

#5. Masuj skórę głowy

Podczas mycia, nie zapominaj o tym, aby masować opuszkami palców skórę głowy. Nie tylko pozbędziesz się dzięki temu wszelkich zanieczyszczeń, ale także zwiększysz przepływ krwi, co pobudzi cebulki do wzrostu.

#6. Unikaj ciasnych upięć

Ciasne związywanie włosów mocno je osłabia, przez co mogą zacząć wypadać. Aby do tego nie dopuścić unikaj codziennego noszenia wysoko upiętych kucyków i koków na rzecz luźnych upięć.

Czytaj także: Skuteczne sposoby na lśniące włosy

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj